reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piszesz o tablicach chinskich ? mi teraz i z Filipem sie nie sprawdzilo.Zobacz teraz zaszlam w lutym 31 lat rocznikowo.A z Fifim w marcu 21 lat rocznikowo.
Wiecie co smutno mi ale dodatkowo.Jak wrocilam maz odrazu wyszedl kosic trawe.Wrocil rozsiadl sie przed meczem z kolacja.Jakby mnie nie bylo nawet sie nie spytal co lekarz powiedzial.Nic.A na dodatek jak wracalam mama z sasiadka byla u tego sasiada co pisalam .Dojechala tam ich corka z angli.Mama wsiadala do samochodu a sasiadks.I jak ania chlopak czy dziewczynka bo sasiad i beata tak sie dopytuja i licza na ta twoja corcie.A ja chlopiec.A ona szkoda .A mama mine zrobila dziwna czulam sie jakbym ich zawiodla
 
reklama
Dzięki dziewczynki za odpowiedzi:-)jeśli chodzi o tablice chińskie to u mnie wyszło na odwrót. Wg nich mój synek powinien być dziewczynką, natomiast teraz powinnam mieć chłopca:tak:Kurcze a może Piranha już rodzić zaczęła:szok:???????????była w ogóle dzisiaj?????????
 
Dziewczyny, dopiero teraz mam chwilę by Wam odpisać, jesteście kochane, że o mnie pamiętacie, cały wór buziaków dla Was! Myślałam, że Was nie dogonię, co odpisałam na kilka postów to pojawiało się dwa razy tyle kolejnych i tak bez końca :-D, super, że nasze forum tak kwitnie! W międzyczasie jak pisałam to synuś zrobił mi taki bajzel w pokoju, że słabo mi na samą myśl, wygląda to autentycznie jakby bomba wybuchła, wszędzie klocki, zabawki, książeczki i sto innych rzeczy rozsypanych we wszystkich możliwych miejscach, sprzątanie zajmie mi chyba godzinę ;-)

Andziak, kochana, rozumiem Ciebie doskonale i szanuję, że potrafisz wprost mówić o swoich uczuciach (żal o którym piszesz nie ma nic wspólnego z tym, że będziesz kochała tego synka nad życie i my to doskonale wiemy i rozumiemy) ...to co czujesz jest normalne. Oczywiście gratuluję zdrowego synusia, pochwal się fotką z USG :tak: Dobrze, że skończyła się ta niepewność bo na pewno szarpała w jakiś sposób Twój spokój, życzę Ci z całego serca by smutki szybko odeszły precz, zapewne był jakiś wyższy powód tego, że los zdecydował za Ciebie i pewnie pisane jest Ci coś pięknego w życiu, coś co ujawni się dopiero z perspektywy czasu. Super, że z szyjką wszystko w porządku i oby tak już zostało do końca ciąży! ...a ludzie są okropni, jak można powiedzieć kobiecie w ciąży "szkoda, że chłopiec" :-(

Daria, moja Kaja to taka ani mocno ruchliwa ani leniwa :-), ruchy od jakiegoś czasu są dla mnie bolesne jak mała wciska mi głowę gdzieś tam na dole i naciska na nerwy. O dziwo do czwartku wcale mi się nie dłuży a czas leci nawet zbyt szybko, chciałabym mieć więcej czasu by psychicznie się przygotować (choć ja raczej z tych co wolą mieć coś szybko za sobą :-)) a tu czasu już nie ma. Na mnie Krzysiu też wskakiwał i całą ciążę zdarzało mi się go dźwigać a on do chudzinek nie należy ;-), na szczęście ciąży to nie zaszkodziło a szyjka na ostatniej wizycie była długa i zamknięta.

kate, fajnie, że do nas zajrzałaś i super, że Alanek już zdrowy! Ucałuj go ode mnie!

patrysiak, mnie często łapały dołki w tej ciąży, najwięcej było ich w pierwszym trymestrze a później zaczęły się wycofywać. Teraz cieszę się ogromnie, że Krzysiu będzie miał rodzeństwo (zwłaszcza po tym jak widziałam wczoraj jak syn siostry bawił się wspaniale ze swoją o 2,5 roku młodszą siostrą). Rozumiem Ciebie doskonale, ja często czuję, że się wypalam, chciałabym odetchnąć od tej rutyny, zrobić coś tylko dla siebie (niestety od rana do wieczora jestem sama z Krzysiem i nie mam żadnej pomocy) ale wiem, że muszę zacisnąć zęby i jeszcze poczekać na to, pocieszam się faktem, że kiedyś będzie mi znów dane nabrać przysłowiowy oddech w płuca :-)

Kosmo, mam dokładnie tak samo, z jednej strony chciałabym mieć to już za sobą a z drugiej boję się koszmarnie - samej cesarki i pobytu w szpitalu, czy córka będzie zdrowa (Krzysiu zachłysnął się wodami i dostał tylko 8 punktów z tego powodu), czy pępek dobrze się zagoi (2 tygodnie po porodzie trafiłam z Krzysiem na 2 tygodnie do szpitala gdyż miał już początek sepsy - bakterie z pępka dostały się już do krwi i było groźnie), tego czy sobie poradzę z dwójką, jak zareaguje Krzysiu (i jak ja poradzę sobie bez niego :-), będę strasznie tęsknić) i w ogóle tych wszystkich zmian w moim życiu.

Aneczka
, dzięki kochana! Foteczka córci na pewno pojawi się na BB w przyszłym tygodniu :tak:

Mama
, ja jutro z samego rana lecę na badanie krwi (by móc jeszcze tego samego dnia odebrać wyniki) ale jak wrócę to bardzo bym chciała zobaczyć śliczny skok na Twoim wykresiku :tak: Tak właśnie zerknęłam na Twój wykresik i w poniedziałek będzie już 15 dpo, może lepiej zatestuj wcześniej żeby nie zaszkodzić dzidzi odstawieniem lutki? ...np. w sobotę, to będzie 13 dpo, do piątku brałabym luteinę. A ta sosna jest po prostu boska, chyba tez taką zakupię już po szpitalu do ogródka :-)

Tasha, ale się biedna namęczysz z tym spojeniem :-(, tym bardziej, że do finishu jeszcze 10-12 tygodni. Na razie zniosłam ze strychu 3 torby i zastanawiam się, w którą się wciskać i czy za tą największą mnie nie pogonią w szpitalu. :-D Wagą się nie przejmuj kochana, przy karmieniu piersią kilogramy lecą na łeb na szyję.

samana, ja w obu ciążach nie miałam mleka do końca ciąży ...w każdym razie nic nie wypływało, dopiero w 3 dobie nadszedł taki nawał, że myślałam, że mi (.)(.) pękną :-), przy schylaniu się dosłownie strumienie leciały.

Czarodziejko, taki kurs to super sprawa, moja siostra sama nauczyła się robić boskie makijaże, malowała mnie i wiele dziewczyn do ślubu, też bym chciała tak umieć.

Kasiu, a czytałaś to co Ci napisałam o wypowiedzi Twojej gin i tym wyniku progesteronu 5 dni przed @?

Noemi, na in-gender dopiero przy pH wyższym jak 5 radzą korekty. Preparaty typu Lacibos Femina potrafią podwyższyć pH więc trzeba to koniecznie sprawdzić. Super, że Sylk Ci służy, jest przynajmniej bezpieczny dla plemników. Z tych 2 preparatów wzięłabym Replens, Rephresh jest dość gęsty i może utrudniać plemnikom przebicie się do szyjki macicy.

natusia, wygląda na to, że owulka się przesunęła, tak jakoś miałam przeczucie, że przy drugim podejściu się uda gdyż tempka ładnie zjechała w dół więc estrogeny były zapewne wyższe :-) Ciuszki sobie schną, jeszcze muszę poprać tetry :-)

Kinga, dzięki, że pytasz, u mnie dziś czas ucieka jak szalony a tu jeszcze tyle rzeczy do zrobienia ...z posprzątaniem pokoju i spakowaniem torby na czele :-D

Truskafffko, jeszcze niespakowana ale do 24-tej mam jeszcze czas, chciałabym dotrzymać danego Wam słowa :-D

merylin, dziękuję Ci kochana, strasznie miłe to co napisałaś, wielki buziak dla Ciebie!

Mama Kubulki, te tablice należy potraktować z przymrużeniem oka, mój Krzysiu miał być dziewczynką według nich ;-)

Marzycielko
, przepiekny spadek na wykresie, faktycznie szkoda, że nie masz testów. Spadek tempki przed owulką nie zawsze jest widoczny (choć najczęściej tak, u mnie był bardzo malutki) a tempka może rosnąć od 3 dni przed owu do 3 dni po owulce, podobno progesteron zaczyna być produkowany jeszcze przed pęknięciem pęcherzyka a to kiedy tempka podskoczy w górę zależy od czułości ośrodka termoregulacji w mózgu na poziom progesteronu. Jeśli pH jest niskie to ja bym dziś zadziałała a jutro zakup sobie koniecznie test owu :tak:
 
Dzięki Piranha. Mam nadzieje to był szczęśliwy strzał ;) ale jakoś tak mi przyszło teraz do głowy ze jeżeli sie udało to pewnie będzie chłopczyk :) nie wiem czemu ale ciągle mam zakodowane ze czym bliżej owulki to na chlopczyka.? Dzisiaj trochę mnie bolal prawy jajnik pod wieczór a wcześniej lewy.
 
Natusia dzięki, fajny ten termometr, dwa miejsca po przecinku. Ja dziś tak na szybko kupiłam...no i zobaczymy jak będzie
Mama kurcze, to mnie zmartwiłaś z tym termometrem...zobaczymy co mi jutro wyjdzie, ale raczej przy tym elektrycznym zostanę :sorry2: mam nadzieję że nie namiesza mi w obserwacjach
czarna gwałć męża w razie czego, synka życzę ;)
Merylin Andziak nie piszcie że jesteście gorsze, nie zasłużyłyście..smutne to :( tak naprawdę każda z nas próbuje, garstce się uda, innym nie..nie ma reguły niestety. Mam nadzieję że zaświeci dla was słońce i uśmiech pojawi się na twarzy. Trzymam za was i waszych maluszków kciuki
Gal kurcze, smutno bez Ciebie...
MAmaKubulki, mnie chyba z tych tablic wychodziło, że Mati powinien być dziewczynką
Ewcik mmmniamuśnie!!! powodzenia!!!! :-):-):-)
ii no właśnie, to kefir był. Pamiętam jak mnie jakoś na weekendzie kiedyś cosik dopadło i mamuśka doradziła taki sposób, pomogło :tak:
Marzycielka &&&&&&&&&&&& mega zaciśnięte za celne strzały :)
Piranha no to jeszcze godzina i 13 minut hiehiehiehiehie
 
Piranha, dziekuję za Buziaki nałapałam no i podziel się różowymi fluidkami .. ;*** hihi
Już nie biorę suplementów... Jakiś niewypał w tym cyklu... ;((

marzycielko, sama spójrz na mój wykres...tragednia, nie w tym cyklu juz nie chce próbować...no zobaczymy jaki lipiec będzie...

Andziak nie przejmuj sę gadaniem ludzi!!! I bądź tu z nam, tu zawsze znajdziesz wsparcie, nie bedziesz sama... a nie myśl o sobie, że kogoś zawiodłaś...daj spokój! musisz zacząć cieszyc się ciążą!! :***
A jak juz pisałam wg mnie dziś masz owu więc warto sie przytulac!!;**

Ewcik, ciszaaa i działajta:-Dzaciskamy &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Truskaffka, te co mają 2 miesca po przecinku są wg mnie tylko b.dokladniejsze i ładnie na wykresie wychodzi, ale prób tym co kupiłas pomiary i zob.jakie wyjdą;))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Piranha normalnie w szoku jestem. Właśnie zmierzyli sobie Ph i podskoczylo do 7 :-0 !!! Jednak te zolniezyki mojego męża maja wysokie Ph. Zapodalam jeszcze Sylk, ale czy to wystarczy?
Truskaffffka dzięki kochana! Za ciebie tez trzymam mocno &&&&&
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie ci czy Ph zawsze jest takie wysokie zaraz po przytulankach? Kurcze może niepotrzebnie dziś ryzykowalam :(
Ale z drugiej strony raz sie żyje ;)
 
Do góry