reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie na ekranie- przepisy :)

Dotkass

Mama Ami i Kwietniówka'13 Moderatorka
Dołączył(a)
18 Luty 2008
Postów
12 905
Miasto
woj. mazowieckie
Dziewczynki, biorąc pod uwagę, że chęć na jedzenie to my mamy, a w szczególności, gdy któraś zrobi nam na coś smaka, postanowiłam otworzyć nowy wątek, na którym możemy dzielić się przepisami i dobrymi radami na temat gotowania...zapraszam!!! :-)
m125.jedzonko1.jpg
 
reklama
ZUPA CURRY KREM


  • [*=center]800 gr piersi z kurczaka (ok. 2 piersi średniej wielkości)
    [*=center]1 mała puszka mandarynek
    [*=center]1,5 l rosołu w kostce
    [*=center]1 pojemnik śmietany- kremówki
    [*=center]2 pęczki dymki (ewentualnie z 5-6 średnich cebul)
    [*=center]3 łyżki masła
    [*=center]3 łyżki mąki
    [*=center]1,5 łyżki ostrej curry
    [*=center]sól
    [*=center]biały pieprz

Umyć mięso i gotować na małym ogniu.
Dymkę pokroić w cienkie krążki.
Rozgrzać tłuszcz w drugim garnku, zrobić zasmażkę z mąki, dodać curry i wlać wcześniej ugotowany bulion rosołowy. Zagotować stale mieszając. Zmniejszyć ogień i gotować na małym ogniu około 5 minut. Zaciągnąć śmietaną. Wrzucić pokrojoną dymkę. Trzymać na małym ogniu kolejne 5 minut. Mięso pokroić w kostkę, wrzucić do zupy. Pod koniec dodać mandarynki i doprawić do smaku.

PRZEPIS REWELACJA, NIGDY NIE ZOSTAŁO MI NA DRUGI DZIEŃ, ZAWSZE KAŻDY CHCE DOKŁADKĘ, UWAGA, BO JEST SYTE!!!​
 
PENNE Z PARMEZANEM



  • [*=center]opakowanie makaronu penne (najlepiej Barilla kolorowy)
    [*=center]mały jogurt naturalny
    [*=center]oliwa
    [*=center]czosnek
    [*=center]parmezan

Gotujemy makaron al.'dente. po ugotowaniu odcedzamy i wrzucamy z powrotem do garnka. Na małym ogniu mieszając, by makaron się nie przypalił, dodajemy kilka łyżeczek jogurtu naturalnego, by lekko zabielić, dodajemy oliwy (może być olej), na oko, nie za dużo, by się nie wylewał później z makaronu. Dodajemy wyciśniętych kilka ząbków czosnku (ilość zależy od upodobań smakowych). Na samym końcu dodajemy starty parmezan. Wszystko mieszamy. Przy nałożeniu na talerz dekorujemy bazylią.

UWAŻAĆ, BY NIE PRZESADZIĆ Z OLIWĄ I JOGURTEM, ŻEBY NIE PŁYWAŁO. MOŻNA TAKŻE ZROBIĆ BEZ JOGURTU, TEŻ PYSZNE...NO I SZYBKIE :-)​
 
To ja takze sie przyłacze:) wrzuce swoj serniczek na zimno który nie dawno robilam:)
Pierwsza czynnosc to kladziemy biszkopty na spód tortownicy lub blachy.Rozpuścić 1 galaretkę np zieloną w 1 i 1/2 szklanki gorącej wody. Ostudzić i połączyć z 1 serkiem homogenizowanym np Danio (waniliowe) dosc mocno mieszac zeby sie nie zwazylo najlepiej w jakims w wiekszym nacznku np blederem. Wlać do tortownicy i wstawić do lodówki ( wlewajac mase na biszkopty bierzemy duza łyżke i wlewamy przez nia zeby na sie nie porobily dziury w biszkoptach)Podczas gdy masa tężeje, rozpuścić 1 czerwoną galaretkę w 1 i 1/2 szklanki wody, ostudzić i połączyć z 1 serkiem. Przelać na zastygniętą masę w formie. Wstawić do lodówki.Tak samo postępujemy z żółtą galaretką i trzecim serkiem.Na trzeciej warstwie układamy owoce i zalewamy pozostałą czerwoną juz bez serkaakurat nie mialam truskawek z nimi jest napewno smaczniejsze( jesli mamy jakies mrożone owoce to kladziemy je na sam wierzch i zalewamy galaretka.I do lodówki.Serniczek zrobiony i po 2 godz mozna sie zajadac

Składniki

4 galaretki (różne smaki ) według upodoban.
3 serki waniliowe np Danio
Biszkopty (paczka) mozna zrobic na przemian wpierw biszkopty na sam spód 2 galaretki i znów biszkopty i zalac galaretka (mozna pokombinowac)

owoce mrożone (np truskawki)

Smacznegosernik na zimno.jpg
 
dodaje przepis na pyszne tortille tzw..chicken Fajitas''mozecie zmieniac ilosc skladnikow
450 g piersi z kurczaka pokrojone na paski
2 lyzi oleju
1 zaszetka przyprawy Discovery Fajitas seasoning mix...jesli nie macie- mozna dodac przyprawy meksykanskiej
1 pokrojona cebula
1 papryka czerwona druga zielona
8 plackow tortilli
sos salsa
zamiast salsy mozna dodac co sie lubi guacamole, sos chilii ja jednak polecam salse:)
kurczaka podsmazamy z przyprawa dodajemu cebule papryke i smazymy
podgrzewamy placki.. smarujemy salsa nakladamy farsz zawijamy i wcinamy:D
polecam pysznosciplacki.jpg
 
Ostatnia edycja:
Sałatka z rukoli


- paczuszka rukoli (ewentualnie mix sałat)
- paczkuszka pestek dyni
-feta
-oliwa
-czosnek

wrzucamy rukolę do miski, pestki dyni prażymy na patelni, studzimy zanim wrzucimy do sałaty,
fetę kroimy w kosteczkę, wrzucamy do sałaty, dodajemy pestki i polewamy oliwą z wyciśniętym czosnkiem....mmmm...pycha :-p
 
Dziewczyny, jeśli chodzi o gotowanie specjalnie dla "brzuchatek" to polecam bloga Zosi Cudny, która w ciąży prowadziła cykl dla kobiet w ciąży. Są tam specjalnie dobrane zdrowe składniki odżywcze! Dlatego polecam i załączam link Przepisy Dla Kobiet W Ciąży | Make Cooking Easier

Natomiast jeśli chodzi o jedzenie w każdym miesiącu dokładnie tego, co się u dzieka aktualnie rozwija to ODRADZAM :) Jest to nauka, którą wyniosłam od mojej mamy. Mój tata, gdy była ze mną w ciąży czytał co się u dziecka rozwija i dawał jej do jedzenia a to sery na kości, a to marchewkę na oczy itd. Efekt był taki, że przyszłam na świat z wagą urodzeniową 4, 200! przez poród kleszczowy, a mama zemdlała przy porodzie. Drugi raz z moją siostrą jadła co chciała i siostra była mniejsza ale wcale nie jest mniej zdrowa heh :) Zatem wszystko w ramach rozsądku!
 
kochane.. jutro planuję zrobić ciacho roladę z bitą śmietaną... bez żelatyny wieprzowej oczywiście /jesteśmy wege/ i mam takie pytanie do Was, bo w przepisach o dziwo wspominają o żelatynie ale tylko o jako ew. dodatku - ulepszaczu, czy któraś z Was robiła jakieś ciacho z bitą śmietaną tego typu /zwykła ubita kremówka 30%, bez śnieżki, fixu etc/ a jeśli tak ro czy ona potrzymała trochę? bo jakoś trudno mi sobie to wyobrazić, że się nie rozciapnie po paru godzinach
 
cytrusik, ja ogólnie staram się nie używać do ciast ulepszaczy, żelatyny nie używałam wogóle, nie wiem czy rolada Ci nie padnie, bo w cieple bita śmietana napewno się roztopi, chyba, że ciasto robione na zimno, wtedy powinna trzymać :tak:, ewentualnie dodaj białko jeśli możesz białko działa jak klej
 
reklama
Do góry