reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pojawiły sie pierwsze ZĄBKI????

W ktorym miesiacu moje dziecko rozpoczelo ZĄBKOWANIE???


  • Wszystkich głosujących
    130
reklama
Alkowi teraz wyłaża dolne chyba czwórki i dolne dwójki chyba w końcu dają o sobie znać. UFF! Ciekawe tylko kiedy sie przebija...:dry:

A mam pytanie, czy jak myjecie dzieciaczkom zeby to one wam pluja pastą? Bo Alek nie umie i napewno czesc tej pasty połyka. Ja mu malutko nakładam tej pasty ale ostatnio gdzies wyczytałam, ze niby dziecku dopuki nie wyplówa to sie powinno samą wodą zeby myć:confused: No to ja od prawie roku mu myję pastą i co...Zatrówam go, czy jak?:sorry2:
 
dlatego na początku zaleca się żeby myc dzieciom zęby pastą bez fluoru(to podobno tez już zmienili i teraz zależy od regionu), a jak jest starsze to pastą z fluorem. Marcelina też ma normalna juz pastę, dla dzieci co prawda, ale z fluorem, no i nas też dentystka pytała czy mała umie juz pluc-powiedziałam, że nie więc kazała nakładać właśnie bardzo mało tej pasty, bo to właśnie fluor jest szkodliwy, ale w tak niewielkich ilościach raczej nic się nie stanie:tak:
 
Kubeł myje zęby 4 razy dziennie - rano: z Jarkiem, z Piotrkiem i ze mną i wieczorem sam. Myję mu Nenedentem lub Elmexem dla dzieci, ale on nie wypluwa, Narazie nic mu z tego powodu nie jest, więc nie myślę o zgubnych skutkach "niewypluwania pasty".
 
my mamy specjalna paste dla dzieci z mniejsza iloscia fluoru i myjemy 2x dziennie, Krysia polyka a na koncu mycia plujnie ale nic jej z buzi nie wyleci tak tylko nas nasladuje :-D
 
no to ja się chicałam pochwalić moją corką - jestem z niej bardzo dumna bo od 3 dni płuka usta po myciu i wypluwa pastę. A myjemy z flourem. Acha i Marysia też często myje zęby - ja jej myj 2 razy dziennie a ona sobie sama i 3 jeszcze potrafi i każde sobe pastę nakładać. Zwariowac idzie z tym myciem :-D:-D:-D Ale dzięki temu ma śliczne ząbki szkoada tylko ze coraz bardziej widzę że sie krzywią. normalnie ona jest coraz bardzije uzalezniona od tego smoczka. masakra jakas.....płacze cały czas za nim.... może jak będzie cieplej i bedziemy więcej na polu to o nim zapomni....
 
Pola myje zęby dwa razy dziennie ze mną, raz w żłobku i tyle razy ile dorwie szczoteczkę, bo uwielbia to robić!
Nie wypluwa (także Głuszek gratulacje dla Marysi, jak ją nauczyłaś?). Myjemy pastę Elmex dla dzieci i nie da się jej oszukać bez pasty. Od razu mówi : mamusiu daj pasty jecie (czyt. jeszcze).
 
ja rowniez czekam aby 5 w koncu wyszly,ale dluga droga przed nami..wciaz dwie czworki powoli wychodza,slicznie wyglada usmiech zapelniaja sie szpary.

Gluszek ja tez zauwazylm,ze Natusi krzywia sie zeby:baffled:
 
reklama
Kasiunka ona myje ze mną razem zęby i widziała jak płucze - tłumaczyłąm jej i zakumała. Strasznie ją to jara to plucie. Niestety czasem sobie tez plunie innym płynem :-D. Szkoda tylko ze zakumanie na nocnik nie idzie jej tak łatwo.

Maxin ale mi się wydawało że wam się udało pozegnać ze smokiem?

A u nas te piątki nie prędko wyleza. Ładnie trójki rosną w te dziury własnie juz do połowy wyszły i wam powiem że ona ma te kły STRASZNE!!!!!!!!!! Jak wilk normalnie. Takie kły prawdziwe.....:szok:
 
Do góry