reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak długo czeka sie na niepożądaną reakcję glutenem?

reklama
a po co tak wczesnie? karmisz piersią czy sztucznie?
Poczekaj aż bedzie miała 6 miesiecy, i na początek np podaj 2-3 łyszki kaszy manny, odczekaj ok 6 dni . Poza tym gluten wprowadza sie dopiero po roku życia dziecka, wczesniej tylko sladowe porcje żeby je powoli przyzwyczajać.
 
Na przykład o celiakii, czyli nietolerancji glutenu ludzie dowiadują się czasami po latach...z gluten nie zawsze jest tak,że podamy i 24 godziny później widać, że dziecko go nie toleruje...
 
karmie bebilon pepti,dziś kończy 5mcy,z tego co mi wiadomo to gluten sie wprowadza miedzy 5 a 6mcem,kiedyś było ,że po roku życia dziecka...
 
elusiu ja bym jeszcze troszkę poczekała z tym glutenem.Mój synek,który teraz ma 11 mcy,też pił Bebilon Pepti aż do 10 miesiąca+ bezglutenowe kaszki.Dopiero niedawno dostaje mleczne kaszki z glutenem itp.Napewno nie bez powodu twój maluszek musi pić Bebilon Pepti.Jeśli nadal masz wątpliwości,to zapytaj się swojego pediatry.Mój lekarz kazał czekać.

Pozdrawiam
 
Ja karmie piersia ,ale córeczka tez alergiczna i nam pediatra poradził czekac do tego II terminu,czyli 10 mca.,właśnie ze względu na zwiększone ryzyko niepożądanej reakcji.To prawda,że wg. najnowszego schematu zywienia dzieci karmione sztucznie powinny miec ekspozycje na gluten w 6-7 mcu,ale najlepiej skonsultowac to ze swoim lekarzem.
 
W polsce wielkie halo z tym glutenem sie robi.

Ja karmilam cycem do 4mc, potem podawalam mleko modyfikowane i cos ok 6 miesiaca dodalam do zwyklej kaszki (bezglutenowej) lyzeczke manny i tak z kazdym razem wiecej.
Dzis ma 2,5 i nigdy mu nic nie bylo...
 
reklama
U nas objawiało się to tym, że mała zjadła jakiś produkt, który zawierał gluten i po 2-3 minutach szła do toalety, robiła luźne kupki i bardzo bolał ją brzuszek, także nie długo czekaliśmy na reakcję.
Ale różnie to bywa.
Obecnie jesteśmy od miesiąca na diecie bezglutenowej.
 
Do góry