reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie sztuczne mleko przy skazie białkowej?

Wasze dzieci są starsze od Olka i my dopiero zaczynamy walkę. Olo jeszcze jest z piersi. Do szóstego miesiąca nie wprowadzam nic. Chyba dzięki temu Olo zaakcptował Nutramigen. Jeden posilek dziennie dostaje z butli. Nam Alergolog powiedział, że objawy alegrii szczególnie na mleko - te skórne - mogą pojawić się dopiero w kilka dni po prowokacji. U nas tak było - zacżelam jeść po troszku małych Danonek i niby nic nie było, tylko zaparcie a jak zjadłam później twarożek, tylko dwie łyżeczki to następnego dnia policzki wysypane a w kupce śluz i krew. Dlatego cokolwiek będę wprowadzać to baaaaaardzo powoli.
Może u Ciebie Jagoda też tak było? Po modyfikowanym na początku niby nic a dopiero po jakimś czasie?
Najlepiej chyba będzie zrobić testy z krwi jak radzi Żużaczek. Z tego co się dowiadywałam są "panele" alergenów z żywności, wziwene i chyba mieszane. Alegrolog powinien doradzić.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Buziaki dla Waszych już takich dużych pociech! :-* :-* :-*
Kiedy moj Olo taki będzie ??? ;D
 
reklama
czekamy na wizytę u alergolog 12.09, niestety długie terminy, ale ta kobieta jest świetna i po wizycie prywatnej jak trzeba kieruje do szpitala na badania i juz wszuystko jest państwowo, w Wawie ciężko się dostać państwowo do dobrego alergologa, już u niej byliśmy ale wtedy nie było takich nasileń alergii jak teraz więc ona odradziła wtedy testy z krwi, zobaczymy co teraz powie

żużaczek to raczej nie gluten, byłaby jakaś reakcja wiele miesięcy temu no i on nie ma biegunek ciągle, miał tak jak napisałam po zjedzeniu - surowych pomidora, ogórka, i czereśni.
Odstawiłam i ustąpiły a coś z glutenem je praktycznie codziennie odkąd skończył 10 miesięcy.
Ja wszystko wprowadzałam ok. 1 miesiąc później, tzn. jak coś było od 6 to dostawał jak skończył 6 a nie wtedy jak zaczynał. A wyłącznie piersią karmiłam 5 miesięcy i 10 dni, potem wracałam do pracy i zaczęłam mu wprowadzać kaszki na moim mleku, bo samego odciągniętego mleka nie chciał pić.
 
Witam. Jestem mamą trzy miesięcznej córeczki, która ma niestety skazę białkową.Chciałam ją przestawić na mleko z butelki ale niestety nie jest to takie łatwe bo mała nie chce tolerować żadnego mleka (nutramigen i bebilon).Jak chcę jej podac to mleko z butli jest wielki płacz a mi zaraz kroi się serce i daję jej cyca.
Powiedzcie mi czy miałyście taki problem i czy da się jakoś temu zaradzić......może po kilku dniach płaczu przy butelce przyzwyczaiła by się do tego mleka???
 
dzustta a nie możesz nadal karmić dziecka piersią? Musisz przechodzić na sztuczny pokarm? Ja wiem, że przy skazie białkowej u dziecka karmienie piersią wymaga wielu wyrzeczeń i ścisłej diety mamy, ale może warto się pomęczyć? Żeby nie było, że się wymądrzam. Od miesiąca jestem na diecie z powodu skazy białkowej synka. Nie wiem co to nabiał (mleko, sery, jogurty, masło, jajka, itp), nie jadam wołowiny ani cielęciny. Moje główne danie to bułka z szynką, rosół, albo duszony kurczak z ziemniakami, gotowaną marchewką lub buraczkami. Do obrzydzenia, ale cóż... jak nie można jeść tego co się lubi to się je to co można ;-)
Mój syn też nie chce pić z butelki. Nawet mojego odciągniętego mleka.
Jeśli chcesz przejść na butlę spróbuj może z inną butelką i smoczkiem. Może za wolno ze smoczka mleko płynie? Nutramigen z tego co wiem jest niedobry w smaku dlatego tak ciężko wchodzi dzieciom. Bebilon Pepti jest bardziej słodki.
Może spróbuj przyzwyczajać córcię pomału. Niewielkimi ilościami. I z dużą dozą spokoju Twojego. Nerwowość na pewno udzieli się córce i to może stwarzać dodatkowe problemy z piciem z butli.
 
Ja też polecam Nutramigen. mój Kubuś miał straszne kolki po Bebilonie Pepti.Dziś ( ma dwa lata ), choć objawy alergii minęły i może pić normalne mleko, domaga się Nutramigenu. okazuje się więc, że można ten smak zaakceptować. Pozdrawiam wszystkie mamy.
 
Mój synek ma 14 miesięcy, wczoraj byłam z nim u alergologa. Zalecił dietę eliminującą i bezmleczną a w roli głównej miał wystapić Nutramigen. Niestety po podaniu tego preparatu dziecko uciekło z krzykiem, nie wiem czy kontynuowć podawanie Bebilonu Pepti ( pije zaledwie drugą puszkę i poprawy jak dotąd nie widać...może zbyt krótki okres podawania???) bo do picia Nutramigenu z pewnością go nie skłonię. Nie wiem czy dieta bezmleczna oznacza wykluczenie także Bebilonu Pepti?Jakiś preparat mlekozastępczy musi przecież otrzymywać!
 
Dziewczyny czy któreś z waszych dzieci pije mleczko np bebilon pepti, czy nutramigen - chodzi mi konkretnie o puszkę w ktorym to mleko jest.
Ja mam ogromną prosbę do was abyscie zachowywaly te puszki i np jak nazbieracie z 5 sztuk to wysłać do mnie oczywiscie pokryje koszta wysylki
Bardzo was proszę
piszcie na pw
 
reklama
Moj Kacperek ma skazę od 3 tygodnia życia,a ma teraz 11 m-cy.Jedziemy cały czas na Bebilonie pepti.Za dobre to to nie jest,ale małemu wchodzi gładko.Próbowaliśmy Nutramigen,ale nie było mowy żeby Kacperek to przełknął.Mamy teraz kłopot z wprowadzaniem nowych rzeczy,bo mały co jakiś czas dostaje wysypki na buzi.Odstawiamy podejrzane rzeczy i walczymy z nowymi.Cierpliwość i metoda prób i błęgów.Oby tych ostatnich jak najmniej,a cierpliwości bez granic...Pozdrawiam:-)

joasiah-postaram nazbierac Ci tych puszek.Fajnie wyglądają po przeróbce.
 
Do góry