reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki płyn do higieny intymnej?

reklama
używam lactacyd, a w szpitalu po porodzie pamiętam pod prysznicem stała taka wielka butla jakiegoś różowego żelu na opakowaniu było napisane, że jest to anybakteryjny żel do mycia gojących się ran, ale nazwy nie zapamiętałam
 
Ja takze uzywalam lactacyd ale za bardzo mnie po nim pieklo.. akurat wtedy powstawala u mnie drozdzyca... teraz wrocilam na stary.. zwykly z biedronki i jest dla mnie jak narazie najlepszy ani nie podraznia ani nie piecze...to chyba zalezy od tego jak dlugo sie stosuje dany zel. Choc wczesniej uzywalam z bielendy brazowy i byl super... nie pamietam dokladnie skladnikow ale byl super pozniej jakos sie zaczela przygoda z innym:)
 
być moze juz o tym pisałam ale mnie zamiast płynów dobrze służy provag żel, bo nie jest do mycia i zostaje na skórze, czyli wg mnie działa dłużej. A po porodzie najlepsze było szare mydło, poniewaz dobrze wysusza, a to sprzyja gojeniu ran krocza.Pozdrawiam
 
Przez całą ciążę używam Lactacyd femina. Po porodzie moje genialne koleżanki polecają kilka opcji

1. Tantum Rosa rozcieńczone w butelce po wodzie mineralnej z dziubkiem do wygodniejsze stosowania podobno dobrze przyspiesza gojenie
2. Ten sam patent z zaparzoną korą dębu kupioną w zielarskim albo aptece
3. Dax Mama żel do higieny intymnej (wyciągi z kory dębu oraz ziela pięciornika, D-pantenol i alantoina,kwas mlekowy) gotowe fajne rozwiązanie.
Osobiście do szpitala planuję Tantum a do domku kupiłam już Daxa.
 
reklama
Do góry