reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Dzięki Dziewczyny! Kupiłam już ten Feminatal N. Nawet przystępny cenowo i tabletki ma małe. Zastanawiam się tylko, czy powinnam odstawić folik? Lekarz mi nic nie mówił, a z koleji wyczytałam w ulotce, ze zawiera 800 mcg kwasu foliowego "co zapewnia całkowite pokrycie zapotrzebowania organizmu na ten składnik". To co robić? Jestem już w 4 miesiącu, to chyba odstawię...
 
reklama
Jako farmaceuta polecam Wam Elevit.Lek przepadany jest klinicznie na ciezarnych kobietach(raczej zaden producent leku tego nie wykonal).Ma bardzo dobry sklad pod wzgledem witamin i ich dawek.Polecam.Ja witaminki wlaczam w 3 miesiacu.Jeszcze przez miesiac wchlaniam Folik.
 
Ja jak zaczęłam brac witaminy to odstawiłam Folik bo też trzeba uwarza zeby z tymi witaminami nie przesadzic. Wiec jak na opak. jest napisane ze ma wystarczające ilości dziennego zapotrzebowania na kwas foliowy to można spokojnie odstawic
 
Ja juz rok przed zajsciem w ciażę brałam kwas foliowy i robię to do dzisiaj:happy: innych witamin nie przyjmuję-nie ma takiej potrzeby-23 tydzień, wyniki laboratoryjne krwi w normie:tak:. Po prostu racjonalnie się odżywiam i to mój sposób na uzupełnienie witamin i minerałów:happy:
 
Ja w 4tym tygodniu -jeszcze przed wizyta u lekarza zaczelam brac prenatal(sa w nim witaminy plus oczywiscie kwas foliowy) ale lekarz powiedzial ze raczej odradza sie branie tego typu witamin we wczesnych etapach i kazal brac narazie tylko folik. Takze widocznie za duzo witamin to tez nie zdrowo!;-)
 
na początku brałam Folik, ale lekarz zalecił w 4 m-cu by juz jednak odstawić go i zacząc zazywac witaminy, ktore tez zawieraja kwas foliowy, ale tez inne składniki. na początku zażywałam Materne Centrum, potem Prenatal, a teraz Prenatal Complex - ten to akurat odradzam osobom, które maja odruchy wymiotne:-) ta kapsułka jest tak wielka, ze mnie az przełyk boli:tak: . i najlepiej brać je też po urodzeniu dziecka, bo może zmniejszyć to wypadanie włosow czy psucie się zębów.


 
Ja dotąd nie brałam żadnych witamin, oprócz kwasu foliowego na początku ciąży:tak:
Wczoraj lekarka kazała mi łykać preparat z żelazem(poleciała mi hemoglobina w dół)
Łykam z jej zalecenia od wczoraj 2 razy dziennie BIOferfolic. Podobno dobrze się wchłania gdyż jest hemoglobiną właśnie.
 
reklama
Witam wszystkie Mamusie !!;-)

Ja jestem w 29t.c. i nie mieszkam w Polsce biore witaminy ''Pregnacare'' ;-)
->podobno najlepsze na rynku brytyjskim + dodatkowo kwas foliowy ..
Jak bylam w Polsce u lekarza to powiedzial,ze te witaminy sa dobre dla kobiet w ciazy, ale dodal mi jeszcze witaminke b6!! nie odstawilam kwasu foliowego to zle?:confused: :confused: :confused: mimo ze kwas foliowy znajduje sie w tych ''pregnacare''!!:-p
Badania wyszly dobrze !! Nie ma nikt zadnych zastrzezen..czyli chyba jest OK!? Pozdrawiam przyszle Mamy :-)
 
Do góry