reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcja intymna

a skąd pewność że to uczulenie, u mnie swędzenie jest objawem początku infekcji, stosuję wtedy provag żel rano, clotrimazol wieczorem a na noc zakładam lactovaginal, jak nie przejdzie po kilku dniach to muszę iść do lekarza.
 
reklama
Przy grzybicy - szczególnie tej nawracającej istotne jest jej dobre leczenie - czyli badania, najlepiej z posiewem, zeby wiedzieć jakie grzyby nam dokuczają i czy czasem nie jest to infekcja mieszana, bo niejednokrotnie leczone jesteśmy tylko na grzybicę albo tylko na bakterię a okazuje się, że było i to i to a my ciągle chore. Ponadto dieta, ograniczenie cukrów jako pożywki do rozwoju grzybów w przewodzie pokarmowym, tak jak pisała Felidae sery pleśniowe i drożdże lepiej odstawić. Do tego przewiewna bawełniana bielizna, probiotyki, które odbudują naszą florę bakteryjną. Co do higieny intymnej - najlepiej zrezygnować z płynów do kąpieli, które mogą podrażniać i uczulać a do mycia stosować odpowiednie środki z kwasem mlekowym o odpowiednim ph dla okolic intymnych.
Herbapol wypuścił na rynek nową linię kosmetyków Baifem, które w swoim składzie mają kwas mlekowy, d-pantenol i wyciąg z wyciąg z tarczycy bajkalskiej, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne i jest Linia szczególnie polecana jest w trakcie i po kuracji antybiotykowej, oraz w sytuacjach w których kobieta może odczuwać podrażnienia. Polecam od siebie.
 
a skąd pewność że to uczulenie, u mnie swędzenie jest objawem początku infekcji, stosuję wtedy provag żel rano, clotrimazol wieczorem a na noc zakładam lactovaginal, jak nie przejdzie po kilku dniach to muszę iść do lekarza.
Masz pełną rację, kiedy ja miałam problemy ze swędzeniem to w 9 na 10 przypadkach miałam zapalenie pęcherza, brałam wtedy Nursea Urextra i pomagało i to rzekłabym bardzo szybko. W ogóle słyszałam, że to częsta dolegliwość po ciąży. Ponadto to chyba zawsze warto iść do lekarza, żeby się upewnić :]
 
ja na swedzenie stosuje na poczatku krem clotrimazol i lactovaginal. jesli nie mija to do ginekologa, bo potem to juz tylko gorzej jest. od kiedy odstawiłam basen i jacuzzi infekcji mam zdecydowanie mniej i zduszam je w zarodku.
 
przy nawracających infekcjach i grzybicach koniecznie trzeba zrobić posiew. żeby zapobiec chorobom warto profilaktycznie stosować provag albo lactovaginal, to nieraz może uchronić nas przed złapaniem grzybicy np. na basenie. no i jeśli sie leczymy powinnyśmy leczyć też naszych facetów, bo oni nieraz choruja, ale nie maja objawów i tak dotkliwie ich to nie dotyka.
 
z probiotyków to mój ginekolog również polecał lactovaginal, mówi że stary i sprawdzony a w te nowości z reklam nie wierzy ;-) ale chciałam co innego ... sama często miewam kłopoty z równymi infekcjami i jest to bardzo uciążliwe, ale ostatnio się polepszyło - prosta sprawa, zmieniłam płyn do higieny intymnej ;-) próbowała już naprawdę wielu, w tym słynnego Lactacytu itp. i nic nie pomagało ... teraz kupuję płyn firmy Venus z ekstraktem z kory dębu i muszę powiedzieć że jest po prostu rewelacyjny, od dłuższego czasu nie miałam już żadnych problemów z infekcjami a dodatkowo mam też tej samej firmy tylko że z ekstraktem z aloesu - o działaniu nawilżającym bo miałam też kłopot z suchością pochwy, stosuję je naprzemiennie, albo jeden rano a drugi na wieczór .. dodatkowo cena nie jest duża bo jakieś 7 zł, nikt mnie już nie przekona do zmiany płynu bo jestem naprawdę zadowolona, a próbowała już wszystkiego żeby się ustrzec przed tymi infekcjami , stosowałam wkładki higieniczne, prasowałam regularnie bieliznę itd i nic to nie dawało :-( ... a co do infekcji dróg moczowych to z tym też mam częsty kłopot, jak byłam mała to byłam w szpitalu bo infekcja dróg moczowych spowodowała zapalenie nerek :-( teraz piję codziennie herbatę żurawinową profilaktycznie i kłopot z głowy (jak się coś zaczyna to biorę urosept, żadne urinale itd w ogóle nie działają), tylko wybieram taką która ma około 30% żurawiny w składzie, kiedyś jak kupowałam w aptece to nie dość że były drogie to jeszcze znikoma ilość żurawiny w składzie a ostatnio znalazłam w intermerche ich herbatkę i ma 35% żurawiny :-) jak tylko pamiętam o piciu jej codziennie to nie mam kłopotów :-)
 
clotrimazolum też używam jak czuję że coś jest nie tak, ale ogólnie zmiana płynu do higieny intymnej najbardziej pomogła, u mnie to nie ma znaczenia czy lato czy zima i sama już nie wiem czym to może być spowodowane, staram się dbać o wszystko jak najlepiej stosując się do zasad typu bawełniana bielizna itd. ... ostatnio znów coś czuję że jest nie tak ale nie odczuwam jakiegoś pieczenia czy coś, tylko po prostu czuję się nieświeżo, nawet po umyciu się :baffled:
 
To ja trochę z innej strony. Polecam z całego serca kubeczki menstruacyjne- w tym temacie w zakresie profilaktyki. Niestety ( a może na szczęście) źródłem moich nieprzyjemności było stosowanie tamponów i podpasek podczas okresu. Tampony przede wszystkim wysuszają i zmieniają równowagę w pochwie. Na szczęście trafiłam na kubeczek i problem o dziwo zniknął. Polecam!
 
reklama
Paulina ja stosuję maść w czasie kiedy czekam na wizytę, potem i tak lekarz sprawdza ale zwykle jest już wszystko ok ;-) aktualnie czekam na wyniki cyto ... co do płynu to akurat biały jeleń mi nie pasuje, stosuje teraz dwa z Venus, z korą dębu na rano i nawilżający aloesowy na wieczór i po nich czuję się najlepiej i od dawna nie mam kłopotów większych, zawierają ph neutralne, kwas mlekowy oraz brak PEGów i parabenów, a po tym aloesowym nawilżającym też poczułam wielką zmianę w nawilżeniu pochwy bo miałam kłopoty z suchością wczesniej
 
Do góry