reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie gry edukacyjne dla trzylatka?

reklama
A ja preferuję różnego rodzaju zabawy kreatywne - plastyczne, z użyciem różnych przedmiotów (np. zgadywanie po dotyku, jaki to przedmiot), gry słowne np. "co ja widzę okrągłego i żółtego".

mamamili.blogspot.com
 
Jakiś czas temu była duża zniżka na gry planszowe w sklepach toys r us, więc się obkupiliśmy trochę i jest co robić do tej pory:) Może zrobią jeszcze, jak trafię, dam znać:)
 
My ostatnio ciągle planszówki jedziemy, tym bardziej, że Ania miała okropną grypę, więc drugi tydzień w domu siedzi. Polecam Grzybobranie - sama w to grałam jak byłam mała. Jedziesz po planszy i zbierasz grzybki, które najpierw trzeba ustawić, więc super zabawa. Lubimy też Skaczące czapeczki - również powtórka z naszego dzieciństwa. Widziałam też węże i drabiny w wersji z Minnie-pewnie kiedyś padnie. I mamy jeszcze grę, w której na każdym polu jest jakieś zadanie do wykonania (przejdź pod stołem, zaśpiewaj piosnkę, mucz jak krowa itp)- przy tym jest zawsze najwięcej śmiechu. Planszówki jak najbardziej dla dzieciaków 3+ fajowe!
 
My też mamy "Skaczące czapeczki",często gramy z synkiem,śmiechu jest co niemiara,polecam też "Pędzące żółwie",też fajna planszówka dla małych dzieci.
 
Moja córcia szybko się nudzi, pomaluję i za 10 minut następna gra, już nie wiem co jej wymyślać. Ale powiem Wam, że teraz pod choinkę dostała laptopa dla dzieci edukacyjnego z literkami itp to umie powiedzieć cały alfabet, jaka to literka :):-) - a ma 3 latka :-)
 
W ToysRUs Kalambury są przecenione na 29 zł, tez fajna gra akurat na rodzinne popołudnie:) Tylko ja z 3latkami trochę modyfikuję zasady gry, ale da się zagrać:)
 
reklama
Do góry