reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersia na lezaco - co z glowka dziecka??

All-me

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2012
Postów
464
Czy w trakcie karmienia na lezaco glowka dziecka lezy w jednej lini z reszta cialka czy ma byc troche wyzej??
Chodzi mi o 2 tyg dziecko.
Polozna nastraszyla mnie,ze wogole nie powinna lezec na plaskim pomimo tego ze na boku to mam jej cos pod glowe podkladac...
Jak jest u was??
 
reklama
A ja myślałam ( i tak też robiłam), że dziecko ma leżeć właśnie na płasko.:szok: Jeżeli już to całe ciałko pod ukosem, na jekiejś poduszce - klinie, ale nigdy nie podkładać nic pod samą głowe.:no:
 
U mnie przodem do piersi (a więc Mały leżał na boczku), obejmował sobie pierś rękami, na poduszce typu fasolka ew. ta duża- kojec, do spania w ciąży z Motherhooda (owijałam się nią , dziecko było właśnie na wysokości piersi, polecam). Ma leżeć naturalnie, nie wykrzywiony. Ew spod pachy, ale to było dla mnie mniej wygodne. Dla Małego pewnie też. Widzę, że masz małego Szkraba, dobrze jest pogadać z doradcą laktacyjnym, mi to dużo pomogło.
 
Kiedy córeczka była malutka to jej głowa leżała na mojej ręce.( rys.2)Zobacz załącznik 575527
Potem już było mi niewygodnie, głowa dziecka była za wysoko, więc leżała na płasko i tak jest do teraz.
 
Nie podkładałam niczego pod głowę. Już w szpitalu karmiłyśmy na leżąco i nikt nie wspominał o żadnym podkładaniu niczego. Można podłożyć rękę jak na ilustracjach , które wkleiła szopek, ale to raczej po to żeby dziecko było 'objęte' i nie przewracało się na plecki podczas jedzenia (leżało na boczku)
 
Mi i położna i pediatra mówiły że kategorycznie nie wolno nic podkładać pod główkę... ani podczas spania ani podczas karmienia. Jeżeli dziecko ulewa lub krztusi się to można podłożyć poduszkę ale tak by całe ciało leżało na poduszce tzn. kręgosłup i szyjka na jednej prostej linii
 
reklama
Ja kładłam na płasko bo tak mi było wygodniej. Jak kładłam na swojej ręce to miał za wysoko buzię. Ale myślę, że to kwestia wielkości dziecka i piersi :) Najważniejsze, żeby było mamie i dziecku wygodnie.
 
Do góry