reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rozwijaja sie nasze maluszki?

Gratuluję wszystkim maluszkom samodzielności:-):-):-):-).
bravo bravo bravo,
my nie mamy się czym pochwalić:zawstydzona/y: Zosia umie tylko przekręcić się na boczki, a tak to nic dalej....:zawstydzona/y:
 
reklama
Polka, ani się obejrzysz, jak Zosia Cię zaskoczy pewnego dnia. Iga już robi takie rzeczy, o których jeszcze dwa tygodnie temu nawet nie śniłam. Dzisiaj np. posadzona siedziała bez podparcia i bawiła się grzechotką :-)
 
Polka, ani się obejrzysz, jak Zosia Cię zaskoczy pewnego dnia. Iga już robi takie rzeczy, o których jeszcze dwa tygodnie temu nawet nie śniłam. Dzisiaj np. posadzona siedziała bez podparcia i bawiła się grzechotką :-)
Dzięki, całym serduchem na to liczę, codziennie ćwiczę z nią przewracanie się na boczki, może przyniesie to jakieś rezultaty, jak z nią ćwiczę to oczywiście się przekręca, a jak mnie nie ma to leży na pleckach i oczywiście nogami się bawi, ani jej w głowie przewracanie się, ohhhh ten mój leniuszek:sorry:
 
Musimy się pochwalić naszymi pierwszymi próbami samodzielnego siedzenia!! :-)

Siedzimy z podparciem juz długo, a teraz przyszła pora na samodzielne łapanie równowagi :-p.
Niestety sami jeszcze nie podnosimy sie do pozycji siedziącej, więc mama musi trochę pomóc, ale dalej już łatwiej ;-)

nikol_6mcy 150.jpg


nikol_6mcy 153.jpg


nikol_6mcy 156.jpg


nikol_6mcy 142.jpg
 
Ostatnio moja mama mnie męczy, żebym kupiła drewniny kojec ze szczebelkami i postawiła w salonie. Zazwyczaj mała się bawi na podłodze w salonie, turla się i tak dalej. W łóżeczku tylko śpi. Mama stwierdziła, że ona musi mieć czego się chwytać, żeby samodzielnie siadać, a potem może i wstawać. Czy rzeczywiście powinnam kupić taki kojec?
 
Migotka sama nie wiem,ale widzialas po zdjeciach aenye jak jej synek bez kojca sobie swietnie radzil ze wspinaczka i pokonywaniu toru przeszkod :-) dzieci podciagaja sie przy meblach.To zalezy jak masz miejsce na to zeby to rozstwwiac i miec gdzie chowac to moze i by sie przydalo,zawsze to jakies zabezieczenie gdy sie chce cos zrobic w domu a z kojca dziecko nie wyjdzie...
 
Ja moj mam w domu u mamy:dry:ale maly i tak jest na podlodze:-)w cigu ostatniego tyg nauczyl sie siadac a teraz zaglada na lawe i sofe:tak:wiec mysle ze wkrotce zaczne sie podciagac:tak::-)juz zaczyna lapac:-)mysle ze te male stworzenia sa tak modre ze dadza sobie rade w kazdym miejscu byle by byl jakis mebel:-D:-D:-D
Ja jesli jestem w kuchni to maly jest ze mna,on na podlodze.czasem przytupta do mnie i lapie sie za noge:tak:czyli dobry postep:-);-)
 
Witam
Możemy pochwalić się postępem... dużym. Wczoraj jeszcze marudziłam, że moje dziecko nic nie potrafi, a dziś pewnie podciąga pupę do czowrakowania, siedzi bez podpierania, potrafi wyciągnąć się do przodu po zabawkę i wrócić do pozycji siedzącej, no i najważniejsze ... dosłuchałam się, że mała szepcze "ta.. ta" :-)
jestem po prostu w szoku... miałyście rację, że dzieci potrafią zaskakiwać
 
reklama
Brawo :-)
Moja jakos jeszcze do raczkowania sie nie zabiera.Lubi na brzuchu lezec,przemieszcza sie do tylu pelzajac lub sie turla ale dupka dalej lezy ;-)
 
Do góry