reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Witam serdecznie, jestem położną pracującą na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w jednym z Warszawskich szpitali. Prowadzę badania na temat sprawowania opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym (wcześniakiem) na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka (ITN). Nie od dziś wiadomo, że powstawanie więzi między matką a jej dzieckiem dotyczy już okresu ciąży, warto więc przedstawić, jak wież ta przekłada się na chęć opieki nad dzieckiem po urodzeniu w warunkach szpitalnych, szczególnie gdy mamy do czynienia z wcześniakiem. W tym celu zwracam się do Pań z szczególna prośba o wypełnienie ankiety, która pomoże mi pokazać choć w niewielkim stopniu z jakimi odczuciami i problemami borykają się matki, których dzieci znalazły się na oddziale ITN.
Zachęcam do komentowania ankiety.


Ankieta - Sprawowanie opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka


P.S. Najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku, dużo ciepła, wytrwałości oraz wyrozumiałości. Aby rok 2014 był dla wszystkich Państwa lepszy od poprzedniego ;)
 
reklama
Witam wszystkich wczesnych rodziców.
Mam pytanie. W sumie prośbę. Napiszcie mi proszę jak rozwija/ła się mowa u waszych dzieci? Czy spotkało was lekkie opóźnienie czy szybko wasze pociechy się rozgadały ? W jakim czasie zaczęły gaworzyć (ma ma, ba ba) ???
 
Ewaipawel ja juz nie pamietam dokladnie kiedy zaczęły gaworzyc moje blizniaki ale chyba jakos k olo 9-10 mies juz mowily mama tata, teraz mają 22 mies i mówią bardzo duzo
 
dzien dobry
jestem tutaj nowa ale chcialam sie od was czego dowiedziec na temat wczesniaka :)
wiec chodzi o to ze urodzilam dziecko w 33/34 tydzien maly wazyl 2500kg , 3 tygodnie bylismy w szpitalu od kiedy jestesmy w domu zauwazylam ze on bardzo sie krzywi lezy taki wygiety i glowe bardzo do tylu odchyla lekarz dal nam skierowanie do fizjoterapeuty ale martwi mnie jeszcze jego glowka ma taka chuda podłużna lekarz mowi ze wczesniaki tak maja ale nie wie czy mu sie zmieni ksztalt jak to u was bylo z glowka jesli mieliscie taki problem bo on nawet nie kladzie glowki na wprost bo mu przeszkadza i ciagle ma na boki . No i on ciagle spi u was tez tak duzo dzieci spaly? nie rozwijaly sie wolniej niz rowiesnicy czy jak to wyglada ?
 
Witam,
moja mała na początku też dużo spała. W sumie do osiągnięcia wieku planowanego porodu. Jeżeli chodzi o to wygięcie to tutaj rzeczywiście warto się skontaktować z rehabilitantem. Podpowie on jak mobilizować dziecko do poprawnej postawy. Jak je układać, podnosić. Przyjrzyj się też czy dziecko wybiera zawsze ten sam bok, czy raczej nie ma problemu z tym aby raz leżeć na lewej stronie, a raz na prawej.
 
Tak, wizyta u lekarza rehabilitacji konieczna. Domyślam sie , ze u małego wychodzi napięcie mięśniowe i z tej racji mały tak sie spina i odchyla główkę do tyłu. Jedna rada - nie daj sie zbyć, że wcześniaki tak mają i samo przejdzie :no:. Wcześniak, to wieczna zagadka, nie wiadomo kiedy wyjdzie "coś nowego", trzeba byc czujną.
Jeśli chodzi o główkę, to u mojego syna wszystko pięknie wróciło do normy, a miał bardzo zdeformowaną główkę na jednym boku. Podkładałam mu pieluchę zwiniętą po bokach aby, ta główka nie była tylko w jednej pozycji. Jeśli chodzi o spanie to spał non stop. do domu wrócił po 4,5 m-ca w szpitalu i nadal spał sporo.
Pozdrawiam i dużo zdrówka dla synka.
 
Daria, mój Franio leżał równo 2 mies pod respiratorem. Po wyjściu do domu miał bardzo zdeformowaną główkę. Dziś ma pociągłą twarz, ale w sumie ja tez taką mam. Z czasem wyrównał mu sie kształt główki. Najważniejsze jest aby we własciwym tempie przyrastała w obwodzie - nie za szybko i nie za wolno. Już nie pamiętam jakie są normy przyrosu głowy w tym wieku - zapytaj pediatrę.
W kwestii asymetrii ułożeniowej natychmiast skontaktuj się z dobrym fizjoterapeutą, tu nie licz na NFZ, bo będziesz czekała na konsyltację z 3-4 mies. (no chyba że masz szczęście i u ciebie w mieście jest inaczej). Stosuj zasady dobrej pielęgnacji, czyli podnoś, odkładaj, przewijaj, karm dziecko w ściśle okręslony sposób. Fizjoterapeuto pokaże Ci wszystko.

Wszystkiego dobrego:)
 
reklama
Witam serdecznie, jestem położną pracującą na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w jednym z Warszawskich szpitali. Prowadzę badania na temat sprawowania opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym (wcześniakiem) na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka (ITN). Nie od dziś wiadomo, że powstawanie więzi między matką a jej dzieckiem dotyczy już okresu ciąży, warto więc przedstawić, jak wież ta przekłada się na chęć opieki nad dzieckiem po urodzeniu w warunkach szpitalnych, szczególnie gdy mamy do czynienia z wcześniakiem. W tym celu zwracam się do Pań z szczególna prośba o wypełnienie ankiety, która pomoże mi pokazać choć w niewielkim stopniu z jakimi odczuciami i problemami borykają się matki, których dzieci znalazły się na oddziale ITN.
Zachęcam do komentowania ankiety.


Ankieta - Sprawowanie opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka
 
Do góry