reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile na zakupy

U mnie robimy duze zakupy w supermarkecie raz na tydzien, potem jeszcze wydaje w ciagu tygodnia na mleko chleb, wedline itp.
Pomimo tego, ze jeda do supermarketu z lista..... zawsze w koszu znajda sie rzeczy ponadplanowe :confused::baffled:
Nie wiem dokladnie ile wydaje na tydzien, ale jak tak teraz nad tym mysle to wydajemy cos ok 300 zl na tydz. :baffled:
 
reklama
JA z dzieckiem wydajemy w tej chwili tygodniowo około 500 złotych,wiadomo mleczko,sprawunki,obiadki gotuję jej sama,wychodzi drożej,ale uważam,że warto. Poza tym stać mnie na takie szaleństwa,na szczęście...
 
Wydaje mi się, że obiadki gotowane w domu to raczej wychodzą taniej. Jak gotuję obiadek dla Maksa, to gotuję na 2 dni. Jeśli musiałabym kupić słoik to wydałabym pewnie z 3-4 zł na jeden, bo je dużo. To by wyszło ok. 6-8zł. Nawet z mięskiem ta moja zupa tyle by nie kosztowała.
 
ja na zakupy wydaję przeważnie 700-800 zł jak nie więcej to zależy którego miesiąca a jesteśmy ja 9-miesięczna córcia do tego teście i szfagier
 
Ja zależy od wypłaty i od srodków ale przecietnie to ok 200zł plus chlebek jest nas 4 ale Wiki do przeczkola chodzi i tam je sniadania i obiady troche w domu podziubie.
 
Dziewczyny jeśli chcecie zaoszczędzić to koniecznie załóżcie karte w Selgrossie.Podam przykłady cen

  • Olej w sklepie Kujawski koszt ok 7zł

  • a w Selgrosie 5,5zeta


  • Pieluchy np pampers w sklepie 55zł,za 72 sztuki
  • w selgrosie 42 itd
  • udanych zakupów.naprawdę warto
 
Tyle że w Selgrosie trzeba mieć działalość gospodarczą.

My na zakupy wydajemy
Misięcznie
120 - pieluchy rosmann
120 - zgrzewka mleka Bebiko
200 zł - zapas mięsa i mrożonek na obiady

Tygodniowo 100-150, staram się wyciągać co poniedziałek taką kwotę z bankomatu i nie wydawać więcej bo inaczej pójdzie nie wiadomo kiedy. My zakupy robimy w Kauflandzie a do hipermarketów nie jeżdzimy bo zawsze wychodzi drożej - chyba że promocja pieluch albo mleka :D
 
Minelo kilka miesiecy i odnosze wrazenie, ze ceny poszly w gore.
250 na zakupy to prawie standard u nas, a nie zawsze sa to jedyne zakupy w tygodniu.

Czy tez macie takie wrazenie?

Co do cen to np. Auchan bywa tanszy od Selgrosa i Careffoura np. pieluchy, chusteczki do wycierania pupki, ale tez i mieso.
 
Ceny poszły w góre,to niestety prawda.. A ja preferuje forme zakupów raz na tydzien i jest dobrze. Wydaje mi sie ze raz w miesiacu to zbyt rzadko bo zawsze wypadnie jakis niespodziewany zakup i wtedy wydajemy wiecej.
 
reklama
Ja tez odwiedzam markety raz na tydzien-wydaje 300-400zl, w tym wszystko dla malenstwa (sloiczki pampersy i inne rzeczy) do tego do 30zl w pobliskim sklepie: chlebek i male co nieco.
Zdecydowanie wiecej wydaje (ok.70-100zl/tydz) odkad malenstwo jada wiecej niz piers, co chyba nikogo nie dziwi hehehhe
 
Do góry