reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koślawość stópek a rowerek biegowy

dra

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2007
Postów
55
Byłam już prawie zdecydowana o kupnie,ale pojawił się problem,synek ma koślawość stópek,mamy ćwiczenia,ale chodzi mi o to czy rowerek biegowy używa się przy koślawości stópek?
Rozmawiałam z dwoma ortopedami i każdy ma inne zdanie,więc szukam opinii na necie.
 
reklama
Witam, moim zdaniem rowerek biegowy nie zaszkodzi, nie używa się ich do rehabilitacji stóp, ale każda forma ruchu będzie wzmacniać układ więzadłowo mięśniowy. Proszę posadzić dziecko w sklepie na rowerku i zobaczyć czy koślawe ustawianie nasila się. Pozdrawiam
 
Byłam już prawie zdecydowana o kupnie,ale pojawił się problem,synek ma koślawość stópek,mamy ćwiczenia,ale chodzi mi o to czy rowerek biegowy używa się przy koślawości stópek?
Rozmawiałam z dwoma ortopedami i każdy ma inne zdanie,więc szukam opinii na necie.
Czytałam ostatnio wywiad z Pawłem Zawitkowskim i tam było, że to nie ma wpływu. Także chyba może jeździć :) ja bym pytała jeszcze fizjoterapeuty dziecięcego, poza opiniami ortopedów :) My co prawda nie mamy problemów z kolanami, ale córka miała ze stopami (tzw. ułożenie baltowe - stopy do środka) i nie było przeciwwskazań i śmigała na ślicznej różowej biegówce z Chicco od 2 roku życia :) <3
 
Do góry