reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kryzys?

Ja mysle, ze najlatwiej jest oszczedzac na jedzeniu. Jestem fanka hipermarketow i wszystkie duze zakupy w nich robie, kiedy jest jakas bardzo korzystna oferta zawsze kupuje wieksza ilosc produktow z dlugim terminem waznosci czyli makarony, sosy, cukier czy mrozonki, pozniej nie musze sie marwic, ze zabraklo np. maki i kupowac ja w osiedlowym sklepiku nawet o kilkanascie zlotych drozej. Śledze ulotki reklamowe i wyszukuje potrzebne produkty. Ale podobnie jest tez z inymi rzeczami: plym do garow, proszek, podpaski. Robiac zapasy oszczedzam ok. 100 zl miesiecznie, tak wynika z moich obliczen.
 
reklama
jezeli chodzi o prad - my mamy II taryfę - tzw. nocną i od 22 - 6 i od 13-15 mamy taniej - wtedy grzeje się woda w bojlerze jak również zmywarke zapuszczam po 22 pozwala to zaoszczedzić na rachunkach ok. 1/3 pieniązków:tak:
i pralkę nastawiam na noc tak, żeby skończyło sie pranie przed 6 i jak wstaję to na świeżo rozwieszam
 
Żeby nie powielać moich poprzedniczek dodam, że zawsze warto wyłączać te wszystkie małe lampki (telewizor, komputer itd.) czytałam gdzieś, że jedna włączona lampka to 100 pln za prąd rocznie :szok: masakra
 
Oszczędzam wodę. Po pierwsze zmywam naczynia etapami tzn najpierw mokrą gąbką z płynem zmywam większości, później dopiero odkręcam wodę i tylko spłukuję - w ten sposób woda nie leci cały czas. Po drugie dzieci kąpią się razem, a jak juz pójdą spać to i ja załapie sie na tą wodę - dolewam tylko trochę ciepłej :-)
Planuję posiłki i zakupy z wyprzedzeniem wtedy wiem, że nie będę musiała nic dokupywać w drogim osiedlowym sklepie.
 
A powiedz nam, gdzie mieszkasz. tzn? w mieszkaniu, czy w domu jednorodzinnym. Czy jest czynszowy czy bezczynszowy. Czy masz Bojler, przyłącza, ogrzewanie C.O. Miejskie, wywóz śmieci i nieczystości. To wszytsko wpływa na czynniki ekonomiczne.

Wszytsko to co przedstawili przedmówcy to tak jest np: w bloku z tanim czynszem. Jeśli ktoś ma już np: mierniki nałożone na kaloryfery to nic nie pomoże, ponieważ pobierają ciepło które jest w mieszkaniu, a nie które jest doprowadzane - czyli i tak płacimy za ogrzewanie, pomimo, że go nie używamy
 

Podobne tematy

Do góry