reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo karmić piersią?

Jak długo karmiłaś piersią?

  • od 1 dnia do 1 miesiąca

    Głosów: 17 5,6%
  • od 1 miesiąca do 3 miesięcy

    Głosów: 33 10,8%
  • od 3 miesięcy do pół roku

    Głosów: 35 11,5%
  • od pół roku do 9 miesięcy

    Głosów: 42 13,8%
  • od 9 miesięcy do roku

    Głosów: 50 16,4%
  • od roku do półtora roku

    Głosów: 56 18,4%
  • od półtora roku do 2 lat

    Głosów: 38 12,5%
  • dłużej

    Głosów: 34 11,1%

  • Wszystkich głosujących
    305
reklama
Hafija - wow:shocked2: ja karmiłam tylko 7 miesięcy

Ale uważam, że jest to kwestia bardzo indywidualna i absolutnie uważam, że nikt nie powinien wpływać na decyzję matki, co do karmienia.
Szwagierka karmiła prawie rok, mimo że jej synek miał prawie na wszystko uczulenie i na prawdę musiała się pilnować ścisłej diety. Każdy namawiał, że już powinna przestać, że będzie jej lżej to ona była uparta i karmiła tak długo, jak ona chciała,
 
Witam mamusie, dzis odkrylam ten watek. Ja uwazam ze kazdy karmi ile czuje ze musi.Ja syna mialam zamiar 3 lata, ale nic z tego wytrzymalismy do 30 miesiecy. Corke tez karnie piersia ale mysle przed rokiem zakonczyc, nie widze juz sensu jak przy synu :-D, zobaczymy co wyjdzie.
 
Syn ma już ponad 2 latka, dalej karmie piersią, choć on wcina juz wszystko, szczególnie lubi mięso (np. schabowe). Jestem jednak w ciaży i chyba powinnam powoli konczyc karmienie, ale to nie takie łatwe:) Niektore mamy pewnie wiedzą o co chodzi:D Troche to tez moja wygoda, płacze w nocy - wyciagam cyca na spiaco i spimy dalej:)
Pozdrowka
 
Ja karmię Synka 13 miesięcy i wiem,że na ten moment ani ja ani on nie jesteśmy gotowi na odstawienie. Wiem,że lekarze zalecają do 2 lat,ale do tego czasu jeszcze sporo wody musi upłynąć wiec narazie się nie stresuję:)
 
Ja karmię Synka 13 miesięcy i wiem,że na ten moment ani ja ani on nie jesteśmy gotowi na odstawienie. Wiem,że lekarze zalecają do 2 lat,ale do tego czasu jeszcze sporo wody musi upłynąć wiec narazie się nie stresuję:)
Nie do dwóch lat :) Cyt. "Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka oraz utrzymanie go do końca drugiego roku życia dziecka, a nawet dłużej, wprowadzając od szóstego miesiąca życia dziecka również karmienie dodatkowe." Nie ma górnej granicy, spokojnie ;)
 
Ja karmię piersią dopiero dwa miesiące i jestem z siebie dumna, dlatego że początki były bardzo trudne, BARDZO... Do tej pory zresztą bolą mnie brodawki, mimo iż mam pewność co do prawidłowego przystawiania synka do piersi. Taka już moja natura - bardzo wrażliwe brodawki; takie zawsze były i pewnie będą, ciężko je zahartować. Poza tym teściowa stale prawi mi morały, że niepotrzebnie się męczę i upieram przy tym karmieniu, bo przecież, i tu cytat: "Teraz są takie wspaniałe mleka modyfikowane!" Masakra. Ja wiem swoje i zamierzam karmić synka około roku, a jak będzie w praktyce, zobaczymy.
 
reklama
U nas przez kolejną ciążę oraz chyba zapominanie ssania (?) karmiłam jedyne 2lata i 9 miesięcy :) A początki były krwawe, bardzo a potem ...cudowny czas.
 
Do góry