reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy bezrobotna kobieta w ciąży może starać się o jakiś zasiłek itp. ?

dzięki Beata za odpowiedź. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to z tego co wiem pracodawca płaci jedynie składki zdrowotne w ZUSie i chyba żadnych dodatkowych nie ma ubezpieczeń. Nie załozyl chlopakom grupowego bo jest ich mniej niż 10. a kiedy moge sie starać o ta zapomoge z MOPSu z tytulu urodzenia dziecka? czy musze najpierw postarac sie o rodzinne?
 
reklama
dzięki Beata za odpowiedź. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to z tego co wiem pracodawca płaci jedynie składki zdrowotne w ZUSie i chyba żadnych dodatkowych nie ma ubezpieczeń. Nie załozyl chlopakom grupowego bo jest ich mniej niż 10. a kiedy moge sie starać o ta zapomoge z MOPSu z tytulu urodzenia dziecka? czy musze najpierw postarac sie o rodzinne?
julenka chodzi Ci o becikowe (nie zapomogę) ? ja się starałam 2 dni pożniej jak tylko z urzędu mieliśmy akt urodzenia. A to drugie becikowe to o ile pamiętam musicie przedstawić zaświadczenie o dochodach z urzędu skarbowego za 2008r, to będzie przy okazji o rodzinnego. Na takie zaświadczenie czeka się u nas 7 dni nie wiem jak u Was.
 
Witam, jestem nowa na forum i mam pytanie odnośnie tego o co mogę starać się będąc w ciąży :-)
Jestem osobą bezrobotną bez prawa d zasiłu, mąż pracuje i mamy jedno dziecko w wieku 3 lat. Ja w tym roku kończę studia. termin porodu to przełom czerwca i lipca. czy będzie nam przsługiwał jakiś zasiłek, o jaki można się starać oprócz becikowego?? Czy mogę starać się o zapomogę na uczelni jak juz będę po obronie?? Czy mąż może się ubezpieczyć dodatkowo w pracy od zaraz i czy w takiej sytuacji coś dostanie??

Proszę bardzo o odpowiedź ;-) z góry dzięki
 
Witam, jestem nowa na forum i mam pytanie odnośnie tego o co mogę starać się będąc w ciąży :-)
Jestem osobą bezrobotną bez prawa d zasiłu, mąż pracuje i mamy jedno dziecko w wieku 3 lat. Ja w tym roku kończę studia. termin porodu to przełom czerwca i lipca. czy będzie nam przsługiwał jakiś zasiłek, o jaki można się starać oprócz becikowego?? Czy mogę starać się o zapomogę na uczelni jak juz będę po obronie?? Czy mąż może się ubezpieczyć dodatkowo w pracy od zaraz i czy w takiej sytuacji coś dostanie??

Proszę bardzo o odpowiedź ;-) z góry dzięki
Jeśli chodzi o ubezpieczenie to już raczej za późno ze względu na okres,który musi minąć tzw.kadencje.
 
o zapomogę z uczelni możesz się starać po urodzeniu dziecka jak już będziesz miała akt urodzenia - składasz wniosek do komisji socjalnej
 
<nata001> ale tak myślę że poród będzie już po obronie pracy, to czy wtedy ma sens pisać :-( bo koleżana mi powiedziała, że w kadrach powiedzą mi że skończyła pani studia z dniem zdania egzaminu :) jak to właściwie jest :*
 
Witam, jestem nowa na forum i mam pytanie odnośnie tego o co mogę starać się będąc w ciąży :-)
Jestem osobą bezrobotną bez prawa d zasiłu, mąż pracuje i mamy jedno dziecko w wieku 3 lat. Ja w tym roku kończę studia. termin porodu to przełom czerwca i lipca. czy będzie nam przsługiwał jakiś zasiłek, o jaki można się starać oprócz becikowego?? Czy mogę starać się o zapomogę na uczelni jak juz będę po obronie?? Czy mąż może się ubezpieczyć dodatkowo w pracy od zaraz i czy w takiej sytuacji coś dostanie??

Proszę bardzo o odpowiedź ;-) z góry dzięki

z momentem obrony przestajesz być studentką, więc zapomoga Ci nie przysługuje. w sytuacji gdyby Twój mąż był ubezpieczony dodatkowo wcześniej to tak, ubezpieczyciel zabezpiecza się przed taką sytuacją przepisem że aby uzyskać po urodzeniu dziecka pieniążki trzeba być ubezpieczonym minimum 9 miesięcy wcześniej (nie pamiętam dokładnie ile miesięcy)

moja wcześniejsza odpowiedź była dla kogoś innego tylko uciekło mi cytowanie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam wielką prośbe do Was dziewczyny bo jestem w 21 tyg ciąży niestety nie pracuje i mieszkam w domku u rodziców razem ze mna mieszka ojciec dziecka ale jestesmy bez ślubu...
Jeśli zgłosze sie o pomoc finansowa do MOPS-u to czy możliwe jest że dostane te pomoc???
w domu pracuje tylko tata mama jest chora i nie moze pracowac a moj chlopak pracuje ale niestety ma kredyty do splaty ktore bral jak jeszcze nie bylismy razem...
czy mowic ze mieszka ze mna czy to cos zmieni???
prosze o pomoc w odpowiedzi
dziekuje
 
Do góry