reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

do kiedy sterylizacja butelek?

Butelki myje zwykłym płynem do mycia naczyń od samego początku i potem to zelewam wrzatkiem. Nigdy nie bawiłam się w gotowanie butelek. Gotuje tylko nowe rzeczy przed pierwszym użyciem. Mały ma teraz 11 miesięcy i planuję zakończyć wyparzanie na jesieni.
 
reklama
moja panna ma tez 11 miesiecy i wyparzam jej butelki tak raz na tydzien,a takto normlanie woda z plynem,a potem wrzatek
 
Ja jak kupowałam nową butelkę to tylko ją sterylizowałam a tak to potem wrzątkiem ją przelałam i normalnie myłam i dziecku nic nie było.
 
Nowe butelki gotuję, potem po użyciu myję płynem i przelewam wrzątkiem.
A jak juz dziecko zaczyna wszystko brać do buzi i w ogóle dotykać różnych rzeczy, to jaki sens ma nawet przelewanie wrzątkiem?
 
Witam. Wznawiam temat. Ja od urodzenia synka myje butelki w płynie do naczyń i zalewam wrzątkiem. Nic więcej nie robię. Miał na początku pleśniawkę ale nie myślałam że może to być od butelek, znaczy wiedziałam że mogą być nie domyte ale nie wiedziałam że trzeba je dodatkowo wygotowywać. Ale to już za nami pleśniawka już nie wraca synek ma prawie 4 miesiące i zastanawiam się czy dalej zalewać wrzątkiem czy pomału od tego odchodzić dodam że mały jak coś złapie w rączki to wszystko leci od razu do buźki :)
Zatem ??
 
nigdy nie sterylizowalam butelek tylko przelewalam wrzatkiem i nigdy nie bylo niespodzianek
 
ja tak samo jak większosc tutaj, steralizatora nie mialam, bylo gotowanie w garnku na poczatku, teraz przeleje wrzatkiem, oczywyscie myje dokladnie, mam szczotke z akuku, co ma gąbkę na koncu, potem dobrze plucze i tyle, nadmierna sterylizacja szkodzi a nie pomaga
 
reklama
nie mam tej szczotki, bo mam bez gąbki na końcu, ale mam butelki akuku i jestem zadowolona, przelewam wrzątkiem raz dziennie, nie przechodzą zapachem mleka a tak to myje po prostu dokladnie
 
reklama
Do góry