reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

duszności w ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez boo2, 24 Sierpień 2008.

1. boo2

boo2 New Member

witam..jestem w 5 tygodniu ciąży..od paru dni mam duszności...trudniej mi sie oddycha..czuje sie jakbym miała cos w płucach...jakby mi sie zmniejszyly...czytałam ze trudnosci w oddychaniu pojawiaja sie ale w 3 trymestrze:confused:..czuje sie okropnie:-(...to moja pierwsza ciąża..czy któras miała podobne prolemy?:-:)-:)-(....wczoraj wylądowałam na pogotowiu..zrobili mi EKG serca ale wszystko ok...nigdy nie miałam problemow z oddychaniem...:-(....jutro ide do lekarza...jednak chciałabym wiedziec jesli ktokolwiek mial podobny przypadek co mam robic...strasznie mnie to meczy:-(....:-:)-(

2. kasia_c22

kasia_c22 Zadomowiona(y)

Jak jeszcze nie wiedziałam o dzidziusiu, w ok 6 tygodniu ciąży miałam straszne nocne duszności. Otwierałam okno, żeby świeże powietrze dopływało. Dało się wytrzymać. Teraz jest trochę lepiej ale nadal śpię przy uchylonym oknie.

3. reklama
  4. KasiaSun

KasiaSun zaczarowana

Nie miewam typowych duszności, ale ostatnio jakoś dziwnie mi się oddycha. Aż mąż niekiedy pyta, czemu tak mocno wzdycham obawiając się, że mam jakiegoś doła lub coś mnie trapi.. :) A tymczasem mam drobne problemy z oddychaniem, zwłaszcza kiedy jest upał lub zbliża się wieczór.
    Podobnie jak kasia_c22 w pokoju mam okno cały czas otwarte. To mi zdecydowanie pomaga.

5. pelulola

pelulola New Member

I ja mam "dychawicę" w ciąży! Czasem tak sapię w nocy, że budzę i męża i samą siebie! Pytałam gina i ponoć to normalne.

6. ewa.w.a

ewa.w.a New Member

A ja dodatkowo mam wadę serca i musiałam na czas ciąży odstawić leki. Czuję się koszmarnie: duszności, kołatanie serca.....prawie całe dnie spędzam w łóżku.

7. tweenie

tweenie New Member

odświeżam temat...

Jestem w 14 tyg, a mniej więcej od 3 mam trudności z oddychaniem. Już mąż i mama zwrócili mi uwagę, że strasznie dyszę. Nie mogę leżeć na płasko na plecach, bo mam wrażenie, jakby ktoś mi na klacie usiadł :/ Czasem muszę pamiętać, żeby oddychać...
    czy Wy też tak macie? Czy to normalny objaw w ciąży, czy coś gorszego?
    Zapisałam się na poniedziałek do internisty, bo jest coraz gorzej :(

8. w ciąży to jest normalne, to przejdzie z czasem.. ja mialam na poczatku.. i teraz znowu mam ale teraz to dziecko mi ugniata przepone. duszności są bardzo uciążliwe.. metoda najlepsza to leżeć i spać na boku a najlepiej dać pod brzuch poduszkę.

9. jestesaniolkiem

jestesaniolkiem Nikodemowa mama '10

ja tez wlasnie od paru dni mam mega dusznosci ale ty piszesz o spaniu n boku, ja jak spie na boku to mi malec gniecie zebra i rano jak wstaje i probuje zlapac oddech to czuje jakby ktos mi je polamal.... i tak zle i tak nie dobrze --- za to jak spie na plecach to kregoslup mnie boli :(!!

10. reklama
  11. wiem co czujesz... ja też tak mialam na poczatku mnie właśnie strasznie kopał maluch po zebrach jak spałam na boku.. ale z czasem przestał.. może daj poduszke pod żebra..?
    A na plecach też nie śpie bo właśnie kręgosłup boli.. a najbardziej u dołu.. straszne.. no ale co poradzić...? trzeba jakoś dać rade:tak:;-)

12. jestesaniolkiem

jestesaniolkiem Nikodemowa mama '10

jak da mnie kochana to wielki szacun dla ciebie i innych mam ktore daly rade do konca.... ja chyba nie dam :(..

Poleć forum