reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czego nie wolno w ciąży

Witam.

Ja nie mogę przeboleć moich ulubionych serów pleśniowych. W lecie nie wyobrażam sobie życia bez jazdy na rolkach:-( a to na pewno niedozwolone.Rower z umiarem ale ja bym jednak nie ryzykowała.Czyli też muszę zrezygnować.Ale chyba najbardziej cierpię,że nie wyjadę z lecie do ukochanej Grecji - za duże ryzyko
 
reklama
własnie mamuski powiedzcie mi jak jest z tymi kotami mój narzeczony ma w domu kota i on bardzo jest do mnie przywiazany teraz jak przyjechałam do rodziców to on podobno spi na moim miejscu a wiec co powinnam robic dziecko teraz jest na pierwszym miejscu
 
przede wszystkim zrobic badania na toxoplazmoze. Jesli przeszłaskiedys zakażenie to masz przeciwciala i wtedy jest OK. Jednakze nawet wtedy ostrożności za wiele.
Poza tym po każdej zabawie z kotem musisz umyc rece, podczas zabawy z kotem nie zbliżać rak do twarzy, nie pozwalać kotu spac na twoich poduszkach, nie wymieniac kuwety (jesli musisz to w gumowych rekawicach).

Jeśli nie masz w organizmie przeciwcial to na twoim miejscu nie stykałabym się z kotem wogóle.
 
kuwety kociak nie ma bo on lubi chodzic na dwr no to tak jak mowiłam trzeba wyprac posciel i zakazac kotu wchodzenia do pokoju i niestety kotek musi ograniczyc czułosci ze mna ciekawe czy to nie bedzie trudne :) a czy pieski nic mi nie szkodza bo w domu sa 3 u narzeczonego 2
 
co do toxoplazmozy..zarowno lekarz jak i weterynarz powiedzieli mi, że niezmiernie rzadko dochodzi do zakażenia od kotów..znacznie częściej ma to miejsce w przypadku dotykania surowego mięsa przede wszystkim wieprzowego - (dlatego mieso i ręce nalezy dokładnie myć) oraz spożywania niedomytych warzyw i owocow z przydomowych ogródków - mogły zostać np. posikane lub gorzej przez zarażonego kota..
tak naprawdę najważniejsza jest higiena!!!!!
 
Pamiętam mój początek ciąży (rodzę w marcu) wpisywałam po kolei hasła w wyszukiwarkę google np "kiwi w ciąży?" "mięso w ciąży?" itd. he he a prawda jest taka że można prawie wszystko tylko z umiarem ;-). I ważne: dziewczyny jedzcie jabłka jest udowodnione naukowo że dzieci matek jedzących jabłka w ciąży są inteligentniejsze od tych których matki jabłek nie jadły ;-). Dowiedziałam się tego na początku ciąży właśnie poprzez takie wpisywanie haseł w google:-D
 
Zadałam swojemu lekarzowi dwa pytania :
Czy można farbowac włosy i pić kawę w ciąży? Na oba odpowiedział,że nie ma przeciwskazań.

Co do paznokci u rąk powinny być niepomalowane,żeby było widać ewentualne sinienie. U stóp planuję żelki.

Pozdrawiam Was :)
 
reklama
Z pomalowanymi paznokciami i tipsami jest tak, że w przy każdym większym zabiegu ze znieczuleniem trzeba się tego pozbyć. Pierwszym objawem niewydolności oddechowej jest sinienie paznokci właśnie i chyba warg, ale za to nie dam sobie głowy uciąć! Musiałabym siostrę podpytać!
Ja do wszystkich zakazów ciążowych (oprócz tych bezwzględnych typu alkohol itp.) podchodzę z dystansem i dzielę na pół. Nie dajmy się zwariować!:-)
Pozdrawiam
 
Do góry