reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gadu-gadu czyli co potrafią powiedzieć już nasze maluszki

temat zamarazł... chyba pogoda mu w tym pomogła ;-)

Kochane i jak u was postepy? U nas żadne, dalej to co było... I w sumie teraz Lenka nie wiele zaczeła wypowiadać nawet tego co potrafi, uwagę skupia na chodzeniu... ostatnio odkryła chodzenie do tyłu ;-)

Czytałam gdzies ze jeżeli dziecko uczy się czegoś nowego, to te poprzednie rzeczy odchodzą na ,,chwilę,, na bok... ciekawe ile w tym prawdy...
 
reklama
JustyaZ-cośw tym jest, mloda nagminnie pokazywala wlosy pepek, a teraz poszlo w zapomnienie itp, teraz za to gada jak najeta i łączy coraz częściej dwa wyrazy: Wyraz i slowo,ze nie ma np tata maaa (nie ma),albo mama bam, mama mniam mniam.
Dużo mówi i ładnie: mama, tata, dziadzia, baba,ciocia, peppa, rara, brumbrum, kaka (kaczka),grrr (gołąbek), miam (miau kotek) ,wie że koza to me, baran be, widać, że bę∂zie mieć b. lekką mowę, bo mówi pięknie wyraźnie, a jak się rano drze maaaaamaaa, maamaaa - jak wstanie heh chyba wszyscy sąsiedzi ją słyszą :)
PS i zapomniałam bamam nawet na targu jak jesteśmy i dopatrzy to się dre i trzeba kupić, nie wiem co ona ma z tymi bananami i lwami
 
oj ,ale zdolniachy te wasze dzieci. Moje dziecie to z wyrazami cieniutko. Tak jak z chodzeniem. Za raczki super chetnie. Z pchaczami prawie biega ,ale sam kroczku nie zrobi. Z mowienia to oczywiescie papa i tata z pelnym zrozumieniem ,mama od wielkiego swieta, buła ,nana ,dada. Zadnych prawdziwych poza tata i mama jeszcze nie bylo. Czytalam ze dwujezyczne dzieci w ogole pozniej zaczynaja mowi ,wiec pewnie jeszcze sobie poczekam. Ale za to rozumie bardzo duzo. w obu jezykach.
 
Widze po znajomych ze roznie z tym mowieniem bywa. niektre po roczku juz mowia wyrazne slowa a chwile potem ukladaja je w zdania a inne jeszcze majac 2,5 roku belkocza bez zrozumienia.

U nas zadnych postepow ;-) wiec tez nie ma o czym pisac zbytnio... Kuba nieraz powtorzy jakies proste slowo po mnie ale tak to w kolko te swoje nene, meme, eeee, bbuuu i takie tak gloski wymawia :-D
 
Wiki;)
mama, tata, baba, nie (to chyba każde dziecko krzyczy), daaaaaajjj - daj, maaaanta - marta (ciocia Wiki), lo - halo, śmiesznie woła jadzia (babcia) ale nie umiem tego powtórzyć, ona ogóllnie ciągle gada po swojemu ale nie wyłapałam w sumie dalszych konkretów a raczej nie przywiązywałam do tego tak wagi a czas zacząć;) a i jeszcze aaaaa to spać;)
 
Nasza Zuzinka coraz więcej mowi i chętnie poznaje nowe wyrazy dzsiaj np. jak sie malowałam to mówię do nie że to jest puder a ona puuuuu jak śmiałam. Mama, baba,papa, dziadzio nie mówi :) miau,auu(pies),iha, io io (osiołek), kwa kwa, ra ra, muuu, mniam,lala, kurcze więcej teraz mi nie przychodzi nic do głowy ale dużo po swojemu dyskutuje
 
reklama
Zosi nowe słowa ostatnio nawet bardzo dobrze wymawiane to:serce, dobrze, dobre, dzień dobry, Kamil, koniec,jeszcze raz, nie da.a tak wogóle pepla, jak na babe przystało, cały czas chodzi i trejkocze
 
Do góry