reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można się opalac w ciąży?

Wyjątkowo podwyższoną zawartość rtęci mają ryby „długowieczne”, takie jak popularny i lubiany tuńczyk oraz rekin, z którego tłuszczem mamy najczęściej do czynienia w przypadku dostępnych w aptekach kapsułek z tranem.
Powodem tego stanu rzeczy są zanieczyszczenia wód morskich. Rtęć ,podobnie jak i inne metale ciężkie, kumulują się w organizmach zwierząt. Tym samym, im starsza ryba morska, tym więcej w niej rtęci.

Myślałam, że te suplementy są jakoś specjalnie oczyszczone z rtęci i innych metali. ja właśnie gdzieś czytałam, ze ryby nie są najlepsze, ale suplementy są oczyszczone.
sama już nie wiem jak jest.
 
reklama
mi lekarz mówił, że opalac się tzn. leżec plackiem na słońcu nie wolno, ponieważ nagrzanie ciała powoduje podniesienie się ciśnienia, co jest niebezpieczne w ciąży dla malca. Ja w niedzielę podczas sadzenia kwiatków się opaliłam na rączkach i nóżkach, ale nie leżałam tylko posmarowałam się mocnym kremem, ruszałam się i polewałam nogi wodą w ogrodzie, żeby mi się właśnie ciśnienie nie za bardzo podnosiło i jest ok. U mnie skoki ciśnienia powodują błyski w oku i mroczki, co jest jak już mówiłam niebezpieczne dla dzidziusia dlatego dziewczyny słońce z umiarem i nie plackiem,a przede wszystkim nie śpijmy na nim i brzuszka nie opalajmy za mocno, bo jak spalimy to skóra będzie miała dodatkowy problem, bo i tak musi się rozciągnąc dla maluszka.
 
ku przestrodze: w niedziele byłam nad jeziorkiem, słońce operowało, wiaterek powiewał chłodny, nie czuć było,ze opala.. dzisiaj zdycham - poparzenia szczypią, najbardziej ucierpiały kolana i ramiona... całe szczęscie,ze twarz miałam wysmarowaną kremem z filtrem 50 :) bo juz widzę te przebarwienia...
mam tylko nadzieje, ze dzidzia nasza nie ucierpiała z przegrzania.. brzuch niby zakryty...ale jak kolana tak spaliło słoneczko to i brzuch też był nagrzany :(
teraz będe unikac słonca :( wiem co to znaczy... to samo radzę innym ciężarówkom :)
 
też ku przestrodze. Żadne opalanie tylko chodzenie po słoneczku na działce z filtrrem na buzi 50 no i... pozostały mi na czole brzydkie brązowe plamy, których nie mogę się pozbyć. Dodam, że słońce złapało mnie na tej działce w zeszłym roku, urodziłam w grudniu, a plamy jak mam tak mam. Dermatolog stwierdziła, że może jakieś silne kwasy pomogą ;((
Może Wy macie dziewczyny jakiś sposób na takie zmiany pigmentacyjne???

Tak czy inaczej uważajcie na słońce. Nawet jeśli się zabezpieczycie mocnym filtrem to i tak możecie zlapać brzydkie plamy, których trudno jest się potem pozbyć.

A słoneczko w ciąży łapie, oj łapie...

Pozdrawiam!
 
łapie, łapie to słoneczko, pojechałam dzisiaj do miasta, aby spotkac się tam z mym mężem, a On stwierdził, że sobie buziuchnę mocno opaliłam - plam nie mam tylko piegi moje jak zwykle się wzmocniły.

Na przebarwienia mogę polecic krem wybielający Vichy - mi pomógł kiedyś, więc można spróbowac. Cena nie jest piękna, ale czasem dają próbki i są promocje w mniejszych ilościach, ale równie skuteczne.
 
Przegrzanie powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych mni. w łożysku.
Prowadzi to do słabszego krążenia krwii, a co za tym idzie mniej tlenu dostarczone jest do dzidziusia.
Co innego kiedy spaceruje się po słońcu i mimowolnie opala.
Ale czy naprawdę to taka straszna tragedia raz w życiu w wakacje być bladą:confused:
 
Dziewczyny mam pytanko, troszkę odskoczę od głównego tematu, ale mam pytanie też związane z opalaniem:
Mianowicie, jakich kremów ochronnych używacie !?
(czytałam że powinno się używać od SPF 25 w górę, nawet SPF 6)
Z jakim filtrem i jakie firmy możecie polecić !?
Oczywiście nie chodzi Mi o kremy czy mleczka do leżenia plackiem na słońcu, tylko ogólnie tak co używać na co dzień, coś praktycznego-w sęsię nie tłustego :/ !?
Bo właśnie przeczytałam też w jakimś piśmie dla mam że w takie upały jak teraz są to trzeba najlepiej każdą odkrytą część ciała posmarować kremem z wysokim filtrem ....
Chcę coś kupić i zupełnie nie mam pojęcia co :/
Tyle tego wszystkiego jest na rynku ...
 
Z tego co wyczytałam tu i tam i po rozmowach z lekarzami raczej nie można... można posiedzieć w cieniu albo w słabym słoncu po południu ale siedzenia w pełnym słońcu lekarz stanowczo mi zabronił, ze zwględu na możliwość poronienia, być może w drugim trymestrze jest bezpieczniej ale pierwszy i trzeci wg lekarzy odpada cłkowicie :( moja koleżanka miała duże problemy z ciążą po nadmiernym opalaniu, zakrywała brzuch i opalała tylko twarz nogi i dekolt i jeszcze tego samego dnia musiałayśmy jechać na pogotowie, gdzie została potwornie okrzyczana ;/ na szczęście wszystkodobrze sie skończyło :)
jak widze moje blade nogi to wstyd mi normalnie się gdzies pokazać bo dookoła same czekoladki ;p ale jestem dzielna i unikam słońca jak tylko mogę bo problemów z ciążą i tak mam już wystarczająco dużo więc nie będę sobie nowych fundowała ;p
 
reklama
Do góry