reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszków

mam pytanie. chciala bym malemu zagesic mleko mm . moja mama powiedziala ze budyniem albo makA ziemniaczana . ale ja mysle nad kleikiem ryzowym . moge ?? moj maly wczoraj usnal dopiero po 250 ml mleka ;/;/ za duzo chyba .
 
reklama
Patka to ci głodomorek. Szczerze jak masz zageszczać to kleikiem albo są specjalne środki do tego przeznaczone, ja bym nie próbowałą specyfikami polecanymi przez mamę. W mleku żeby maluch nie ulewał jest skroobia z tego co kojarze. Są także mleka R zageszczane ale to chyba z pediatra muszisz ustalać. ja mojej dale troszke kleiku lub kaszki bez cukru.
 
co do zagęszczenia to niestety nie pomogę, co do rozszerzania diety to z racji tego, że karmię mieszanie postanowiłam, że zrobię to po skończonym 5 miesiącu, to juz za niecały miesiąc więc tyle wytrzymam a i malutka podrośnie, zacznę od warzyw np marchewka kilka dni będę podawać i obserwować poźniej inne warzywka i później owoce, bez skoczków, do picia tylko wodę chce podawać:-) będę się trzymać tej tabelki ale tak jakby o miesiąc wszystko przesunę :-)
 
Patka kleik kukurydziany, ryzowy, albo jest taki specjalny zagestnik do mleka. Budyn czy maka to dla takiego malucha nic dobrego raczej. Kleik ryzowy mozna podawac od 4 miesiaca
 
Hej
Moja już je zupki i jabuszko, zauważyłam, że jak my jemy mała mlaka jakby jadła i uznałam, ze to czas. Karmi piersią, więc pierwszy plan było wprowadzanie słoiczków po 6msc, ale moja tłuściutka jest, wazy ponaD 8kg i miałam wybór albo wprowadzam mleko modyfikowane alb o słiki i wybrałam to drugie. Teraz od 2 dnie nie zrobiła kupy więc dostaje samo jabuszko, zobaczymuy co powie pediatra a mamy wizytę 30.10. NO a gluten wprowadzę między 5-6 miesiąca.
 
ja od 2 tygodni podaję na wieczór kaszkę, dodaję do mleczka córci nic po niej nie jest :-)
to ile dni najlepiej podawać jedno warzywko jak myślałam, że tak z 3 dni i następne i dopiero po dłuższym czasie owoce i później mieszanki.
A któraś z was podaję np w tym samym dniu na obiadek warzywko a na deserek owoc?
 
My podajemy. Najpier przestesytowalam warzywka. Jak bylo ok wprowadzilam owoc.moja osobiscie nie.przepada.
Na poaczatku albo owoc albo sok.
U nas juz miesno warzywne dania .
 
dziewczyny tak sobie wymyśliłam i zastanawiam się czy mogę tak robić że, jak ja podaję 3/4 łyżeczki kaszki mleczno-ryżowej na noc do mleczka, to mogę podawać ją też na śniadanko tak normalnie z miseczki? i jeszcze dodatkowo dodawać do obiadku łyżeczkę takiej
"specjalnej ;-)"żeby wprowadzić gluten? może któraś z was dodaje i do mleczka i też do jedzenia tak normalnie :-)
 
reklama
klaudyna ile ula ma? bo nie widze suwaczka na tablecie. tak pieknie stoi, moje dzieci nie wiedza do czego sa nogi, ledwo co zaczely sie nimi bawic
 
Do góry