reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Luca
Moja kuzynka pediatra tez mowi, zeby uwarzac z frida i odkurzaczem, bo mozna podraznic, ale wiesz...jak dziecku w srodku tam meeega zalega jak ostatnio Jasiowi to nie pomoze tylko sol, masaz i lezenie na brzuszku. Z Julcia nie mialam problemu. Jej nie odciagalam baaardzo dlugo, bo zawsze sol,masaz i brzuszek dzialalo. Ale jak taki zielony glut dobrze sie przyklei to nie ma szans ;) No i uwazam, ze takie profilaktyczne odciaganie to zlo...ale te zielone zatwardziale gluty lepiej sciagnac niz by mialy zejsc nizej.
 
reklama
Aha i inhalacje z solą fizjologiczna też pomagają ale też żeby za dużo ich nie robić max 2 razy dziennie. Maść majerankowa pod nosek na noc i aromactiv baby smarowalam plus nawilżacz powietrza ale taki zwykły na kaloryfer. Cieszę się bardzo że wszystko u nas się sprawdziło i obyło bez antybiotyku :-)
 
Hejka dzięki Luca za linka :) też moja pediatra mówiła żeby za dużo nie odciągać, bo to podrażnia błonę śluzową i powiem Wam, że mój Mała sie strasznie broniła przed tym odciąganiem. Dla mnie najlepszy sposób nawet na zielone gluty to trzymanie dzidzi pionowo, wtedy psikamy 2 razy solą morską, masujemy nosek i moja wtedy prychała i glut na wierzchu :D ale też mnie korciło żeby np. w nocy odciągnąć, bo ciężko jej było oddychać, ale nie dała nawet tej fridy sobie przystawić. No i stosowalismy nawilżacz na kaloryfer, majerankową maść, euphorbium i przeszło. U nas też przez refluks jest czasami w nocy takie furczenie w nosie...
 
Ech...laski :D zobaczycie za rok-dwa :D te gile sa potem gorsze jak u starego dziada i trzeba je czyms mocniejszym potraktowac :p ale jak da sie sola, pomadowaniem i polozeniem na brzuszek to tak najlepiej :)
 
Sapke tez chyba ma, ale dzis ewidentnie wyciagalam katar, nie jakiś zielony czy żółty, tylko taki przezroczysty ale gesty dość.,inhalacje max dwa razy robimy, a o masazu noska nie słyszałam! Dziurke staram sie zatykac ale mała nie umie buzia oddychać i sie jakby dusi. Na brzuszek tez kładziemy, czasem wyleci z niego coś. Czasem kozy. Oststnio nic, a frida wyciągnelam dziś. Ns kaloryferze nawilżacz i ręcznik, s kaloryfer chlodny prawie zimny! A w pokoju i tak 22-23. Ja tez mam sucho w nosie.. aha. Po czyszczeniu jeszcze ns koniec nawilżam nosek zeby było mokro :) w dzień jej nie przeszkadza, z rana zawsze jakos furczy, i moze jej zle ssac, wstaje glodna, je i słyszę coś to czyszcze. Na noc po kąpieli nawilzona. A widziałam reklamę aromaktiv do kąpieli, ale chyba niunia za mała, i o skórę się boje.
A odnośnie karmienia mm, to wiecie tego mi brakuje ze macie dosc ustabilizowany rytm dnia, godz karmien itd. A u nas karmienie o której się da. Czasem co pol godz. Czasem co godz, s czasem co trzy. Nie moge nic zaplanować. Itd. Raz possie dlugo, raz się tylko napije. No ale dobra ta piers w nocy, cyk i juz . co prawda jak z mala gdzieś wyjde czy wyjade to spi po 2-3,nawet 4 godz bez jedzenia, a w domu je czesciej.
a wracajac do tej sapki, mała ma wiotkosc krtani, czasem juz nie wiem skad te dźwięki ;) zalezy czy lezy i chyrczy, czy w tym nosie ewidentnie słyszę ze cos jest. Przez jakiś czas byłam pewna ze to krtan, ale tu kiedys inaczej zaczęła dzwieczec, moze niunia ma wiotkosc, sapke i katarek na dokładkę. Spi z głowa wyżej bo ulewala ale teraz o dużo lepiej,raz gora dwa na dzien zmiana ubranek.
o tym masażu noska dokładnie napiszcie proszę
 
Margo, ciesze się ze moja starsza w końcu dość chetnie dmucha nos, tyle lat meczylam siebie i ja ta frida. A kiedyś miałam zwykły odkurzacz z regulacja mocy, teraz sobie wodny zafundowałam, ale bez regulacji...

zobaczcie moja pyze
20160211_104429.jpg
 

Załączniki

  • 20160211_104429.jpg
    20160211_104429.jpg
    973,7 KB · Wyświetleń: 328
Edytka a mnie brakuje tego karmienia piersią nawet co pół godziny :-) wiem wiem walnieta
Ten masaż to nic innego jak delikatnie dwoma palcami sciskasz nosek na końcu tzn dziurki zatykasz i liczysz do 10 i tak co jakiś czas. Fajna zabawka przy okazji dla dziecka :-) gadasz do dziecka itd
 
Edytka
Mnie sie zdaje, ze nasze Male lapia te gile od starszakow. Bo Julcia miala wlasnie tylko sapke a Jasio takie prawdziwe gile jak Twoja Mala. Tez sie dusil w nocy, raz tak mi sie zadlawil, ze sie przestraszylam, ze sie udusi. Az sie porzygal jak go wzielam na brzuch.Na szczescie akurat lezal na przwijaku a ja stalam nad nim, ale nawet nie chce myslec co by bylo gdyby to byla noc. Dzieciaczki dziewczyn tez chuba w wiekszosci jeszcze jedynaki i nie maja od kogo lapac.
 
reklama
Do góry