reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa

Zetka, wielkie dzieki, dziewczyny dzielcie sie przepisami, dzisiaj na kolacje zjadlam nawet pasztet domowy i cukier w normie :) czy Wy tez macie powiedziane zero owocow po 18:00?
 
reklama
Wczoraj jadlam makaron <swiderki>i cukier ok.no i objadlam sie malinami .i tez mi nic nie podskoczyl.dziewczyny napoczatku trzeba prubowac posilki i mierzyc po godzinie pomiar. Wtedy bedziecie wiedziec czy mozecie jesc to czy nie.oczywiscie bez przesady .nie prubojcie slodkich rzeczy czy tlustych albo smarzonych.bo wiadomo ze po nich napewno cukier brdzie mega wysoki.pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny. Ja jestem całkiem nowa na tym forum. Poszukuje informacji na temat cukrzycy ciążowej. Dzisiaj robiłam wyniki i na czczo miałam 90 mg a po godzinie 181 czyli trochę dużo:szok: nie jem dużo słodyczy, raczej owoce i miód. z tego co się orientowałam to będę musiała powtórzyć badanie ale poczekam do czwartku na wizytę. Orientujecie się może jaką szkodę dziecku może wyrządzić cukrzyca mamusi? Ja strasznie boję się o moją córunię bo jedno dziecko straciłam i chciałabym żeby to było zdrowe. Nie chciałabym jej w jaki kolwiek sposób zaszkodzić.
 
hej dziewczyny:))

minely mi 2 tygodnie diety i powiem ze wcale nie jestem zadowlona;(

tez mam raz po posilku dobry wynik a drugim razem to samo zjedzone i wynik wlasnie 40,50 wiekszy:wściekła/y:
udaje mi sie juz w miare opanowac po obiedzie i kolacji, natomiast po sniadaniu zawsze mam za duzy pomiar, nie mam pojecia z czego to wynika.. dobry mialam jak sobie zjadlam tylko rosolek z makaronem,ale to ma byc 3-4 W a nie cieniutka zupka, glodna mam nie chodzic ale tez nie podjadac, szalu dostane.:baffled:
zupelnie nie dla mnie, mąż cos do mnie mowi a ja patrze na niego i wyobrazam sobie jak jem chaleczke z dzemikiem, jak przechodzimy w sklepie obok pulek ze slodyczami to jak male dziecko staje, patrze otwieram buzie, i tylko paluszkiem pokazuje-to bym zjada, to bym zjadla..:-D
zauwazylam ze po mieszanym pieczywie tez mi bardzo skacze(czyli np po chlebie staropolskim)wiec teraz jem tylko zytni, schultstada, bo on mi w miare "wchodzi" nie ejst taki suchy jak cala reszta, na obiad mam wybor kurczak czy kurczak a moze rybka, fajnie mi wyszedl zapieczony kurczczek z brukselka i ziemniaczkami, nawet ze smakiem zjadlami pomiar136,oczywiscie zupka przed.na wafelki ligte sie skusilam,ale zjadlam dwa /takie male/ i do tego jablko lub pol grapefruita, i tez sie w normie zmiescilam,

wyeliminowalam z mojego jadlospisu-pieczywo biale i mieszane
-masło82%
-tluste mleko
-slodzona kawe i herbate, a ze gorzkich nei wypije to nei pije wcale


na tygodniu zobacze jak po kluskach slaskich bedzie sie zachowywac organizm.

moj maly-wielki etiopski zoladek przyjal wymiay mojej coreczki:)

tez jestem w 27 tc +2dni;):happy2:
 
aaa !!!! a najlepsze z tym wszystkim jest to ze po porodzie dzieki tej dicie bede miec chyba mniejszy brzuszek jak przed ciaza:-D:-D:-D:-D

hihihi bo teraz komicznie wygladalam, malutka ,chudziutka i z pekatym brzuszkiem,hehe jak slonica w ciazy:):-p
 
Czy cukier w moczu autoamtycznie oznacza cukrzycę? Czy może wystąpić po kilkudniowym objadaniu się słodyczami, a potem "zniknąć"?
 
Witam was wszystkie widzę że dawno pisano w tym temacie ale może ktoś tu zaglądnie i zdobęde pare nowych info.mój wynik po 50 glukozy to :na czczo114,05 a po 1h 158,57. Zalecenia lekarza to 75glukozy i wyniki na czczo 97,37. po 1h-180,44. po 2h-159,43.Mam skierowanie do poradni diabetologicznej ale trafiłam na okres świąteczny i poradnia była zamknięta idę tam w poniedziałek 5 stycznia ale nie wiem czy lekarz przyjmie mnie w ten dzień chociarz mam napisane pilne.Troszkę się stresuje bo od wyników minie prawie dwa tyg a ja nie wiem czy to nietolerancja czy cukrzyca i jaki jest poziom cukru bo glukometru nie posiadam .Odezwę się po wizycie może ktoś się dołączy do tematu:angry:
 
hej,
no i ja niestety sie przyłanczam. Po 50g glukozy mialam wynik 224 - czyli naprawde badzo wysoki. Mam skierowanie do diabetologa, ale jak sie okaze ze dlugo trzeba czekac to pojde prywatnie, za bardzo sie martwie o moją małą. Jutro jade sie zarejestrowac. Na razie czytam wszystko co tylko mozliwe w necie. Tak wiec kasiulka razem bedziemy sie meczyc ;//
 
reklama
Witam,
Miałam robione badania w szpitalu na cukier i powiem szczerze jestem przerażona.
Wyniki jakie miałam to: na czczo-74 po obciążeniu 75g glukozy po 2h -173. Jaka jest norma? Czy to jest już cukrzyca ciążowa?
Jakie mogą być następne posunięcia lekarzy? A i jestem w 18 tyg ciąży. Do ginekologa idę dopiero w piątek a do tego czasu stres mnie chyba zje...:wściekła/y:
 
Do góry