reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

ile powinno zjadac dziecko mleka dziennie

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez AliciaOlivia, 22 Maj 2009.

1. AliciaOlivia

AliciaOlivia New Member

czy ktos mi moze powiedziec ile mleka powinno zjadac dziecko ? moze jest jakas tabelka ktora mozna przyrownac np do wagi dziecka.?
    to moje pierwsze dzieciatko, wiec jestem troszke nieobyta
    z gory dziekuje

2. sylllwiaaa

sylllwiaaa New Member

To zalezy ile dziecko ma, ale kazde jest inne , jedno zjada mniej a drugie wiecej.Jesli karmisz sztucznie to przewaznie na opakowaniu od mleka jest taka tabelka;-)

3. reklama
  4. nimfii

nimfii nadzieja umiera ostatnia

tak mniej wiecej mowi sie ze dziecko od 1-3msc zjada 100ml na posilek, potem w 3-4 msc 125 ml na posilek itd... a po 6 msc zycia to juz je 5 posilkow dziennie i czesto w jakis sposob urozmaiconych :tak:

5. Różyczka75

Różyczka75 z ogrodu...

Moj synek w pierwszych tygodniach życia zaczynał od 20-30 ml /jeden posilek-posilkow było sporo bo dawalam co chwilę tzn kiedy płakał. Teraz ma prawie 3 m-ce i bywa rożnie.Ale generalnie zjada około od 80-140 ml na posilek mniej wiecej co 3-4 godziny...nie jest to dużo ,ale jemu wystarcza

Ostatnia edycja: 23 Maj 2009
  6. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

Jeśli karmisz piersią to tego nie zmierzysz. To zależy teżod wieku i apetytu brzdąca. Tak mniej więcej od 600 - 1000 ml na dobe

7. Bellaa

Bellaa Active Member

AliciaOlivia , mój synek ma 6 miesięcy i je od 90-150 , w ciągu dnia zjada jeszcze zupki i deserki, a wieczorem dopiero lubi sobie zjeść czasem nawet 210, a czasem 60, także nie martw sie dziecko je jak jest głodne, jak nie chce,widocznie wiecej nie potrzebuje, nie ma co wmuszać, a te opisy na puszkach mleka, trochę sie mijają z prawdą.:tak:

Ostatnia edycja: 23 Maj 2009

Poleć forum