reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
6
Witam,
Od początku moja pierwsza ciąża przebiega książkowo. Poza jednym objawem, który pojawiał się sporadycznie, ale jednak występował. Wybudzałam się w nocy co jakiś czas i miałam drgawki, po jakiś 10 minutach ustępowało całkowicie. Teraz już to minęło, moja lekarka mnie uspokajała, że mój organizm po prostu przyzwyczaja się do nowej sytuacji.
Odkąd czuje ruchy dziecka te drżenia pojawiają mi się w brzuchu, na początku myślałam, że to czkawka, ale za drugim razem trwało to za długo, bo ponad godzinę. Poleciałam do lekarza i zrobili mi krzywą cukrowa i cała morfologie, którą mam zawsze idealną. Wyniki krzywej tylko odbiegają od normy, ale wg. mojej lekarki, wystarczy, że przy złym samopoczuciu, będę spożywała coś co podniesie mi szybko cukier.
Co myślicie?
Moje wyniki:
Glukoza na czczo-77 norma 70-90 mg/dl
Glukoza po 1 h 106 norma 70-99 mg/dl
Glukoza po 2 h 60,2 norma 70-99
 
reklama
Masz złe normy. ;)
Na czczo w ciąży jest do 92, natomiast po godzinie do 180, a po dwóch do 153. Więc wszystko mieści się w normach.
Na pewno takie były podane przy wynikach z laboratorium?

Edit: swoją drogą: zaufaj lekarce. ☺️ Na pewno ma większą wiedzę niż dziewczyny na forum, a zaufanie do prowadzącego to podstawa. 🤗 Dużo zdrówka i powodzenia! ❤️
 
Po ciąży robiłam krzywą z racji cukrzycy w niej i po 2 godz miałam cukier 60. W domu drżałam cała (za duży spadek cukru) mowa tu o hipoglikemi reaktywnej-poczytaj. Za niski poziom cukru masz po 2 godz. Spadki często zdarzają się w nocy (warto z 3 razy choć zmierzyć sobie cukier pomiędzy 2 a 3) lub po posiłku, gdy cukier najpierw wystrzela intensywnie w górę a później gwałtownie spada. Nie bywasz senna po posiłkach? Spróbuj wprowadzić do diety produkty zastępujące węglowodany proste. Zamiast zwykłej białej mąki te z pełnego przemiału, ogranicz napoje z cukrem, chleb żytni i zobacz czy zaobserwujesz zmianę.
Mi cukier po porodzie zleciał do 50 to drżałam jak osika, ledwo w łóżku leżałam tak m ą telepało 😱
 
Mi też to wygląda na typowy spadek cukru, tym bardziej że po dwóch godzinach na krzywej masz ewidentnie za niski wynik.
Załatw sobie glukometr i następnym razem w takiej sytuacji mierz cukier + od razu ciśnienie, bo zazwyczaj jak leci cukier to ciśnienie też. Jak będziesz miała wynik koło 70 lub mniej, to zjedz od razu coś słodkiego (mi położna polecała mambę, ale może być też sok czy inny słodki napój, bo to szybko działa), tylko od razu po tym musisz zjeść normalny posiłek, jakąś kanapkę z żytniego chleba, żeby nie było znowu drastycznych skoków cukru.
 
Do góry