reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak wywołac poród

dobra, mam wuchte kolezanek ktore rodzily sn i tez nie narzekaja.... moja mama rodzila 3 razy i tez raczej nie narzekala na porod ....
za to moja ciocia miala cc bo moj kuzyn tracil puls i do tej pory ma zle wspomnienia z cc, mowila ze po pol roku czula jeszcze te zszycia - to zalezy od sytuacji i kobiety rodzacej....

ja tam chce rodzic sn ale jak bede musiala miec cc to je bede miala.... i tyle :)
 
reklama
SugarbabyLove może być a na koniec wyjść,obecność bliskiej osoby pomaga,chociaż mój zasypiał już po 10 godzinach jeje a był na dodatke po 12 godzinach pracy więc moje jęki mu nie przeszkadzałay:-D

co do sn i cc mi było obojętne,dałabym radę własnymi siłami pomimo bólu gdyby synuś był dobrze ułożony,ale skończyło się u mnie cesarką przez głupią położną,ale i tak jestem szczęśliwa,poryczałam się z wzruszenia nawet na sali operacyjnej.
Rodziłam 7.11.09 a do dzisiaj mam bardzo wrażliwe okolice cięcia

jestemaniolkiem ma rację,ja się z nia zgadzam,ja źle nie wspominam jako ogólnie (ból itp.) tylko to że trafiłam na głupia położną,teraz jakoś będzie mi trudniej zdecydować się na 2 dziecko,wszystko zależy od tego jak się przeżyło poród ...
 
bo saleminka ja ci powtarzam ze ty jestes odwazna, super i jak dla mnie bomba ... ;-)!!!
ahhh bedzie co ma byc i tyle ;-), wazne aby dzidzia byla zdrowa :blink:.... a mnie niech boli nawet masakrycznie, dla szkraba wszystko ;-)
 
Z tego co wiem to skurcze może wywołać, jak byłam w pierwszej ciąży niestety sex nie przyspieszył mi porodu mimo ze byłam już po terminie...no i okazało się po paru dniach ze wody są zielone i szybko zrobili mi cc synuś warzył 4,5kg :-) nawet gdyby wody nie były zielone lekarz od razu mi powiedzial ze bym sama nie urodziła ;)
teraz tez czeka mnie cc no ale dam rade mimo ze dobrze nie wspominam pierwszej ;-)
 
A u mnie się sprawdziło.Wieczorem to robiliśmy,a o 1 w nocy zaczęły się skurcze i jak się okazało w samą porę,bo córcia była 2 tygodnie przenoszona i zaczęła już tracić na wadze,a trafiłam na gina,który nie chciał mi dać skierowania i kazał przyjść za 2 tygodnie.Położna mi powiedziała,że jeszcze właśnie 2 tygodnie i mogłoby być za późno...
 
Drogie koleżanki

Czy banie się samego porodu jest normalne??
Ja już zaczynam panikować, na samą myśl się strasznie boje a jest mi jeszcze gorzej bo męża przy porodzie nie będzie, sam się boi, a to nasze pierwsze dzidzi.
Mąż się boi że zemdleje lub będzie wymiotował.
Boże a ja tak się strasznie boje.
Nie będę go namawiała do rodzinnego porodu bo ma narobić tylko kłopotu i wstydu to nie chcę.
Dlatego zastanawiam się nad cesarskim cięciem, wiem ile to kosztuje, ale równie boje się tego że będzie mnie bolało, rana będzie długo się goiła i ze długo po cc będę dochodziła do siebie.

Do mojego porodu troszkę jeszcze czasu jest, hmm ale jak bym miala cc na życzenie to odbyła by się 22 lub 26 lutego, a tak normalnie mam termin na 8 marca.
Kurka wodna boje się:szok::-(
ja tez kilka dni przed porodem sie balam, bo nie wiedzialam co mnie czeka, ale powiem szczerze,ze jakbym teraz byla w ciazy to chyba bym tak nie panikowala.No moze balabym sie tylko tych skurczy koncowych (najgorsze co moze byc)a zwlaszcza,ze mialam krzyzowe.bardziej bolaly mnie plecy niz brzuch.A co do chlopa przy porodzie..hmmm...ja wiem,ze to jest indywidualna sprawa,ale moj mi obiecal,ze jak zaczna sie parte to nie bedzie "tam" patrzyl.i dotrzymal slowa,ani razu nie spojrzal w dol,caly czas po glowie mnie glaskal,podawal wode do picia itd.i nie zemdlal.PRZECIEZ KOBIETA NIE TRYSKA KRWIA PO SCIANACH,JAK FACET NIE BEDZIE CHCIAL NIC WIDZIEC, TO NIC NIE ZOBACZY :)Teraz sobie tak mysle,ze gdyby go przy porodzie nie bylo to chyba bym zwariowala z tej samotnosci.Kilka godzin spedzilam w szpitalu,bo skurcze mialam dlugo i zanudzilabym sie na smierc pomiedzy nimi.Facet byl dla mnie ogromnym wsparciem psychicznym.Tez sie obwial porodu,a teraz uwaza,ze to byl dobry pomysl i przy kolejnym porodzie tez bedzie.Wydaje mi sie,ze obecnie kochamy sie jeszcze bardziej niz kiedys :)
 
Witajcie drogie koleżanki :-)
Mam do was pytanie.
Czy pod koniec ciąży jest to normalne że boli krocze?
W moim przypadku jest to ból po lewej stronie uda w kroczu, boli mnie tylko wtedy gdy kładę się do łóżka oraz gdy chcę się obrócić z boku na bok.
Mój sposób jest taki aby ten ból był mniejszy, to wkładam sobie między nogi jaśka. Wtedy nogi mi się nie stykają gdy leżę na boku i ten ból ustępuje.
Owszem boli mnie jeszcze krocze w tak dziwny sposób, ale to jest od ciężaru brzuszka, to wtedy muszę usiąść i po długiej chwili przestaje.
Czy macie może podobne objawy które wyżej opisałam.

A i jeszcze jedno, będąc przed chwilką w wc, to zauważyłam białą niewielką wydzielinę, nie dotykałam jej, ale widać było że jest rozciągliwa, i teraz zastanawiam się czy nie mógłby być to czop śluzowy.
Ale zaznaczam że tego było naprawdę malutko, hmm jak już chodzi o wielkość to mogę porównać do naklejki z znaczkiem Windowsa na kompie czy laptopie - która każda z was go ma. Wiem że dziwaczne porównanie, ale nie jestem w stanie inaczej określić wielkości tego śluzu.:szok:
 
Witajcie drogie koleżanki :-)
Mam do was pytanie.
Czy pod koniec ciąży jest to normalne że boli krocze?
W moim przypadku jest to ból po lewej stronie uda w kroczu, boli mnie tylko wtedy gdy kładę się do łóżka oraz gdy chcę się obrócić z boku na bok.
Mój sposób jest taki aby ten ból był mniejszy, to wkładam sobie między nogi jaśka. Wtedy nogi mi się nie stykają gdy leżę na boku i ten ból ustępuje.
Owszem boli mnie jeszcze krocze w tak dziwny sposób, ale to jest od ciężaru brzuszka, to wtedy muszę usiąść i po długiej chwili przestaje.
Czy macie może podobne objawy które wyżej opisałam.

A i jeszcze jedno, będąc przed chwilką w wc, to zauważyłam białą niewielką wydzielinę, nie dotykałam jej, ale widać było że jest rozciągliwa, i teraz zastanawiam się czy nie mógłby być to czop śluzowy.
Ale zaznaczam że tego było naprawdę malutko, hmm jak już chodzi o wielkość to mogę porównać do naklejki z znaczkiem Windowsa na kompie czy laptopie - która każda z was go ma. Wiem że dziwaczne porównanie, ale nie jestem w stanie inaczej określić wielkości tego śluzu.:szok:
Znam ten ból tylko że u mnie trwa od dłuższego czasu,miałam takie bóle że zwijałam się,Gin kazał brać mi no-spę i magnez i powiem ci że jest lepiej chociaż do końca ból nie ustąpił.

Podobny śluz u mnie też występuje i w pierwszej ciąży też tak miałam.Myślę że to nic niepokojącego.
 
reklama
Witajcie ponownie dziewczęta

Gdy wstałam dzisiaj do toalety ponownie zauważyłam biały śluz.
Na szczęście dzisiaj idę do swojego lekarza i powiem mu o tym.
Ale zastanawia mnie to czy nie byłby to czop śluzowy.
 
Do góry