reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowa mama - Super gospodyni domowa!

Ewa- do czyszczenia rzeczy ze stali nierdzewnej tj zlewozmywak, okap, garnki, piec uzywam Stahlfixa. Jest to srodek niemiecki, ale w hipermarketach w Polsce tez go widzialam. Moze nie jest tani, ale na wyczyszczona powierzchnie wystarczy kropelke wpolerowac i wszystko lsni bez smug. Jest bardzo wydajny, minusem jest zapach, ale przy oszczednym stosowaniu szybko wietrzeje a polysk zostaje.
Stahlfix Classic Stahlreiniger 200ml - buero-bedarf-thueringen.de

Agnieszka ja wszelki osad traktuje octem, ze u nas woda strasznie twarda to co chwile musze czyscic muszle i czajnik... Nalewam do czajnika i zostawiam na noc, w wersji szybkiej nalewam pol na pol z woda i podgrzewam, schodzi swietnie.
 
reklama
Rdza
Usuwanie plam z rdzy jest czasami trudne w zależności od rodzaju tkaniny na której się znajduje.
1.Na rdzę jest dobra kąpiel w gorącym soku z cytryny. Delikatne tkaniny są często wrażliwe na taki sok, dlatego bardzo ostrożnie z takimi tkaninami.
2. Dobrze z rdzą radzi sobie proszek do pieczenia. Należy nim natrzeć plamy a następnie uprać.
3.Również możemy usunąć kwaskiem cytrynowym lub kwasem winnym ( 1 łyżeczka kwasu na szklankę wody). Po wywabieniu dobrze wypłukać.
4. Jeszcze innym sposobem na usunięcie rdzy jest natarcie plamy sokiem z cytryny i posypanie jej solą. Tkaninę wywiesić na kilka godzin na słońce a następnie wyprać. Jeżeli rdzę wywabiamy z materiałów z włókien roślinnych należy po wywabieniu plamy spłukać tkaninę i zobojętnić działanie kwasu roztworem amoniaku lub sody. Czynność zanurzania plamy w kwasie i amoniaku powtórzyć kilkakrotnie. Podobnie postępować przy użyciu gorącego roztworu kwasu szczawiowego



Melaszku DLA CIEBIE POSZUKAŁAM I TAKIE COŚ ZNALAZŁAM!
Co prawda to na szmatki ,ale może na wanne pomoże!!
 
Rdza
Usuwanie plam z rdzy jest czasami trudne w zależności od rodzaju tkaniny na której się znajduje.
1.Na rdzę jest dobra kąpiel w gorącym soku z cytryny. Delikatne tkaniny są często wrażliwe na taki sok, dlatego bardzo ostrożnie z takimi tkaninami.
2. Dobrze z rdzą radzi sobie proszek do pieczenia. Należy nim natrzeć plamy a następnie uprać.
3.Również możemy usunąć kwaskiem cytrynowym lub kwasem winnym ( 1 łyżeczka kwasu na szklankę wody). Po wywabieniu dobrze wypłukać.
4. Jeszcze innym sposobem na usunięcie rdzy jest natarcie plamy sokiem z cytryny i posypanie jej solą. Tkaninę wywiesić na kilka godzin na słońce a następnie wyprać. Jeżeli rdzę wywabiamy z materiałów z włókien roślinnych należy po wywabieniu plamy spłukać tkaninę i zobojętnić działanie kwasu roztworem amoniaku lub sody. Czynność zanurzania plamy w kwasie i amoniaku powtórzyć kilkakrotnie. Podobnie postępować przy użyciu gorącego roztworu kwasu szczawiowego



Melaszku DLA CIEBIE POSZUKAŁAM I TAKIE COŚ ZNALAZŁAM!
Co prawda to na szmatki ,ale może na wanne pomoże!!


Dzieki JUSTYSIA!! lece octem wyprobowac bo oce mam...napisze jak pomoglo :)
 
Dzieki JUSTYSIA!! lece octem wyprobowac bo oce mam...napisze jak pomoglo :)

Agnieszko i co pomogło?? próbowałaś już??


a ja mym pytanie czym usuwacie plamy z ubranek maluszków, bo w sumie mam kilka bluzeczek i bodziaków, których nie mogę doprać i nawet vanish nie pomaga, może wy macie jeszcze jakieś sposoby??
 
Adudz jeżeli to plamy z jabłka, to możesz ich juz nie doprać. Moja teściowa mówi, że sezon na jabłka jest stale (są na okrągło przez cały rok w sklepach) i dlatego nie da się ich sprać. Choć jabłka ze słoika nie są tag groźne, ale świerze jabłko faktycznie nie chce mi zejść z koszulki Tomka :/
 
Abudz w babcinych radach pisze ,że polać maślanka lub zsiadłym mlekiem pozostawić na noc .Na drugi dzień spłukać i i wyprać!
Ponoć to pomaga ,jeszcze nie próbowałam tego ,ale muszę bo śliniaki są poplamione.
 
A ja zapytam jak usunac nieprzyjemny zapach nowej pralki. Kupilismy 2 tygodnie temu pralke i jak otwieram dzwiczki to taki okropny zapach wychodzi... Pralka byla juz uzywana i mimo to wciaz sie utrzymuje. Nie mam pojecia jak sie go pozbyc. Pomozecie?
 
A ja zapytam jak usunac nieprzyjemny zapach nowej pralki. Kupilismy 2 tygodnie temu pralke i jak otwieram dzwiczki to taki okropny zapach wychodzi... Pralka byla juz uzywana i mimo to wciaz sie utrzymuje. Nie mam pojecia jak sie go pozbyc. Pomozecie?


Dziulka wlej szklanke octu i możesz dodać 2 łyżeczki sody.
I tak włącz pustą pralke na krótkie pranie !:-)
 
reklama
Adzudz ja najpierw plamy zapieram szarym mydlem a potem do pralki i jest ok:tak: po szarym mydle prawie wszystko schodzi, przynajmiej mi ale jak pisze Ewcia po jablkach to ciezko.
 
Do góry