reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Aga
No niestety...takie uroki szpitali. W wiekszosci niestety tak sie zdarza, ze dzieci podlapuja takie syfy...obstawiam, ze i Ciebie to wezmie :/ U mojej siostry zawsze wszyscy chorzy po szpitalu dzieciecym. U nas bylo to samo...pamietam, ze bylismy w Gdansku w szpitalu z tymi oskrzelami Julci i ja dopadlo tez po kilku dniach w szpitalu, meza po wypisie w drodze do Warszawy a mnie nastepnego dnia. No niestety, to okropne :( Bardzo Ci wspolczuje, ale chyba mimo wszystko lepiej, ze jestescie pod fachowa obserwacja, bo z takimi maluchami to czasem strach...buziaczki. Pisz jak najwiecej, to bedziemy wspierac chociaz slowem! :*
 
reklama
Aga, jeju trzymajcie się, moja starsza w zeszlym tyg tak gorączkowala, masakra, ale dobrze ze lekarze tuz tuż. Zdrówka i raz jeszcze zdrówka, oby jak najszybciej do domu.
 
Aga
No niestety w tych szpitalach to tsk juz jest. Niedługo wrocicie juz do domku. Najważniejsze że z serduszkiem wszystko w porządku. :)

Dziewczyny nie wiem co robić. Karmie jeszcze trochę piersia ale wprowadziłam małemu jux butle rano i po deserku no i na noc je. Przed butla rano i po deserku pierwsze podaje mu piers ale butelkę około 100 ml dojada. Czyli niedojada ode mnie. Butelkę daje mu od razu po piersi. Dobrze robie?a i w nocy karmie jeszcze.po obiedzie tez czasami dostaje piers . Ciekawe ile tak pociagne. Trochę mi szkoda ale cóż.
 
Aga już niedługo wyjdziecie i będzie lepiej. Dobrze, że ten zabieg już za Wami *♡* my mamy kardiologa w kwietniu, mam nadzieję, ze ubytek miedzy przedsionkami będzie mniejszy...
Sylwia a może Mały ciągnie z butli, bo łatwo i szybko leci... Moja teraz prawie 8 m zjada na kolacje 260 ml z butli, czyli jakby tak na to patrzeć to jednak większość co synek zjada to Twój pokarm :)
Oliwka waży 7490 i jest długa na 74 cm :) czyli według pediatry zbyt chuda, no ale to podobno przez te serduszko, bo sporo niunia zjada...
 
Dzudzenka
Mój jak miał. 7 mc I 10 dni ważył 8200 i miał 75 cm. I tez mi się wydaje taka chudzinka ale długi jest. W ciągu mc i 2 tyg urosl 5 cm :)
A Ty juz nie karmisz piersia?czy tak ja jak mieszane karmienie? A co malutka ma z serduszkiem?
A dobrze robie xe od razu po piersi daje butelkę? Czy powinnam odczekać?
 
Sylwia to że wypija jeszcze z butelki to znaczy ja bym jak chcesz nie dawała butli tylko pierś. Jak go odstawiasz od piersi to sam kończy czy poprostu karmisz go np 10 minut piersią i odstawiasz i dajesz butelkę?
 
Lucalew
On właśnie je jakieś 10 minut albo 5 roznie i jak chce mu dać jeszcze piers to on nie chce a jak dam mu butelkę to je około 100 ml jeszcze po cycku. Tak zrobił za pierwszym razem jak chciałam zobaczyć czy się najadl z piersi. I za kolejnym było tak samo.
Jutro nam mija 8 miesięcy i tydzień.


Aaa i jeszcze pytanie,czy jezeli jak zje np 100 ml to tez muzę mu robić przerwę 3 h do kolejnego posiłku? Bo na jego wiek przypada porcja 210 ml. I nie wiem. Znajomej synek zjada 210 ml i ona robi mu 4 h przerwy. A ja nie wiem jak to ma być w moim przypadku.
 
Jeszcze się martwię bo niby się mówi ze każde dziecko ma swój rytm rozwoju ale nie wiem jux sama co robic. Mój ma 8 miesięcy i tydzień a dopiero od niedawna zaczyna pelzac,sam jeszcze nie usiądzie. Po sądzony siedzi ale oparty o cos. Jak chce ro sprawdzić i go przebadać to maz mi mówi ze wymyślam,ze szukam mu nieprawidłowości. Juz sama nie wiem :(
 
reklama
Sylwia no i właśnie z butelki jest łatwiej niż z piersi. Ja bym nie dawała butli skoro masz możliwość karmić piersią. Jak dajesz mu pierś to za jakiś czas dasz znowu pierś na żądanie. Jak dajesz mm to dobrze robić te 3h przerwy bo mm jest ciężkie i dłużej dziecko trawi takie mleko. I nie patrz na tabelki bo to jest orientacyjnie. Michas już dawno powinien pić po 210 ml a pije od 100 do max 180 ml i też na raty. Pozatym inaczej jest jak karmisz piersią i mm a inaczej jak tylko mm.
Co Cię podkusilo żeby sprawdzać czy się najada z piersi? Jakby był głodny to by plakal. Dzieci są mądre i nie dadzą się tak łatwo zagrodzic a podając butle ułatwiasz mu sprawę a przy okazji zaczynasz myśleć no tak glodze dziecko, nic tam nie ma a to nie prawda bo mleko produkuje się na bieżąco więc ile wypija ile potrzebuje synek tyle się produkuje. Jak nie przystawiasz a dajesz mm to dziecko nie pije Twojego cennego mleczka które się wtedy nie produkuje w takiej ilości która wypija.
 
Do góry