reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kaszka manna - wprowadzanie do diety glutenu

Ja swoj sposob opisałam tutaj: Gluten w diecie dziecka - jak wprowadzic gluten - kasza manna. i wielu osobom to pomogło.


super, teraz już wiem jak wprowadzić gluten mojemu 5,5 msc synkowi.

Synek jest karmiony piersią, pomału wdrażam mu warzywka (słoiczki), ale przez to że mieliśmy swego czasu podejrzenei skazy białkowej, nie chciałabym dawać mu kaszki manny z mm. Dlatego planuje właśnie zwykłą kaszą mannę, albo kasze manną błyskawiczną. Ale nie wiedziałam w jakieś ilości wody mam mu to rozrabiać, a teraz już wszystko wiem :-)
 
reklama
Witam jestem tu nowa - czy znajdzie się tu ktoś kto na bieżąco wie cos o wprowadzeniu glutenu ??
Córeczka moja ma skończone 5 mcy, pediatra twierdziła, żeby po malutku zacząć wprowadzać słoiczki, ale...
ja wiedzac, ze co lekarz to inna opinia poszlam po swój rozum i.... poki mam pokarm ( karmie piersią ) planuje karmic Malutka do skończenia 6 mcy. Podobno jeśli ladnie przybiera na wadze ( a przybiera ) to nie ma potrzeby przed skończeniem 6 mca rozszerzac diety..
Pojawia się jednak temat glutenu...
to akurat podobno dobrze byłoby już wprowadzić..
slyszalam rozne opinie - m.in takie, żeby troszkę tej kaszki dodac do dwojego mleka, ale.. tu znowu jest ale...
Moja coreczka do tej pory je TYLKO i WYLACZNIE z piersi. Nigdy nie miała butelki w buzce, a ja niegdy nie stosowałam laktatora.. jak wiec mam wumieszac kasze ze swoim mlekiem, skoro idzie ono bezpośrednio z cycucha do buzka Berbecia ??

Pomozcie proszę.. można ta kaszke wymieszać tylko z woda i podac lyzeczka ??
 
Spokojnie z tym glutenem to przesada tak naprawdę nie trzeba trzymac się az takich reguł.Zaczniesz wprowadzac stałe posiłki to dopiero wprowadź gluten.Gotujesz kaszkę na wodzie i dodajesz do słoiczka są też chyba gotowe słoiczki z glutenem albo najlepiej ugotuj zupkę własną z dodatkiem kaszki.Własne gotowane zupki mają tą zaletę że później dziecko lepiej przyzwyczaić do normalnego jedzenia.
 
Można tez sobie ułatwić i kupić kaszę manną błyskawiczną - jej się nie gotuje. Codziennie pół łyżeczki mieszam z moim mlekiem, czekam minutę aż kaszka spęcznieje i daję małej bezpośrednio łyżeczką do buziaka - tak poradziła mi pediatra i uważam, że to sposób najprostszy. Raz dałam jej do przecieru warzywnego, ale jednak wolę pierwszy sposób, ponieważ nigdy nie ma pewności ile dziecko zje a w związku z tym ile kaszki zostanie w miseczce a ile zostało zjedzone.
Ale jak widać, każdy ma swój sposób :)
A ile milimetrów mleka na te pół łyżeczki kaszki ?
 
Do góry