reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można się opalac w ciąży?

Kikla dni temu wróciłam z wakacji nad Bałtykiem, lezałam na plazy w koszulce, posmarowana kremem z filtrem 30 i pod parasolem:) Kiedy szłam na spacer również używałam kremu i zawsze miałam nakrycie głowy. Przyznam się szczerze ze bałabym sie wystawić na słoneczko, moje maleństwo jest dla mnie wazniejsze niz opalenizna.
 
reklama
ja kupuje zawsze pierwszy lepszy z wysokim filtrem
no tak wszyscy sie opalają i cieszą słońcem a my sie chowamy i smarujemy blokerami, nie polecam sie opalać bo moga nam powstać przebarwienia ... w weekend nad jeziorko ale ja z parasolką i w cieniu!!! ale mimo wszystko sie smaruje bo promienie słoneczne odbijaja sie od wody,piasku,trawy i tez opalają?!
 
szczerze mowiac ja nie ryzykowalam i sie nie opalalam, bo dochodzily mnie sluchy ze nie wolno. po co ryzykowac? choc przeczytalam gdzies artykuł ze mozna w zaleznosci od tego w ktorym jest sie trymestrze ciazy. pozdrawiam :p
 
Leżenie plackiem jest raczej niewskazane. Ważne, żeby się jednak smarować kremem z filtrem, często w ciąży powstają przebarwienia po słońcu i ciężko ich się potem pozbyć. Ale z drugiej strony bardzo ważna jest w ciąży witamina D więc jak tylko możemy to jednak trzeba troszkę naładować baterii ale koniecznie z umiarem.
 
szczerze mowiac ja nie ryzykowalam i sie nie opalalam, bo dochodzily mnie sluchy ze nie wolno. po co ryzykowac? choc przeczytalam gdzies artykuł ze mozna w zaleznosci od tego w ktorym jest sie trymestrze ciazy. pozdrawiam :p
wITAM WAS ZGADZAM SIE Z TOBĄ LEPIEJ NIE RYZYKOWAĆ :-), A PÓŻNIEJ ŻAŁOWAĆ A SŁOŃCA NIE ZABRAKNIE STARCZY DLA KAŻDEGO:-D:tak:. POZDRAWIAM
 
Witam, jestem w 7 tygodniu:) juz po pierwszej wizycie u lekarza i on powiedzial, ze slonko jest wrecz potrzebne (witamina D), oczywiscie nie powinno sie lezec godzinami, maksymalnie godzinke, zeby sie nie przegrzewac i stosowac wysokie filtry, ale zakrywac brzuszek? Dlaczego? Z przebarwieniami sie zgodze, ale prosze napiszcie jak mialoby to negatywnie wplynac na dzidziusia?:confused:
 
Naczytalam sie i juz wiem i bede uwazac :tak:
Jesli chodzi o samoopalacze, mam wszystko przetesowane i polecam najbardziej clarins - doskonaly, zero plam czy brzydkiego zapachu. Tansza opcja to sopot z Zaji ale tu trzeba juz wprawionej reki, baaardzo dokladnie nakladac i troszke smrodkowy niestety.
 
A tak, że przez skórę przenikają promienie UV. A poza tym dziecko w późniejszym okresie reaguje np na jasność, więc wniosek z tego, że skóra nie jest wystarczającą barierą i nie odgradza go od zmian środowiska.
A jeśli chodzi o powitaminę D3, to lekarz miał na mysli, że Ty powinnaś przebywać na słońcu, bo to w Twoim organizmie ona na razie jest produkowana i dopiero dostarczana dziecku. Ale nie znaczy to, że musisz wylegiwać się w pełnym słońcu, wystarczy, że posiedzisz pod parasolem, a wystarczająca ilość promieni słonecznych dotrze do organizmu.
 
Równiez uwazam, ze ta kolezanka jest nieodpowiedzialna :( nie wolno chodzic na solarium w trakcie ciazy. Przeciez mozna od tego poronic. czego oczywiscie jej nie zycze.
 
reklama
Leżenie plackiem odpada całkowicie, nie wolno się przegrzewać. Trzeba pamiętać że maleństwo czuje wszystko - gorąc, zimno a od 19 tc reaguje również na światło. Jeśli wychodzisz w upał to koniecznie posmaruj się kremem z filtrem, obowiązkowo nakrycie głowy i zasłonięty brzuch.
 
Do góry