reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy przeziębienie (Gorączka) jest groźne dla płodu?

dorom5

Mamusia Alanka :*
Dołączył(a)
17 Październik 2008
Postów
1 626
Miasto
Poznań
Dziewczyny, mam do Was takie pytanie.
Niestety przez święta przeziębiłam się, denerwuje się że takie przeziębienie może szkodzić dziecku w brzuszku :-(
Do tego dziś mam stan podgorączkowy, powiedzcie mi czy wysoka temeratura, kaszel, katar i ból gardła mogą bardzo zaszkodzić dziecku? :-(

Oczywiście wybiore sie do lekarza. Ale ta niepewność mnie denerwuje :-(
 
reklama
BASIA.J - Dziękuje. Jutro z samego rana idę do lekarza... :-(
Jak coś by się stało mojemu Synkowi nie przeżyłabym... :-(
 
spokojnie , najgroźniej jest w I trymestrze
weź chłodną kąpiel i nie martw się , napewno wszystko będzie dobrze :)

ja miałam w 4 tyg ciąży infekcję z 41 stopniową temp (myslałam że umrę) i mam zdrowego synka :tak: (bałam się jak diabli)
 
Cześc. Ja też podczas ciąży byłam przeziębiona i miałam temperaturę ale około 38 stopni. Byłam w stałym kontakcie z lekarzem ginekologiem bo temperatura ( ale nie stan podgorączkowy tylko wyższa) może wywołac skurcze. Weź witaminkę C, wypij herbatę z miodem ale jak temperatura będzie rosła skontaktuj się z lekarzem. Zyczę zdrówka Tobie i dzidzi. Aga
 
Wszystkim Wam Dziewczyny bardzo dziękuję :happy:
Dziś próbowałam się zarejestrować do lekarza - ale wyobraźcie sobie że już miejsc nie było :szok: Bo jakiś lekarz sobie nie przyjechał... psss... brak słów!

Zadzwoniłam więc do mojego Ginekologa, i dowiedziałam się jakie leki moge przyjmować bez recepty, i bezpieczne dla dziecka.
Dla zainteresowanych wypisze je tutaj: (Chociaż nie zachęcam do brania lekarstw bez kontaktu z lekarzem!) Żeby było jasne! :happy:

Na kaszel: Syrop DROSETUX.
Na wysoką temperature: APAP, lub PANADOL.
Na przeziębienie i grype: OSCILLOCOCCINUM.
Do tego: WAPNO Calcium. (3 razy dziennie)

Zaczynam dziś leczenie :happy: Pozdrawiam.
 
Na przeziębienie faktycznie rewelacyjny jest OSCILLOCOCCINUM bo to lek z działu homeopatii dlatego też jest bezpieczny
 
Dziewczyny, chce tylko napisac że syrop jest rewelacyjny, kaszel się urywa i przechodzi po drugim dniu :happy:

Czuje się też już lepiej dlatego polecam Oscillococcinum :happy:
Walcze z temperaturą, ale spadłą do 37' wiec i tak jest dobrze. Mam nadzieje że jutro wstane już zdrowa :-)

Życze Wam Szcześliwego Nowego Roku! :-)
Obyście nie chorowały! :-)

Pozdrawiam.
 
Witaj,
z mojego doswiadczenia od razu krzyczę i radzę!
ZRÓB BADANIE NA CYTOMEGALOWIRUSA
zrób na przeciwciała IgG i IgM. Lekarze nie mówią o tym ale ma takie same objawy jak grypa. Nie chcę cię denerwować ale lepiej zrobić badania niż coś przegapić:)
a tak mało ciężarówek wie o cytomegalii że głośno krzyczę, sorki:sorry2:
 
reklama
Do góry