reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie łóżeczko?

Myśmy najpierw kupili najtańsze łózeczko z Drewexu nie pamiętam jak się nazywa - kosztowało 100 zł ale niestety jak dzidzia zaczeła brykac łóżeczko się rozpadło :) Teraz jesteśmy mądrzejsi - kupiliśmy KLUPSIA łóżeczko Bartek II z możliwością rozłożenia na tapczanik i jest super - koszt ok. 290 zł
Ja się własnie zastanawiam nad kupnem Bartka II z szufladą z Klupsia lub Ani z Drewexu. Podoba mi się w nich opcja, ze można wyjąć szczebelki i mieć potem tapczanik. Na dłużej starczy. Ale czy oprócz ceny jest jeszcze coś czym one się różnią? Co byścia mi poradziły? Co jest w ogóle lepsze Klups czy Drewex?
 
reklama
Czesc mamuski
Nam lozeczko kupili dziadkowie. Oczywiscie wczesniej je wybralismy.
Nie wiem jakiej jest firmy ale jest rewelacyjne-z szuflada pod spodem i bujane a jak nie potzrebujesz zeby sie bujalo to mozna zablokowac. Rewelacja. I nie bylo drogie-300zl.
Pozdrawiam
 
Czy może któraś z Was natknęła sie gdzieś na łóżeczko z całkowicie opuszczanym jednym bokiem? Usiluję takie znaleźć i jak na razie dostępne maja opuszcany bok raptem o jakies 20 cm co właświe nie wiel daje. I tak trzeba się głęboko schylić żeby dziecko odłożyć, a kręgosłup w tedy trzeszczy oj trzeszczy:sorry2:
 
My mamy takie dwa w jednym...Czyli z lozeczka robi sie normalne lozko...Wymiar 140/70 ...Niunia ma 15 miesiecy i juz od jakis 5-6 miesiecy spi w przerobionym na lozko...Dokupilismy tylko zabezpieczenie by w nocy nie wypadla...Mysle ze taki wydatek jest oplacalny...Do tego dokupilismy dobry materac kokosowo-piankowy na sprezynach (ok300 zl)
 
a ja mam łóżeczko Bartek II firmy klupś. Przerabia sie je potem na tapczan. Łożeczko kupilismy z mezem ze wzgledu na to ze mialo byc na lata. jednak po 4 miesiacach bok łóżeczka zaczal pękac. wystarczylo delikatnie oprzec sie przy wkladaniu malego i peklo. Juz nie chce myslec co by bylo gdyby maly uczyl sie wstawac i sam sie tego chwycil. Poprostu tandeta. Nie wiem co teraz zrobic bo nawet jesli zamowie i wymienie ten pekniety bok to nie rozwiazuje problemu ze jest on poprostu tak delikatny ze jak maly sie bedzie uczyl wstawac i sie go chwyci to znow sie zlamie i jeszcze krzywde dziecku zrobi. jestem rozczarowana tym zakupem.
 
A to się i tu powtórzę
po prostu łóżeczko musi być porządne, zarówno drewniane jak i turystyczne (a i tu i tu trafiają się BUBLE i to przez duże B).
Tak na prawdę to kwestia gustu, tego co nam potrzebne w danym momencie, ile mamy miejsca, pieniędzy i tak można by wymieniać. Każdy musi sobie odpowiedzieć co mu potrzebne w łóżeczku, a co może sobie odpuścić.
Da nas ważne było : wytrzymałość, obecność przewijaka, dwa poziomy wysokości, mała waga i możliwość sprawnego przestawiania, no i zabrania na wakacje - bo mamy z dzidzią wspólny pokój 2/4m i najbliższy rok musimy tak przetrzymać :-(. Padło na Baby Design Dream.
Jeśli mieli byśmy miejsce to może szukali byśmy drewnianego.
Na pewno najważniejszy w łóżeczku jest porządny materac, który i tak kupuje się osobno. Polecane są niezbyt miękkie (my zdecydowaliśmy się na dwustronny kokos-gryka)
Pozdrawiam i życzę przyjemnego wybierania.
 
Leżaczki z fisher price są bardzo ciekawe. Duży wybór znajdziesz w "odnarodzin.pl". Ciekawym pomysłem jest Las Tropikalny z zabawkami, które uspokoją dziecko.Jest w nim aż 5 prędkości bujania do wyboru. Jest także miękki zagłówek , aby dziecko czuło się wygodnie i bezpiecznie.

Warto jest odwiedzic sklep, który specjalizuje się w produktach dla dzieci. Tam wszystko na spokojnie i przejrzyście można poczytac i wybrac. Także miała taki problem, ale został mi polecony sklep"odnarodzin.pl" i do dziś jestem jego zwolenniczką. Spacerówkę, którą tam zakupiłam jest od razu z fotelikiem samochodowym niemieckiej marki ABC design w bardzo przystępnej cenie. Wózki,które tam znajdziesz są lekkie, starannie wykonane i proste w obsłudze co jest bardzo ważne.

Emilio myślę, że po prostu wklej linka do strony i zaproś do swojego sklepu ;-)
 
reklama
Ja mam łóżeczko które sobie upatrzyłam w czestochowie ;-) Ja kupowałam to wlasnie wchodziła moda na łózeczka turystyczne, ale po obejrzeniu w salonie gdzie było kilkanascie rodzajow samych łózeczek, zdecydowalismy sie na łózeczko drewniane, ale takie która da sie przerobic na tapczanik.
To jest chyba firma Pacyga, my mamy akurat w kolorze ciemnym.
Łóżeczko Fala | Sen | Łóżeczka | Drewniane | Artykuły dziecięce - Akcesoria dla dzieci - Sklep Częstochowa

jezeli chodzi o materac to zdecydowanie gryka, pianka kokos.
 
Do góry