reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy widać na USG płeć dziecka

Mi sie tez sprawdzilo,ze bedzie dziewczynka.Jesli mowa o usg,to moja sie nawet nie pakazala jakiej jest plci jak przyszlam 2 i pol godziny przed jej urodzeniem przy przyjmowaniu do szpitala tak sie ulozyla,ze nie bylo widac.Cztery udg i sie zakrywala he he
 
reklama
a ja wam powiem ze jest jeszcze jeden sposob. zloty lancuszek trzeba potrzymac chwile w reku, poocierac go a pozniej nad brzusiem potrzymac jak po chwili zacznie zataczac kolka to dziewczynka a jak do przodu i do tylu to chlopiec, zadna magia, nauka, zloto ma jakis tam magnetyzm , tylko lancuszek musi byc koniecznie zloty. u mnie pokazuje dziewczynke i lekarz mowi ze dziewczynka, podobno tak mozna sprawdzic plec wszystkich dzieci nawet jak juz sie ma wiecej jak jedno ale nie wiem jak. wiem ze jak sie nawet nie jest juz w ciazy a taka procedure przeprowadzi to nam powie co sie urodzilo;-)
 
u mnie w rodzinie jest po rowno chlopcow i dziewczynek...
zato z Meza strony ... puki sie nasz syn nie urodzil to byly same dziewuszki... z rodzenstwa ciotecznego byl tylko On i 5letni Michal.. tak same dziewuchy.. :-)
jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to powiedzialam bedzie chlopak jak nic.. i jest Syn.. Siostra cioteczna meza tez urodzila syna... 2007 przyniosl dwoch chlopakow w rodzinie.. :rofl2:
teraz jestem w ciazy i mezowi sie marzy corcia... zeby tak do pary teraz bylo.... ale jak bedzie drugi chlopak to bedzie szczesliwy bo nikt w rodzinie nie ma dwoch chlopakow.. :-D
mi to obojetne .. wazne by bylo zdrowe i silne...
 
Mi wyszło że dziweczynka
cuz jeszcze muszę troszke poczekać i zweryfikuję czy przwda ;-)
 
Jesli chodzi o dzieci w rodzinie to u mnie jest przewaga chlopakow od taty strony u kuzynostwa jest trzech chlopakow,od mamy brata corka tez ma chlopaka tylko ja i siora maja dziewczynki.I ja i mala moja bylismy pierwszymi dziewczynamiw rodzinie jak to sie mowi jak sie rodzi chlopak to jest dziadek i zona dziatka,a jak dziewczyna to jest dopiero babcia i maz babci.
 
a ja wam powiem ze jest jeszcze jeden sposob. zloty lancuszek trzeba potrzymac chwile w reku, poocierac go a pozniej nad brzusiem potrzymac jak po chwili zacznie zataczac kolka to dziewczynka a jak do przodu i do tylu to chlopiec, zadna magia, nauka, zloto ma jakis tam magnetyzm , tylko lancuszek musi byc koniecznie zloty. u mnie pokazuje dziewczynke i lekarz mowi ze dziewczynka, podobno tak mozna sprawdzic plec wszystkich dzieci nawet jak juz sie ma wiecej jak jedno ale nie wiem jak. wiem ze jak sie nawet nie jest juz w ciazy a taka procedure przeprowadzi to nam powie co sie urodzilo;-)





Co do tego postu moj chlopak stwierdzil, ze lancuszek zawsze bedzie zataczal kolka, hihi, bo chwilke wczesniej zrobilam ten test o pluci dziecka i wyszla dziweczynka, on co prawda chcialby bardzo chlopca a ja dziewczynke ale bedziemy sie cieszyc ze bedzie cale i zdrowe :-). Ja jestem dopiero w 4 tyg wiec jeszcze duzo czasu zeby lekarze stwierdzil plec dzidzi.:dry:
 
mala_21 jestem swiadkiem ze lancuszek nie zawsze zatacza kolka, i wyszedl chlopiec jak lancuszek pokazal ;) a mi pokazal dziewczynke zanim lekarze stwierdzili i sie okazala dziewczynka ;)
 
ja sie dowiedzialam na usg 3d,byl 21tc +4 dni...znakomity lekarz,dostalam zdjecie jako dowod ze bedzie corcia:) jak bedzie chlopak pojde z reklamacja :-):-D
 
wow 12 -13 tydzien i juz wiadomo

mi powiedziano w 16 tygodniu
sprawdziło sie
w 21 tyg ułozył sie tak ze nie było widac
ale byłam za granica, tam nie robia problemow i
babeczka zapisała mnie za tydzien, w 22 tyg potwierdziła
w 31 tyg było tez widac jajeczka


mojej kuzynce
w 18 tyg dziewczynka (usg w szpitalu)
w 22 dziewczynka
w 30 tyg chłopak
urodziła chłopaka

różnie to bywa
dziewczynka chłopczykiem może byc (urosły pozniej)
a znam przypadki ze chłopczyk dziewczynka( pepowina, albo paluszek robił za pisiorka)
 
reklama
W pierwszej ciąży dowiedziałam się że będzie chłopczyk na przełomie 11-12 tygodnia, potwierdziło się. Był to super sprzęt do USG ale nie 3D no i jeden z najlepszych specjalistów od USG.
W drugiej ciąży dowiedziałam się że będzie dziewczynka ok 20 tygodnia i tez się potwierdziło :-):tak:(USG robił inny lekarz)
Znam jednak baaaardzo wiele przypadków gdy płeć się nie sprawdziła mimo "pewności" lekarzy tak więc nie traktujcie tych przewidywań jak wyrocznie ;-)
 
Do góry