reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Nie miałam żadnych typowych objawów. Jedyne co miałam to duże skrzepy krwi podczas miesiączki od 16 roku życia a wszyscy lekarze twierdzili, że taka moja uroda natomiast okazało się po laparoskopii, że przez 8 miesięcy miesiączki były bez skrzepow czyli ewidentnie to od endometriozy. Drugą laparoskopie miałam po 3 latach od pierwszej. Wtedy już byłam po 2 nieudanych in vitro. Wyszła mi już wtedy torbiel czekoladowa i wiedziałam, że endometrioza się bardzo rozosnoszyla i dlatego przed kolejnym in vitro zdecydowałam się wszystko wyczyścić i szybko zacząć no i się udało. Dodam, że owulacje miałam zawsze, nawet wiedziałam z którego jajnika bo mnie bolał, miesiączki zawsze jak w zegarku. Mąż też miał dużo plemników ale tylko 2% było prawidłowych i widocznie te dwa czynniki spowodowały naszą niepłodność.
 
reklama
Jak to czytam to częsc rzeczy brzmi bardzo znajomo... Ale najwazniejsze ze wam się udalo. Dlatego jestem dobrej mysli. Podobno głowa i nastawienie to bardzo dużo, ale Nie wiem czy akurat z endometrioza to się sprawdza :) trzymaj kciuki
 
Witam!! Czy któraś z Was bierze albo brała Visanne? Komu się udało zajść po niej w ciążę? Jak się czułyście po tym leku? Pozdrawiam
 
Cześć. Ja brałam Visanne 2 miesiące ale pryszcze na twarzy wychodziły mi jak kratery i dodatkowo zostawaly blizny. Potem chyba przez 8-9 miesięcy bralam tabletki antykoncepcyjne bez przerwy na okres. Ale w ciążę zaszlam dzięki laparoskopii a potem od razu in vitro.
 
Witam. Ja brałam 3 miesiące po laparo. Potem 3 miesiące naturalnych starań bez rezultatu. Następnie 1 cykl stymulowany zaoowocował aktualnie rocznym maluchem:)

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 
Kachna dzięki za info :)
Zor dodajesz mi nadziei :)

Ostatnią tabletkę mam wziąć 9 kwietnia i po tej ostatniej mogę się zacząć starać? Czy te 3 miesiące po ostatniej tabletce są najbardziej płodne?
 
Yesenia przez to, że owulacja była wstrzymywana przez jakiś czas organizm może w jednym cyklu wyprodukować np. Dwie dojrzałe komórki, dokładnie tak samo jak po tabletkach antykoncepcyjnych
 
Yesenia w teorii 6 miesięcy ale z moim lekarzem uzgodniliśmy, że po 3 będziemy wspomagać bo żadne z nas nie wierzyło, że uda się w pierwszym podejściu;)
Jeśli masz możliwość to idź chociaż na sam monitoring bez stymulacji będziesz wtedy wiedziała jak zareagował Twój organizm, zobaczysz jak teraz wygląda ovu (w sensie po visanne). Mój owocny cykl to właśnie maj;)

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Zor i Kachna dziękuję Wam za odpowiedzi :) po kuracji na 100% wybiorę się do ginekologa. Mam nadzieję że ten lek mi pomoże :)
 
Do góry