reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Ja całe jakjko tez daje juz dawno i pamiętajcie ze w 13miesiacu nasze dzieci maja szczepionke ona zawiera białko kurze dlatego u mnie w ksiazeczce mam na czerwono napisane ze do czasu tej szczepionki młody musi jesc całe jajko zeby nie było sensacji.

BTW za cztery dni mamy roczek kiedy to mineło:-)
 
reklama
agalodz o fajnie ze macie taka info o tym boalku. Nie mialam pojecia.
To na urodzinki robicie jakies Kinder Party? ;)


margana
ja sie musze nieraz nakombinowac z tym jedzeniem zeby kaszka wypadla przed spacerem, albo ewentualnie butla mleka. My jak wychodzimy na spacer to na 2-3h wiec musze miec pewnosc ze mlody sie naje. Jak bylo slonecznie to zabieralam sloiczek owocow na spacer i jadl na polu. A obiad wtedy wypadl mu popoludniem ok 16. ale ja sie nie trzymama tak sztywno tego ze musi jesc obiad o 13 czy cos.... Nieraz zamieniam te posilki tak zeby nam pasowalo :)
 
Liwia pięknie zjadła jajecznice z pomidorem i co miała mało jeszcze wołała mniammniam na szybko zrobiłam jeszcze z jednego jaj i zjadła:szok: a więc jajecznica na stałe wchodzi do naszego menu zmówiłam u znajomej 40szt wiejskich jaj będzie jak znalazł na śniadanko dla Liwi.:tak:

Na obiad zrobiłam spaghetti sos ze słoika z Lidla ale jakoś nie mam sumiena jej tego dać na obiad chyba będzie jadła 2 dzień pomodorową:tak:
 
mirelka super ze jajecznica Liwi smakowala :-) a jak robilas ta jajecznice,smazylas czy na parze?? Ja ostatnio zrobilam malemu na parze jajeczko na maselku ale bez pomidorka to tez wcinal i bardzo mu smakowalo :tak:
agalodz robicie jakas imprezke dla Wojtusia??

No a Ja wczoraj zrobilam Samiemu ten budyn na podwieczorek z dodatkiem swiezych malinek,wcinal az mu sie uszy trzesly,bardzo mu smakowalo chociaz mi to nie podeszlo pewnie dlatego ze robione na MM :tak::-D
 
Nimfii hehe,ja sie trzymam stalych por posilkow:-) Tzn.nie co do minuty,ale w odpowiednim przedziale.A na spacer zabieram banana:-)

Mirelko a jak Liwia je ta jajecznice,sama czy ja karmisz?
 
Madzia ja daję Małemu kaszki bezmleczne, zwykle robię na 120 ml MM, sypię naraz różne- ryżową smakową, jaglaną i np.musli :-)

Dziewczyny spróbuję zrobić ten budyń, ciekawe czy Mały wciągnie takiego gluta :-) Jadł już kisiel z Bobofruta i mu smakował.
Ja lubię gotować, ale używam sporo ziół, raczej mało solę, jednak wydaje mi się, że Małemu nie smakują moje obiady, zawsze wychodzą jakieś takie suche. Zupek mi jeszcze nie gotowałam. Może poćwiczę jeszcze :-)

Jajecznicę narazie nie możemy (jak i jaja w całości w innych ppotrawach), alergolog nam zakazał, ale nie wiem czy będę czekać aż do 14m.

Aga
, oj czas leci, strasznie leci!!!
 
reklama
Ssabrina a jak się robi jajecznice na parze?:-)

ja robiłam tak - troszkę masełka rozpuściłam w rondelku, wrzuciłam pomidora obranego ze skórki do tego całe jajo no i smażyłam aż się jaj o ścięło nie za długo ja wole taką mokrą jajecznice nie suchą aa i do tego na sam koniec pokruszyłam trochę chlebka i trochę posoliłam:tak:

Ja też robiłam ten budyń z żółtkiem i też średnio mi smakował ale grunt że Liwia zjadła. I u Was widzę że Sami też wcinała ten budyń fajnie że smakował

Margana my też raczej jemy o tych samych porach wiadomo że nie co do minuty, Liwia po spacerku je 1,5 biszkopta, popija herbatka i idzie się zdrzemnąć właśnie drzemie:tak: jeszcze ja ją karmie,:tak: a u Was jak to jest ?

Ja wczoraj zrobiłam kisiel z bobofruta zjadła w minute aż w szoku byłam :tak:
 
Do góry