reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie gry edukacyjne dla trzylatka?

Ja lubię gry, przy których można wymyślać własne zasady. Od dość dawna u nas w domu bawimy się w "Zagadki smoka obiboka" i w "Gacek gdzie jesteś". Robimy różne wersje np. rozkładami 10 kart z których syn wybiera np te ze zwierzątkami lub te które sa związane z kąpielą i myciem - można cudować do woli.
Wszelkie puzzle. Bardzo fajne sa puzzle maxi - duże elementy trudniej zgubić ;-)
Wyszywanki Sam Sama - fajna zgra zręcznościowa.
I hit tego weekendu - koraliki :-) Nie wiedziałam, że mój syn jest juz na to gotowy ale świetnie sie bawił nawlekając korale (można zastąpić makaronem) na dość grubą, sztywną nitkę.
 
reklama
fajne sa też te drewniane puzzle/układanki, szczególnie takie które wydają dźwięki:) niestety tylko widziałam je w osiedlowym sklepiku z zabawkami ale tam drogoo...uhuu
 
według mnie strasznie "kolorowy" ten laptop, zaburzający koncentrację, ale może tak tylko na zdjęciach wygląda....ostatnio z zabawek edukacyjnych tego typu kupowałam mikroskop w toysRus ich marki-eduScience, poza tym jeszcze chwila a trzeba będzie myślec o prezentach światecznych
 
mikroskop to raczej dla starszaka 5-6 lat, trzylatek raczej jest za mały żeby z niego odpowiednio korzystać, chociaż sam pomysł jest ok i to z pewnością sa dobrze wydane pieniądze (swoją drogą ile kosztuje taki mikroskop, może jakieś promocje w toysie będą??) Poza tym...stety/niestety Mikołajki, Boże Narodzenie zbliżają się wielkimi krokami i trzeba powoli faktycznie myśleć o prezentach...
 
Ja też myślę, że mikroskopp to jednak bezsensu dla 3 latka...
Typowałabym raczej takie gry dla przedszkolaków jak:
  • domina obrazkowe
  • gry z nutką edukacji jak 4 pory roku
  • gry planszowe takie najbardziej podstawowe (pionki, kostka)
  • quizy edukacyjne
itp itd
 
czy ja wiem czy bezsensu:) zależy raczej od trzylatka:)
poza tym z gier edukacyjnych - jakies memo, albo cos z możliwościa wymiany elementów.
 
reklama
Do góry