reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią a antykoncepcja

J a wzięłam zastrzyk antykoncepcyjny.Działa tak jak cerazette ale robi się go raz na 3 miesiące i nie trzeba pamiętać o codziennym braniu tabletek o tej samej porze co jest trudne do zrealizowania przy małym dziecku.Kosztuje tyle co te tabletki a działa 3 razy dłużej.
Olga ja też miałam 2 razy zastrzyk - nigdy więcej !!!! Miałam potworne skurcze łydek i bóle nóg, do tego wyskoczyły mi ajkieś brązowe kropki na rece (też od hormonów).... Moja lekarka do której teraz chodzę przepisała mi cerazette i powiezała, ze nigdy jeszcze w swojej karierze nie pzrepsiała Depo Provery i tego nei zrobi, bo to straszne świństwo i wypłukuje wszystko zorganizmu. Biorę cerazette już 2 tygodnie. Do tego magnez a przebarwienie nei znika i łydki jeszcze bolą.
 
reklama
Ja tez biore cerazette od 3 tyg i juz drugi raz dostlalam plamienia a pierwszym razem to byla chyba miesiaczka,i chyba juz nie bede tego brala...nie wiem czy to ma jakis wplyw na karmienie piersia lub na robienie kupek u maluszkow...bo dzisiaj np mialam trudnosci z nakarmieniem Oliwki,nie wiem czy jej mleko nie smakuje czy co...
 
Ja tez biore Cerazette i wg mnie sa ok ale spadlo mi troche libido :-( :-( :-( Stosuje je narazie m-c i mialam plamienie ale to jest normalne jak sie je stosuje ;-) Tylko zastanawia mnie jedna rzecz czy One sa w 100% pewne :-( ???? Bo slyszalam ze nie wiec sie troche boje.papa
 
witam! Co do antykoncepcji to moj ginekolog dosyc obrazowo przedstawil mi skutki brania tabletek-jest to w skrocie bombardowanie dzieciatka hormonami kobiecymi- wiec generalnie nie polecam.Osobiscie od miesiaca mam wkladke domaciczna i jestem super zadowolona (wkladka na 5 lat kosztuje ok 300zl, wiec na dluzszy czas sie oplaca). jesli ktos jest przeciwny spiralce to zostaja tylko prezerwatywy. :(
 
Ja biore cerazette ponad 6 miesięcy. Nie mam żadnych objawów ubocznych, miesiączki też nie mam, ale to podobno normalne. Mój gin powiedział, że tak będzie do jak będe je brała. Stwierdził, że są bezpieczne dla dziecka, tak też powiedziała mi pediatra. Jak widzę co lekarz to opinia. jedna wydaje mi się że po takim czasie zauważalne by były jakieś skutki u dzidzi, gdyby takowe były.
Co do wkładek, to chcoałabym mieć jeszce jedno dziecko, a to po nich bywa różnie, więc nie ryzykuje.
Dla wątpiących w piguły- w trakcie karmienia można stosować także globulki. Lub/i prezerwatywa. Jak kto woli.:tak:
 
Ja biorę Cerazette od półtora roku i są naprawdę super - polecił mi je mój gin i pediatra również nie ma nic przeciwko tym pigułkom. Jako jedyne są najbardziej bezpieczne dla dziecka !!! Cena niemała , ale warto . Jedyny minus - spadek libido .
 
Witajcie. Mam nadzieje ze ktos jeszcze tu zaglada i odpowie na moje pytanie. Mam 3 miesieczne dziecko i kamie ja piersia. Nie mam jeszcze okresu i zdaje sobie sprawe z tego ze moze on nadejsc niedlugo lub tez za pare miesiecy. Bylam ostatnio u lekarza po tabletki anty i przepisal mi Cerazette. Zapomnialam sie dopytac kiedy mam je zaczac brac. Jesli mialabym czekac na pierwszy dzien miesiaczki to mogloby to jeszcze potrwac. Ale czy moge wziasc w dowolnym dniu pomimo tego ze miesiaczka sie jeszcze nie pojawila? Z gory dziekuje wam za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:
tabletki możesz wziąć w dowolnym dniu cyklu tylko pamiętaj o dodatkowym zabezpieczeniu przez 7 dni
 
reklama
ja stosuje zaś Vines od 2 miesięcy, ale to juz typowo po laktacji :) W końcu uregulowała mi się moja miesiączka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry