reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik na rower

W tej chwili nie odważyłabym sie wyjechać z dzieckiem w przyczepce na polskie drogi. Od 4 lat jeździmy z fotelikiem i widzę, co się dzieje. Stan naszych nawierzchni to jedno, a kulutura jazdy to drugie. Nie wiem, które znich pozostawia więcej do życzenia. Żeby nie było, ja również jestem kierowcą samochodu, więc obserwuję jazdę innych także zza kierownicy. DRAMAT.
Jako konkret podam przykład mojego kolegi, który jeździ na rowerze z przyczepką na bagaże. Przyczepka jest na dodatkowym kole, ma antenkę zakończoną widoczną flagą. Na tej fladze zatrzymał się ostatnio z piskiem opon jakiś rozkojarzony kierowca.
 
reklama
Aha, i jeszcze jedno, wożąc dziecko w przyczepce nie ma z nim żadnego kontaktu ! Fotelik rowerowy umieszczony jest blisko, dziecko jest słyszane przez dorosłego.
 
Okrętka super dla dziecka ten fotelik, ale dla rodzica nie koniecznie :no: moja koleżanka skusiła się na taki fotelik :tak: niestety musiała się nieźle nagimnastykować, żeby kolan nie poobijać :baffled: może to fajny fotelik dla kogoś kto ma krótkie nogi, ale dla właściciela długich nóg, to chyba nie za specjalnie :sorry2:
 
Okrętka zgadzam się z Sewą co do obijania kolan. Moja przyjaciółka ma taki fotelik, jest bardzo porządny,ale wozi tylko tata, bo jest wysoki i przyjmuje inną pozycję podczas jazdy niż dużo niższa mama.
Myślę, że warto się nim zainteresować jeśli ma się dwoje dzieci do przewiezienia. Wówczas ewentualną niewygodę może zrekompensować możliwość przemieszczania sie z dziećmi.
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli chodzi o foteliki rowerowe to prowadzimy sprzedaż wyłącznie najlepszych i najbezpieczniejszych produktów stąd też wybór padł na:

ROMER JOCKEY COMFORT ( 9-22 kg )

Pod względem komfortu i bezpieczeństwa bije inne na głowę ( cena to ~500zł )

W OKO TEST zdobył ocenę sehr gut ( bdb ) - wszyscy nasi klienci są bardzo zadowoleni z tego fotelika. Dobrą opcją jest możliwość dokupienia mocowań dzięki czemu szybko i łatwo możemy go zamontować na innym rowerze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas sprawdził się fotelik Hamaxa. Mieliśmy taki niebieski :-) Byliśmy z niego bardzo zadowoleni: bezpieczny (podpórki pod łokcie dla dziecka oraz miejsce na nóżki oraz szelki), ładny i stosunkowo niedrogi. Ja się na tym tak dobrze nie znam, ale fajne było też to, że można było przymocować go do reweru bez problemu. Nie trzeba było montować bagażnika, by zamontować fotelik.
 
Do góry