reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Juz sobie nie radze:-(

tak masz racje że czasami tak jest, ale myślę też że psycholog psychologowi nie równy, jak widzę takiego co przepisuje tabletki to uciekam jak najdalej ... szwagierka ma nadpobudliwego syna i jej akurat pani psycholog doradziła zmianę diety zamiast dawać leki na ADHD, a zmiana ta polega na wyeliminowaniu z diety dziecka pewnych składników, barwników i konserwantów które mają bezpośredni szkodliwy wpływ na dzieci, bo dorośli już tak tego nie odczuwają ... i już po tygodniu wyeliminowania tych składników synek zaczął się zupełnie inaczej zachowywać, dużo lepiejsama jestem osobą która interesuje się psychologią i wiem, że dobry specjalista może naprawdę pomóc a przynajmniej chociaż trochę, niestety zdarza się także wielu myślących tak jak to właśnie piszesz, schematami, może to głównie psycholodzy z innej epoki ;-) czasami warto przyjrzeć się samemu psychologowi jak odnosi się do dziecka, czy próbuje je na silę sklasyfikować, czy próbuje zrozumieć jego zachowaniepaula - spróbuj zaobserwować czym różni się drzemka w przedszkolu od tej w domu, być może chodzi o ulubioną zabawkę, porę, czytanie, oświetlenie lub inne rzeczy, niestety panie w przedszkolu też często pozostawiają wiele do życzenia i potrafią się zająć tylko "łatwymi" dziećmi a reszta je przerasta :(
 
reklama
A ja zaproponuję jeszcze warsztaty lub coaching dla rodziców. Dobry psycholog dziecięcy jak najbardziej może pomóc, ale czasem warto jest też popracować nie tylko nad dzieckiem, ale i nad sobą. Rodzice, którzy się na to zdecydowali, często z zafascynowaniem opowiadają jak zmiana ich zachowania pozytywnie wpłynęła na dziecko, jak w pełni świadomie potrafili uniknąć przysłowiowego "klapsa", a ich niepokorna do tej pory pociecha zaczęła współpracować. Obecnie w każdym regionie kraju można znaleźć takie zajęcia - wystarczy przeszukać internet. Rodziców ze Śląska zapraszam na zajęcia opisane pod linkiem: Warsztaty dla rodziców | Świadomi Rodzice to MY :-)
 
najlepiej tez odpowiedziec sobie na pytanie: czy jestesmy konsekwentni ? bo jesli nie, to dziecko zdaje sobie ztego sprawe i przy kolejnym zakazie, nakazie olewa to co mowicie..
 
Jagoda i Jacek - tylko takim pajacom którzy popierają bicie dzieci ;-)

maderska - konsekwencja to podstawa każdego naszego działania, wystarczy raz ustąpić a dziecko od razu zrozumie ze nie należy dawać wiary naszym słowom bo i tak ustąpimy ;-)
 
reklama
Do góry