reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaka szczoteczka dla roczniaka?

karla27

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2015
Postów
31
Hej Dziewczyny!
U mojej córci pojawił się pierwszy ząbek. Duma mnie rozpiera:)
Chciałabym powoli wprowadzać ja w temat szczoteczki (takiej z włoskami, bo silikonowej używamy od ponad pół roku) i pasty do zębów.
Możecie coś polecić?
 
reklama
Pastę do zębów najlepiej smakową,tak aby w razie przypadku połknięcia,nie było żadnych problemów,natomiast co do szczoteczki to szukaj z miękkim włosiem,cenowo do 10zł spokojnie znajdziesz w wielu sklepach internetowych z artykułami dla dzieci:)
 
Pasta musi być smaczna i najlepiej kolorowa, bo inaczej mycie ząbków to będzie dramat ;) Trzeba pozwalać dziecku myć samemu, fajnie też śpiewać podczas mycia piosenkę "szczotko, szczotk, hej szczoteczko..." - jak codziennie po 2 razy tak pośpiewacie, to zobaczysz, że mega szybko dziecko zacznie łapać słowa piosenki i powtarzać :))
My akurat mamy taki cały zestaw z Chicco - pasta, szczotka i etui do tego. Mała od początku polubiła, szczoteczka ma miękkie włoski i nie wypada jej z rączek. Pasta truskawkowa, więc smakuje :) Ja polecam :)
 
Taka, która będzie miękka i zachęcała do mycia. Zróbcie z tego zabawę, a nie nudny obowiązek. Ja staram się zawsze zmieniać szczoteczkę syna co kilka m-cy i pozwalam mu ją wybrać sam lub daję jako niespodziankę. Zawsze się to sprawdza ;) Tak polecił mi dentysta, który ma swój gabinet stomatologiczny w Gdynia Link do: Gabinet stomatologiczny w Gdyni
 
Do góry