reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

jaki puls w ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez beatka09081987, 6 Marzec 2009.

1. beatka09081987

beatka09081987 New Member

tak się zastanawiam ile powinien wynosić puls w ciąży, wiem że się podwyższa, ale jaka jest tego granica??

2. madzia25lat

madzia25lat New Member

Witam w ciąży musi być wyższy. chodzisz pewnie do ginekologa i jakby coś miało być nie tak z pulsem że za wysokie to by wyszło przy mierzeniu ciśnienia .A puls sie co chwile zmienia z powodu ciśnienia pogodowego , przy zdenerwowaniu itp. Zostaw to lekarzowi. Ciesz się ciążą . Pozdrawiam

3. reklama
  4. Nina27

Nina27 Majowe mamy'09

Kobiety w ciąży mogą mieć puls nawet do 120 i jest to normalne..nie ma czymś się martwić

5. beatka09081987

tylko ja przy pulsie 110-120 mam zawroty głowy i uczucie omdlenia i tak się zastanawiam cz to jest normalne? często nie mogę spać w nocy bo czuje jakbym cała pulsowała

6. madzia25lat

madzia25lat New Member

Do lekarza nie masz co iść bo pewnie ci powie że w ciąży może tak być . I tak ci nic nie może przepisać . Parz sobie melise przed snem powinna pomóc i wyluzuj się . :-)

7. Ola K.

Ola K. Majowe mamy'08

Beatka, a ja uważam, że powinnaś zwrócić lekarzowi uwagę, że masz takie dolegliwości. Ja w drugiej części ciąży miałam skoki tętna do 160, zostałam skierowana do kardiologa, miałam założony na 24 godziny holter ekg i dostałam Isoptin.
    Łatwo komuś pisać, żebyś się wyluzowała, ale ja dobrze wiem, jak bardzo to potrafi dokuczać - czujesz się cała "rozlatana", czujesz pulsowanie w głowie, drżą ręce...
    A jak sobie dłużej posiedzisz czekając na wizytę u ginekologa, tętno wtedy się uspokaja, i wcale w czasie badania nie musi być podwyższone.

8. beatka09081987

byłam dzisiaj u gin, kazał mi poczekać jeszcze 3-4 tygodnie, aż do zakończenia I trymestru.... kazał dużo lezec i odpoczywac, jedyne co mnie pocieszylo to widok na usg dzidzi :-)

9. iwon3004

iwon3004 lipcowa mamuśka 09

beatka09081987 co mogę Ci jeszcze polecić to to żebyś kontrolowała ten swój puls. Ja mam przykaz codziennego mierzenia ciśnienia a co za tym idzie to i puls, który tez czasami jest bardzo wysoki. Póki co słuchaj rad lekarza....

10. reklama
  11. beatka09081987

ja zapisuje już od jakiegoś miesiąca codziennie ciśnienie, trzeba się przemęczyć..... jest dla kogo :-)

12. Loree

Loree New Member

To chyba nie jest najlepsza rada. Skąd wiesz że lekarz nic nie przepisze? Jeśli coś go zaniepokoi to na pewno zwróci na to uwagę i coś doradzi. Ja , podobnie jak poprzedniczki uważam,że lekarzowi powinno się mówić o takich sprawach. Ja miałam puls ok 90 przez całą ciążę i zawsze było ok. Ciśnienie w ciąży nie jest bez znaczenia.

Poleć forum