reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,
ciesze się że są osoby co sie na tym znają, bo potrzebuje pomocy.
Fotelik 0-9 kg zostal nam wcisniety... bo po co nowy kupowac jak jest... wiec doswiadczenia w wyborach nie mam.
Mój synuś ma prawie 6 msc skończonych i ma już 9 kg, jest ogólnie dużym dzieckiem bo ma 77cm.
Proszę więc o pomoc jaki teraz kupić model, ze wzgledu na to że szybko rosnie a pieniadze nam sie nie przelewaja mysle o zakupie 9-36 kg. tylko czy:
1) taki fotelik bedzie odpowiedni dla tak malego dziecka (bo jak dobrze wyczytałam taki fotelik jest juz przodem do kierunku jazdy) a powinien jeszcze jezdzic tyłem
2) mysle o foteliku z regulacja pochylenia fotelik, gdyz jeszcze sam nie siedzi stabilnie
3) chciałabym sie dowiedziec jaki jest najlepszy w tym przedziale (bez znaczenia na koszty) i jaki bedzie najlepszy do 800zł
z góry dziekuje :)
 
reklama
Witam
Planujemy z mężem zakup fotelika 9-18. Nasz syn ma 8 miesięcy i waży 11kg. Co prawda główka mu jeszcze nie wystaje ale jest mu już ciasno. Zależało mi aby jeździł jak najdłużej tyłem jednak jedyny dostępny fotelik jaki znalazłam u siebie to BeSafe Izi Combi x3 Isofix. Mąż twierdzi że się nie zmieści w naszym samochodzie a poza tym cena trochę wysoka. Czy ten sam fotelik ale bez isofix jest równie bezpieczny? nie znalazłam go na liście testów jedynie izi combi x2 - 3 za bezp. 2 ogółem.
Inne foteliki, które biorę pod uwagę to:
1. bez isofix:
- maxi cosi tobi
-besafe izi comfort x3 (ma super opinie i wynik 4 z testów ale z 2003 roku a od tamtej pory dużo się pozmieniało)
2. z isofix:
-maxi cosi priorifix
--Besafe comfort x3 isofix
- britax duo plus (niestety nie znalazłam wyników z crash testów natomiast romer duo plus isofix zdobył w 2005,2007 i 20012 4 gwiazdki za bezpieczeństwo. Wiem, że te 2 firmy się połączyły ale czy to ten sam produkt? Czy 4 gwiazdki romera przedkładają sie też na britaxa? Gdzieś na tym forum przeczytałam, że te firmy mają inne foteliki. Na zdjęciach wyglądają tak samo tylko nazwy mają inne więc już sama nie wiem)
Trochę tego dużo ale wszystko zależy przede wszystkim od tego który będzie pasował do naszego samochodu więc wolałam mieć większy wybór. Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :-)
 
Witam! Posiadam auto Opel Astra 1. Planuje zakup fotelika dla rocznego dziecka (12kg) . Czy model 4 Baby, Freeway to dobry wybór ? Samochód nie posiada Isofix przez co trudno dobrać jakiś model z listy fotelik.info/ Bardzo proszę o pomoc. Jeśli ten model nie jest najlepszym wyborem może mógłby ktoś z Państwa polecić mi coś bezpiecznego pasującego do tego auta ?

 
A w jakim budżecie na zakup fotelika dla dziecka chcesz się zmieścić? Bo przedział wagowy znamy i wynosi on 12kg,teraz czekamy na cenę. W sklepach internetowych na pewno coś znajdziemy,w końcu są świąteczne promocje:)
 
Ja z własnego doświadczenia poleciałabym, któryś z modeli fotelika marki Concord, właśnie przerzuciałam się na fotelik dla wagi >15kg TransformerXt, ale wcześniej używaliśmy Concord Airsafe i jestem bardzo zadowolona. Concord z tego co czytałam cieszy się bardzo dobrą opinią w internecie, a w życiu... sprawdza się :) W Twoim przypadku @Kormentari myślę, że siedzonko z serii Concord Transformer byłoby wskazane - dla dzieci >9kg chyba jest model concord transformer t pro. AAA.. ważne info to, że fotelik dopasowuje się do dziecka wraz z jego rozwojem.. rośnie :) heh, zresztą warto samemu sprawdzić jak ten cały sytem działa, chociażby na stronie producenta. Ale wiem, że matczyne rady zawsze w cenie :)
 
Na stronie polskiego producenta Baby design można przeczytać takie słowa: kluczowym elementem bezpieczeństwa dziecka w foteliku samochodowym jest prawidłowe, zgodnie z instrukcją, zainstalowanie fotelika w samochodzie oraz prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa. Myślę, że warto o tym [FONT=PT Sans, sans-serif]pamiętać[/FONT].
 
Zamiast kupować fotelik w przedziale 9-36 wolę poczekać i kupić 15-35 to mniejszy przedział i wg mnie również o wiele bardziej bezpieczny. dla dziecka,oczywiście druga kwestia to budżet bo lepiej dopłacić a zdecydować się na coś naprawdę dobrego z wyższej półki.
 
Witam, potrzebuję fachowej opinii na temat fotelika samochodowego, który jest najlepszy do Skody Roomster z 2007 r. Przedział wagowy do 18 kg. Fajnie by było, gdyby można było go zamontować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. No i najważniejsza sprawa: na bazie, czy bez? jak lepiej, bezpieczniej?
 
Witam, potrzebuję fachowej opinii na temat fotelika samochodowego, który jest najlepszy do Skody Roomster z 2007 r. Przedział wagowy do 18 kg. Fajnie by było, gdyby można było go zamontować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. No i najważniejsza sprawa: na bazie, czy bez? jak lepiej, bezpieczniej?

Co powiesz na Babysafe Westie? Jeśli chodzi o isofix to wydaje mi się, że różnicy nie ma zakładając, że fotelik na pasy umieścisz tak jak trzeba. Za to przy isofix jest to po prostu dziecinnie proste;)
 
reklama
z nowości na rynku bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Graco Milestone. Od urodzenia po 12 rok zycia, widziałyście ten fotelik? Łatwy w montazu, ma specjalne wzmocnienia boczne przeciwzderzeniowe, aż 10 pozycji regulacji zagłówka, wzmocniona stalowa konstrukcja.
 
Do góry