reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hsg

Hej dziewczyneczki!
Ja wlasnie dzis, w koncu bylam na badanku HSG. Powiem Wam ze tragicznie nie bylo, ale drugi raz przez to przechodzic bym nie chciala:no: Bardzo nieprzyjemne to badanie, podczas wpuszczania kontrastu jest taki dziwny tempy bol, naszczescie nie trwa to jakos dlugo wiec jest do przezycia:tak: W sumie caly dzien mam takie dziwne uczucie i troche mnie pobolewa w podbrzuszu cos tak jakbym miala @:sorry:
Ale najwaziejsze kochane jest to ze obydwa jajowody mam drozne:-D i tak naprawde tylko to sie liczy. Ciesze sie ze mam to badanko juz za soba i ze wszystko jest ok:tak:
 
reklama
Roxii ciesze się bardzo. A jeśli chodzi o ten ból to ja też tak miałam przez jeden dzień i 2dni krwawienia a potem wszystko wróciło do normy. To teraz czekamy czy Ci pomoże to badanko. U mnie drugi cykl po hsg nie udany. Zobaczymy czy w następnym się uda bo biore clo i pewnie bedzie zastrzyk;-)
 
No zobaczymy, nie licze na to ze hsg moze mi w jakis sposób pomóc zafasolkować bo problem lezy gdzie indziej, ale byłoby super gdyby sie udało:-). Właśnie mam owulkę i działamy z M ostro:-p Więc za jakieś 2 tyg wszystko się okaze:tak:
A Ty kochana się nieprzejmój napewno już niedługo będzie fasoleczka, jak to mówią do tzrech razy sztuka, więc moze ten trzeci cykl po hsg będzie szczęśliwy:tak: Trzymam kciuki &&&&&&&:-)
 
Roxii trzymam kciuki:)

Co do znieczulenia...bardzo zazdroszczę tym, które dostały znieczulenie...mi lekarka kazał we własnym zakresie przed badaniem coś połknąć( a miałam robione badanie bardziej bolesne,bo histeroskopię)...żadnego znieczulenia nie dostałam!!! Z tego co pamiętam to ketonal wzięłam przed badaniem. Głupi jaś? Marzenia...do tego badania raczej mało kto podaje...Ja jednak wole mieć HSG nowoczesną metodą przy użycia cewnika niż Histeroskopię, bardzo podobną,ale z wpuszczeniem gazu i wprowadzaniem kamery do środka...to jest dopiero tragedia...brrrrr....Z chęci posiadania dziecka przeszłam jednak i jedno i drugie..z tym,że później dowiedziałam się,że najpierw powinno być przeprowadzone HSG, a później dopiero histeroskopia....u mnie zrobiono to w odwrotnej kolejności i na dodatek niepotrzebnie jak się okazało po HSG.
 
Roxii ja też trzymam &&&&&&&&&&&&&, aby za 2tygodie test pokazał Ci II kreseczki;-)
Takhisis większość lekarzy to konowały i niestety nic na to nie poradzimy. Przez ich małą kompetencje musimy często cierpieć, jak np.Ty.
 
Cześć dziewczyny poczytałam co napisałyście o hsg i niestety czeka mnie to w czwartek mam skierowanie i miałam zgłosić się po okresie od 5 do 9 dnia cyklu, dzisiaj tylko brudzę więc w czwartek mnie najprawdopodobniej to spotka!! Nie ukrywam że się troszkę boję ale może nie tyle bólu, co tego że po raz kolejny ktoś będzie mnie badał i oglądał moją tak prywatną część ciała!! No i jest obawa czy jest wszystko w porządku, mam nadzieję że skończy się to dobrze i wszystko wyjdzie że jest ok. Jeżeli tak się stanie znaczy że oboje jesteśmy zdrowi i lekarz powiedział że nie chce więcej Nas oglądać a na pewno przez pół roku!!

Po jakim czasie wiedziałyście czy wszystko w porządku i jakie są wyniki ??
 
Mi lekarz podał wyniki odrazu w czasie wykonywania badania. Ty też będziesz wszystko widziała w trakcie badania bo przed tobą będzie monitor na którym widać czy płyn przepływa przez jajowody i od razu lekarz tłumaczy co i jak
 
Malpajaja tak jak andndzia napisała, wynik jest od razu bo wszystko widac na monitorze, powiedza Ci czy jajowady są drożne czy nie:tak: I nie strasuj sie tak, troche to boli nie bede ściamniac, ale da sie przeżyć i trwa to naprawde tylko chwilkę. Trzymam kciuki za Ciebie, bedzie dobrze:-D
 
DZIĘKUJĘ KOCHANE:-) kurcze niech boli ale niech cos pomoże :tak:
Zobaczymy mam skierowanie do szpitala jutro o 6 rano wyjeżdżamy, badanie będę miała w Policach. Napiszę jutro jak było ;-) Buziaki pozdrawiam :-)
 
reklama
Do góry