reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy są tu mamy nieśmiałych, wstydliwych i spokojych dzieci ???

cześć Mamy cześć Dziewczęta tu tata 5-cio letniej córki który która też jest bardzo nieśmiała i wstydliwa (a może to ja mamproblem z soba),
porzebuje jakis rad jak poskromić wstydliwość i nieśmiałość, to że nie powie "dzień dobry" to nie problem ale na zadane pytanie odpowiada mruknięciem, rówieśnikami też sobie nie radzi, przy prostych zabawach np. w berka kończy się płaczem no i trzeba zachwalać, bo jak nie to kończy się płaczem (to w towarzystwie). mówi ze jest brzydka ze nie umie rysować, nie umie się bawić jest nie mądra i ze ją nie kochamy?!?! skąd się to bierze? nie jesteśmy z żoną debilami, poświęcamy dużo czasu córce i jest naprawde bystra i mądra, wyznajemy jej miłosc i chwalimy (robimy to logicznie ale nie 10000 razy dziennie) może tyle trzeba?
a od wześnia zerówka
pomożecie zatroskanemy tacie;)
pzdr
 
reklama
Witam
Jestem studentką III roku Pedagogiki Wczesnej edukacji z kształceniem integracyjnym. Byłabym bardzo wdzięczna, jeżeli poświęciłyby Panie chwilę swojego czasu, by pomóc mi przy badaniach do pracy licencjackiej poprzez wypełnienie anonimowej ankiety. Dotyczy ona tego, czym rodzice kierują się kupując zabawkę dla swojej pociechy:) Z góry bardzo dziękuje. Karolina
Czym kierują się rodzice przy wyborze zabawki - www.ankietka.pl
 
ten 30 Powiem Ci ze zachowanie twojej corki chyba niewyika z niesmialosci ale z jej charakteru. Wydaje mi sie ze jest ona uprata i chce zwrocic na siebie uwage ale moze tez jednak byc wynikiem niesmialosci. Zbyt wiele niemozna w tym pomoc bo jednak kazde dziecko jest inne i kazde inaczej reagoje na otoczenie. Syn szwagierki to tez taki niesmialy i jak mial 4 , 5 lat to trodno go bylo namowic n arozmowe lub co kolwiek. Wolal siedziec ccho w rogu i ukladac puzle(w wieku 4 lat ukladal juz te 100 czesciowe) Pomogla pani psycholog. Tak wiec i wam prponuje to razwiazanie. Poczatki byly ciezkie ale sie udalo. Dominik nadal jest spokojnym dzieckiem (ma 6 lat) ale juz chetniej rozmawia i nawet z obcymi dziecmi potrafi nawiazac kontakt.
 
Mój karolek jest także nieśmiałym dzieckiem, ale poczytałam trochę artykułów o tym jak przełamać nieśmiałość dziecka i jak narazie jakoś idzie. Dziękuję wszystkim za pomoc i ciekawe informacje!
jakoś sobie radzimy, wkrótce wrzucę jakieś fajne foty mojego malucha :)))
 
Witam Was Drogie Mamusie:)
Ja również mam córeczkę która ma na imię Natalka i ma 4 latka ogólnie w domu dla pozorów jest zwariowana,zabawna a czasem szaolna rozbrykana na maxa.Ale jeśli tylko gdzieś z nia wyjde zamienia się w pozornie grzecznego aniołka ogólnie jest dzieckiem bardzo spokojnym jak jestem np.u koleżanki nie potrafi nawet pobawić się z jej córeczką siądzie w konciku i bawi się sama a jak podejdzie koleżanka zaraz ucieka w innym kierunku i wogóle nie zwraca na nią uwagi.Często martwie się o nią co jest tego przyczyną przecież w domku poświęcam jej każdą wolną chwile
 
Witam wszystkie mamy,ktore maja spokojne i niesmiale dzieci.Moj mis ma 4 latka i rowniez jest bardzo spokojny, co w niczym mu nie przeszkadza (zawieranie znajomosci,zabawie z innymi dziecmi).Nie tworzmy na sile SUPERGWIAZD,nie kierujmy sie obrazem innych dzieci, bo nasze dziecko jest jedyne i niepowtarzalne w swoim rodzaju.To, ze maluch nie jest przebojowy i aktywny nie znaczy, ze w doroslym zyciu nie zamieni sie to w op anowanie czy konsekwentnosc.Pamietajmy,ze dziecko to nasze LUSTRO.........serdecznie pozdrawiam
 
problem zaczyna się, gdy dziecko wstydzi się powiedzieć przedszkolance, ze źle się czuje. w piątek odebralam córke z gorączką 38 stopni. w domu powiedziala ze bolaly ja plecki i bala sie powiedzieć a nie jest dzieckiem które baloby się lekarza albo leku.
 
Ostatnia edycja:
Moi chłopcy są ideałami w przedszkolu, super grzeczni, panie pytają, czy mamy jakąś receptę na takie dzieci ;-) Są jednak też nieśmiali i bardzo wrażliwi. Starszy jeszcze prędzej zgłosi się do odpowiedzi, czy powie co mu dolega, czy czegoś potrzebuje, jednak młodszy ma z tym problem. Staram się ich dopingować, podpowiadać co mają zrobić w danej sytuacji, ale nie chcę ich zmuszać, czy na siłę zmieniać ich charakteru, bo każdy jest inny i nie kazdy musi być super przebojowy.
 
Witajcie tu Renata mama prawie 4letniego Krzysia. Chciałam się Wam poradzić co robić by pomóc synkowi z problem nieśmiałości. A może i Wy dziewczyny także przerabiałyście takie problemy?.... Bo widzę że on odczuwa to że jest coś nie tak...i widzę że chciałby do dzieci...chcialby żeby było inaczej...ale niepotrafii....Bardzo potrzebuję Waszej rady bo ja sama niepotrafie niestety mu pomóc. Pamiętam od najwcześniejszych lat z dzieciństwa...że też taka byłam...i wyobrażam sobie co on teraz musi przeżywać...Także bardzo będę Wam wdzięczna za każdą radę...pomysł itd.
 
reklama
hej ;-)

ja przerabiam problem z 6-latkiem... do tej pory w przedszkolu bawi sie sam :-( nie ma kolegow :-( ma trudnosci w relacjach z rowiesnikami...
jestesmy w trakcie potwierdzania/wykluczania Zespołu Aspergera......
jak masz pytania to zapraszam na PW ;-)
 
Do góry