reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kto ma przepisy dla alergika??

Witam wszystkie Panie:)

Jestem mamą dwójki dieciaków jedenastoletniej Dusi i ośmiomiesięcznego Dionizego. Starsze dziecko miało a młodsze dopiero zaczyna alergię pokarmową, uczulenie na białko i gluten. Mają to po mnie ja jako dziecko też na to chorowałam. Dzięki uporowi mojej mamy i jej determinacji do tego żebym był zdrowa a przedewszyskim żebym żyła, teraz jestem zdrowa. Przez pięć lat walczyła o moje życie a przez cztery byłam na diecie. Te dwadzieścia pare lat temu był to nielada wyczyn bo nie było tych produktów, które można kupic teraz. U mnie alergia objawiała sie tym, że po zjedzeniu glutenu miałam zapalenie płuc. Obecnie dzieci uczulone na białko nie muszą byc pozbawione jajek, mogą jeść przepiórcze jajeczka. Świetnie piecze sie z nich ciasto, ciastka, dzieci chętnie jedzą gotowane, smażone i alergia im w tym nie przeszkadza. Przelicznik jest taki 1 kurze jajko to 3 przepiórcze. Pyszny jest biszkopt z mąki kukurydzianej z odrobina mąki kartoflanej, przepiórczych jajek i cukru, ewentualnie glukozy. Właśnie z takiego biszkoptu i galaretki moja Dusia miała swój pierwszy tort.

Dobra dość na dzisiaj bo Was zanudzę. Jestem tu nowa i jak macie jakieś pytanie to piszczie postaram się w miarę szybko na nie odpisać.

Jak tylko odkopię stare przepisy na bezglutenowe i bezmleczne jedzenie to je tu wstawię :)
 
reklama
Witam,

Jeżeli Mały jest uczulony na kurze jajka można mu dać przepiórcze (1 kurze = 3 przepiórcze), nie uczula i to jest sprawdzone na moich dzieciach. A tak na marginesie to pierwsze słysze żeby ktoś był uczulony na ziemniaki, bo jeżeli jest uczulony na ziemniaki to powinien tez byc na ryż i kukurydze bo to ta sama grupa. Czy Pani syn ma to jakoś potwierdzone bo jestem bardzo ciekawa.

Pozdrawiam
Asia
 
Dawno tu nic się nie działo, ale może przydadzą się komuś moje pomysły :-)

Koktajl (bez glutenu, bez jajka, bez mleka)(wersja lżejsza)
- mleko modyfikowane dla alergików (ok 120-150ml) raczej robię je chłodniejsze
- jagody świeże lub z sokiem (najlepiej domowe)
(wersja bardziej pożywna)
- mleko modyfikowane dla alergików (ok 120ml) raczej robię je chłodniejsze
- banan
- sok jagodowy

Składniki miksuję, aż powstanie pianka. Przelewam do kubeczka z słomką.
Super jako przekąska lub drugie śniadanie.

Paluszki z indyka (bez glutenu, bez jajka, bez mleka)
- pierś z indyka
- kleik kukurydziany Nestle
- mąka kukurydziana
- mleko modyfikowane dla alergików
- sól
- olej

Pierś z indyka kroje na cieniutkie paseczki lekko rozbijam. Mleko robię wg przepisu, następnie w miseczce mieszam je z mąką kukurydzianą i solą (proporcje na oko, ma wyjść gęste ciasto naleśnikowe lub konsystencja gęstej śmietany). Maczam w nim paseczki mięsa i obtaczam w kleiku kukurydzianym. Smażę na złoto. Podaje lekko schłodzone, tak aby mały mógł trzymać sobie w rączce kawałki.


Może dorzucę jeszcze kilka pomysłów (znalezionych w necie) jednak zmodyfikowanych tak, aby były dostosowane do mojego smyka (brak mleka, glutenu i jaj).
 
Do góry