reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaką butelkę antykolkową wybrać?

Tylko Chicco! Żadnej innej, moje dzieci kolek nie miały, ze smoczkiem nic się nie działo. Kiedyś próbowałam jakiejś zwyklej to smoczek strasznie oblepiał się jakimś nalotem. Choć myłam często i próbowałam nie raz wygotować.
 
reklama
Smoczków nie powinno się gotować, nie powinny mieć styczności z gorącą wodą. Można je jedynie wyparzać nad ukropem. Podczas gotowania wytwarzają się pewne związki, mogące szkodzić dziecku, smoczek zużywa się także wtedy o wiele szybciej. Takie informacje uzyskałam u przedstawicieli firmy MAM i AVENT. Informacja jest również zawarta w ulotce (przy MAM na pewno, bo czytałam, ulotki Aventu nie widziałam).
 
Z cała pewnością moge polecić butelkę Haberman firmy Canpol. To chyba nowość na rynku, bo wcześniej nie mogłam znaleźć takiego cuda :) Na moich Chłopców podziałała od pierwszego użycia...to tak jakbym ich magiczna różdżka dotknęła :) Polecam!
 
Ja z całego serca polecam butelkę Haberman od firmy Canpol Babies! To jedyna butelka antykolkowa, która rzeczywiście działa i ma sens. U nas sprawdziła się idealnie i dzięki niej kolki poszły w odstawkę :) Baaaaaardzo ją polecamy!
 
Widzę że nie tylko u nas butelka z Canpola znalazła uznanie. Faktycznie Haberman jeżeli chodzi o funkcję antykolkową (kiedy oczywiście jej przyczyną jest nadmierne połykanie powietrza przez maluszka) działa, u nas się sprawdziła i moja mała jest mniej płaczliwa. Cały sekret to oddzielna komora jaką tworzą smoczek i zaworek niedopuszczający powietrza do środka, inaczej mleczko nie leci. Po początkowych trudnościach z obsługa i myciem teraz radzimy sobie praktycznie z zamkniętymi oczami. Miałam inne, teraz mam tą i szczerze polecam Canpola.
 
U nas też króluje ta nowość z Canpol babies. Butelkę Haberman mały polubił od razu.Super, że powietrze nie dostaje się do wypijanego mleka i problemy z brzuszkiem poszły w odstawkę. Bardzo wygodnie nam się ją używa i nie szukamy niczego więcej.
 
A ja korzystałam z butelki Haberman firmy Canpol i nie byłam zadowolona, szczególnie z budowy smoczka, który bardzo często "zassysał" się do środka... Teraz kupiłam Anti - Colic od MAM Baby i nie ma tego problemu. Butelka spełnia swoje zadanie, więc mogę ją śmiało polecić. Można ją dostać bez problemu w internecie np. w sklepie Happy Babby
 
oj chyba jakas kryptoreklama, canpole mi przeciekaly i lapaly zapach starego mleka. ja mam tania butle z akuku, juz bez smoka antykolkowego i jest okej, myje ja dokladnie a od czasu do czasu przelewam wrzatkiem,bo corcia juz duza
 
oj tak dobrze widoczna skala to tez zaleta, w akuku mam spore cyfry i kreski narysowane, nie sceiraja sie, ja butelko uzywam do mleka nie karmie piersia:)
 
reklama
ja używałam TT antykolkowych z czujnikiem temperatury i są beznadziejne. smoczek zasysa się do środka, przez kształt butelki mleko nie ścieka w całości do smoczka, czujnik ciepła oszukuje (dobrej temperatury pokarm pokazuje jako zbyt ciepły), mnóstwo elementów do mycia i dziecko z niej "żłopie", a nie pije, mimo smoczka o odpowiednim rozmiarze /:

teraz używam dr. Brown's i są nieporównywalnie lepsze. w szafce mam jeszcze Avent, ale nie wiem, czy będę używać.
 
Do góry