reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dzudzenka a ja chciałam też szczepić ale teraz to zaczęłam się mocno zastanawiać. Nic nie chce sugerować ale poczytaj trochę o tej szczepionce. Jestem na grupie na fb o szczepieniach ale żeby nie było to nie jest grupa antyszczepieniowcow. Popytaj tam są rodzice i ludzie którzy szczepili albo i nie i napiszą Ci za i przeciw jak chcesz. Jest to grupa zamknięta. Ja np dzięki tej grupie wiem żeby przed szczepieniem dawać wit C żeby wzmocnić organizm bo np nie wiedziałam o tym a nikt ani pediatra ani położna która robi szczepienia nawet o tym nie wspomnialy. Po chorobie min 2 tyg powinno być przerwy a często lekarze kwalifikują z kaszlem czy katarem do szczepienia.
 
reklama
O mamo! Luca! Nie spotkalam sie z tym zeby lekarze szczepili od razu po chorobie, ale jesli tak jest to szkoda gadac co to za lekarze...co do witaminy C to ja slyszalam, ze bardziej profilaktyka, ale nie wiem.


Dzudzenka
Moje dzieci zaszczepione na pneumokoki. Jasio juz tez, pozniewaz Julcia pewnie przynosi rozne syfy z przedszkola...

Ja z tych szczepiacych choc na poczatku nie chcialam...ale razy mialam wyklad "szczepic czy nie" i chyba bardziej przerazaja mnie jednak konsekwencje nieszczepienia.
 
Margo niestety są tacy lekarze :-( Ja się cały czas zastanawiam nad pneumokoki i menigokoki czy jak to się zwie i nie mogę zdecydować. Wcześniej chciałam a teraz mam wątpliwości ahhh
 
Luca
Ja nie szczepilam na meningokoki i chyba sie wstrzymam jeszcze...
Za to zaszczepilam Jule na ospe, bo panicznie sie balam w ciazy tego dziadostwa a w dziecinstwie nie przechodzilam..
 
Nasza pediatra też pytała kiedy malutkiej skończył się katar. Ja nie lubię tych szczepień, później moja Mała taka poddenerwowana jest przez kilka dni. Dzisiaj zobaczyłam po kąpieli, ze w miejscu ukłucia pojawił się obrzęk i dzisiaj z drzemki obudziła sie cała spocona, a w sypialni mamy 19/20 stopni i klade ja w bodziaku tylko pod cienkim kocykiem... Temperatury nie miała, bo juz chyba popadam w paranoję i mierzyłam z 20 razy... Zachowuje sie normalnie, nie marudzi. Do kiedy taki obrzęk może być na nóżce? Jutro zadzwonie do naszej pediatry...
Luca napisz co to za grupa proszę. Chociaż może będę się jeszcze bardziej nakręcać, bo też kiedyś coś przeczytałam o tej szczepionce i już cos mi tam lata po głowie ;) tylko z tymi pneumokokami to konsekwencje mogą być poważne. Ja np. nie szczepiłam na rota - pediatra odradziła, bo u nas ulewanie i ogólnie powiedziała, ze szczepionka chroni tylko przed kilkoma rodzajami rota no i nie szczepiliśmy.
 
Margo my szczepimy tylko te co są w kalendarzu i na NFZ chociaż z dużym opóźnieniem niestety bo dopiero pod koniec listopada / początku grudnia miał pierwsze szczepienia po za tymi w szpitalu. Za dwa tygodnie jeśli wszystko będzie ok będzie miał kolejne szczepienia. Chodziło mi o te nadprogramowe szczepienia że nad nimi rozmyslam.
 
Dzudzenka grupa fb to Szczepić czy nie? Rozsądnie o szczepieniach. Bez propagandy...
Ja też nie szczepilam na rotawirusow z tych samych powodów mimo że pediatra o nich wspominała ale my mamy mocno opóźniony kalendarz szczepień i jak by nawet mógł być szczepiony to już było za późno więc pediatra już nic nie mówiła o rota. Nam w szkole rodzenia położna bardzo dużo mówiła i zdecydowaliśmy że rota nie będziemy szczepić.
 
Ale produkujecie tu... nie mam sił zbytnio na czytanie... nadrobie was ale w domku na spokojnie... my w szpitalu od pon. Mała miała mieć ten zabieg na Botalla we wtorek. Ale nie mogli zrobić wtedy i ma być jutro... masakra... mamy dosyć psychicznie już tego szpitala.
 
reklama
Do góry