reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile razy w dzień przewijać 4 ms dziecko?

zazu51

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Marzec 2013
Postów
20
no właśnie ile razy bo ja przewijam co 3 godz i niewiem czy to nie za dużo , nie za mało, czy w sam raz, jak to u Was jest ?
 
reklama
Ja przewijam przed lub po karmieniu, wychodzi czasem co 3-4h w nocy tez raz zmieniam pampersa. Czasami pampers jest prawie suchy a czasami wazy pol kilo :-)
 
ja mojego synka przewijałam co 3 h średnio,tak było w sam raz,pampers ani nie suchy ani też zbyt mokry,podczas upałów częściej wietrzyłam pupcię żeby się nie odparzył
 
ja zmieniałam przed kazdym karmieniem a teraz w nocy na spiocha karmie więc cała noc wytrzymuje papmpers i sie nie odparza teraz przewijam jak czuje że ma mokro tzn tak żeby nie był kilogramowy ale też żeby nie był za suchy
 
pampersa zmieniam jak czuję, że jest nasiąknięty (oczywiście nie czekam aż zwisa do kolan ;-)). W nocy nie przebierałam juz, bo dopiero około 3-4 robił się lekko nasiaknięty. Nie widze potrzeby zmiany pampersa gdy jest suchy :sorry2:
 
ja przewijajam co ok. 3 godziny w dzień a w nocy raz albo i wcale zależy od tego czy sie budzi na jedzenie chyba że narobi ale się zaleje to wtedy częściej
 
Robię tak jak mata-kow
Młody nie robi kupki w nocy od 3 miesiąca, także w nocy pieluszek nie zmieniam. W ciągu dnia, kiedy widzę, że zaczyna być już zasiusiana (ale nie przelana). Obecnie w ciągu dnia idzie nam 2-3 pampersy, jednak polskich pewnie szło by o 1-2 więcej.
 
ja tez nie widze potrzeby zmiany pampersa gdy nic w nim nie ma ?! what for? tez nie czekam az zwisa do kolan, ale po prostu patrze, i jak narobione to zmieniam:)
 
Ja zmieniałam wtedy, kiedy była taka potrzeba.
Ważne, żeby nie dopuścić by pupka się odparzyła. Jest kupka - wiadomo, przebieramy od razu. A co do siuśków - chyba nie ma potrzeby przebierania każdorazowo, ale też nie można czekać na - jak to powiedziała marusiaczek - pampers zwisający do kolan. Pampersy są bardzo chłonne, ale sama nie chciałabym czuć się w nich "mokro" ;-)
 
reklama
Dziecko powinno się przewijać wtedy kiedy pieluszka wydaje się być pełna ale podobno nie dłużej niż 3 godziny od poprzedniej zmiany - ja się do tego stosuje, chociaż w nocy nie przewijam żeby nie jej rozbudzić i jeszcze nie zdarzyło się odparzenie lub przeciek ;-)
 
Do góry